Sherlock Holmes Hangi Yayınevi Daha İyi?

Evet, alternatiflere gore iyi ama bu genel baglamda iyi demek icin yeterli mi? Bence kotunun iyisi. Su anda Everest’in kitabi onumde ve imla hatalarindan kitap okunmuyor. Cevirisi fena degil ama editorluk konusunda tam bir fiyasko, neredeyse her sayfada en az bir tane yanlis var sunlar gibi:

  • Bana karsi mi gelmek sana mi kalmis?
  • Birbirimiz daha yakindan tanimamizin serefine.
  • Ya durust ustalardi ya dukkanlarda calisan sirada tezgahtarlar.
  • Insan cabuk karar vermemesi icin kor olmasi gerekir.

Bir cirpida goze carpan hatalar.

merhaba ben de birkaç gündür sherlock holmes kitaplarında hangi yayınevini seçmeliyim diye kararsızlık yaşıyorum ilk önce everest yayınlarında sizin aldıklarınız pahalı gelmişti ben de size fikrinizi sormak istedim memnun musunuz bu fiyata değer mi diye ve rica edersem 3 kitabında içindekiler kısmı atar mısınız kitaplar konusunda çok hassasım iyice bakıyorum elimden gelince az maliyetli ve iyi bir şey almaya çalışıyorum bu konu içerisindeki okuduğum yazıya göre ters ciltlenmiş bir de 10 hikaye yazmıştı ama son ikisi yazdığı kitap yoktu yoktu ben de o yüzden içindekiler kısmını görürsem incelerim ve fikrinizi alırsam tam karar vermiş olurum

Everest baskılarını beğeniyorum ben. İçerisinde zamanında yayınlanan resimleri, sayfaların içerisinde yazıldığı zamanla ilgili bilgiler ve hikaye ile ilgili kısa notlar var. Bu gibi durumlar bazısının okuma zevkini baltalar ama bence hem rahat okunabiliyor hem de sherlock holmes’a ait iyi ve kaliteli bir baskı everest’in baskısı. Ben şu anda kitaplardan uzak bir yerdeyim. Eminim forumdaki arkadaşlardan alan olduysa burada içeriği paylaşır fakat kimsede yoksa bir şekilde ulaşır buradan paylaşırım.

Bu arada Sherlock Holmes’u neredeyse tüm yayınevleri basıyor telif sıkıntısı olmadığı için. Forumdaki arkadaşlar cem yayınlarının baskısını önerse de ben martı yayınlarından da okudum o da fena değildi. Beğenmiştim onu da. Kitap konusunda takıntılı olduğum için Everest’ten de satın aldım ben.

evet içini atan varmış yukarda ondan rica edicem ben de everest yayınlarının baskısını beğendim ama neden karışık sıralamışlar bir türlü anlamadım ama bu küçük bir detay benim merak ettiğim sherlock holmes’un dava defteri ve gerçekler kanıt ister bölümleri de içinde mi onun için içindekiler kısmını istemiştim içinde her şey tam mı diye bakıcaktım onlara baktıktan sonra karar vericem everest bana biraz pahalı geldi belki alternatif bir yayın tercih ederim senin bahsettiğin martı yayınlarının beyaz kapaklı kitapları mıydı

merhaba ben everest yayınlarının sherlock holmes kitaplarının içindekiler bölümünü isteyecektim de hangi yayınevinden okuyacağıma karar veremiyorum bir türlü bende everestin içindekiler tam mı diye bakmak istemiştim

özgür çok teşekkür ederim ben senin resimlerine bakmıştım ama bana 3 kitabın da içindekiler kısmı lazım sana zahmet olmazsa çekebilir misin bir de fikrini merak ettim sence everest yayıncılıktan mı almalıyım

Kaliteli baskı arıyorsanız en iyisi Martı yayınlarının bu özel baskısı. Bütün eserleri var içinde. İlk iki kitabı Martı’dan okumuştum, çeviriyi orijinaliyle karşılaştırmadım ama Türkçesi gayet iyiydi. Benim elimde de var bu baskı ve cidden aşırı kaliteli.

1

2

3

@Kvasir martı yayınları sadece tüm öyküler kitabı. Romanlar yok içerisinde. Yani tam değil. Çevirisi okunabilir ama everest kesinlikle daha iyi. Ama o baskı bence de güzel bir baskı.

1 Beğeni

Hayır bütün eserler var içinde. Romanlar da dahil. Kitap şu an elimde ordan biliyorum :smile: Kızıl Dosya, Dörtlerin İmzası, Baskerville Köpekleri, Korku Vadisi hepsi var.

1 Beğeni

çok teşekkür ederim bugün bu baskıya da denk geldim ama basım hatalı gelen biri olduğu için biraz tereddüt ettim

çook teşekkür ederim içinde her şey tam gözüküyor sadece sıralaması farklı o da sorun olmaz içini çok beğendim gerçekten güzel bir baskı

Sigmaması lazım ya :grimacing: acaba Strand da yayınlanan öyküler mi yok? Tek cilde imkansız gibi sığması çünkü. Varsa içindekiler kısmını alabilir miyiz?

1100 küsür sayfa ve küçük font.

1 Beğeni

8 Beğeni

Foruma hoş geldiniz :slight_smile: Güzel haber. Fiyatı 250-300 TL olmayacaksa almayı düşünürüm.

2 Beğeni

En fazla 150TL etiket fiyatı olur diye düşünüyorum. (Totem olsun :slight_smile: )

1 Beğeni

:pray: :mage: :woman_mage: :angel: :buyucu:

Totem için bulabildiğim her şeyi ekledim :grin:

1 Beğeni

Everest baskılarını bir türlü alamamıştım. Diğer baskıları - yayınevlerini de beğenmediğim için bu baskıyı almak kısmet olabilir.

Elinde Everest basımı Sherlock Holmes olan arkadaşlarım ciltli kitaplarınızı ne kadara almıştınız?
Şu an tek cildi indirimli 85-95 TL bandında bulunabiliyor, acaba Prime Day vs derken daha da düşer mi dersiniz?