Kitap Kampanyaları - İndirimli Kitap Fırsatları

1. Yıl baskısıydı galiba bunlar. Basılalı 20 yıl olduysa yurtdışında çıkar da, olmadıysa çıkmaz yani mantıken.
1 Beğeni

Hiç riske girmeden iptal ettim siparişimi. Uğraşamam iadeyle, değişimle. Teşekkürler bu paylaşım için.

1 Beğeni

Yurt dışında en son üçüncü cilt çıkmış sanırım, şu şekilde;

series-IAF-triad

8 Beğeni

Bundan emin olamadım işte. :slight_smile:

1 Beğeni

Epsilon’ u da kitap alınmayacak yayınevlerinin içine ekleyelim. Hem tuzlu fiyat koy hem de özensiz basımla sat. Şark kurnazlığı başka bir şey değil.
Yakışmadı epsilon.

7 Beğeni

Hepsi hasarlı durumda olmaz tabiki :slight_smile: İllaki düzgün basımlarıda vardır. Ben özellikle almayın diyormuş gibi olmayayım. Değişimde herhangi bir problem çıkaracakalrını sanmıyorum. Birkaç gün sonra Epsilon zam yapıp fiyatı 300’e çıkardığında “Şunun aklına uyup o zaman keşke iptal etmeyip 100 TL’ye alsaymışım” diye bana küfretmeyin :smile:

İki farklı sipariş fotosunda da karton yamuk kesildiğinden büyük bir çoğunlukla yamuk kesilmiştir diye düşünüyorum. Çünkü bunlar matbaalarda topluca kesiliyor. Büyük ihtimal ya kısa yoldan o kartonları alttan da kesime gönderip üst alt boşluğu eşitlerler ya da yenileri yaptırırlar diye düşünüyorum.

Öte yandan Trendyol Soru-Cevap kısmında bu hasarların kargodan olduğunu söylemişler, kargo firmasını bilgilendirdik falan diye basmakalıp cevaplar vermişler ama fotoğraflara bakınca o tip bir hasarın kargoda oluşmasının imkansız olduğu rahatlıkla görülebiliyor. Kitabın arka kapağı mahvolmasına rağmen sarı karton sağlam :slight_smile: Burada alenen ucuz, kalitesiz yada defolu malzeme kullanıldığı için olan deformasyonlar olduğu anlaşılıyor.

“Özel Baskı” diye 200 liraya satılan bir edisyonda kalitenin böyle yerlerde süründürülmesi ayrı müşterilere böyle defolu kitapları göndermeleri ayrı problem. “Defolu kitapları gönderelim gitsin. Değişim isterse yaparız, istemezse ne ala” diye düşünüyor olabilirler.

7 Beğeni

Hepsiburada’dan almaktan vazgeçtim açıkçası. Daha önceki bazı siparişlerimde de sıkıntılar yaşamıştım. Paylaştığınız fotoğrafları görünce vazgeçtim. Başka bir siteden alırım mutlaka. Bir de kitapçıda gidip incelemek istiyorum almadan önce. :slight_smile:
Edit: Paylaşımınız Trendyol imiş, ama kitaplar bu şekildeyse, Hepsiburada’dan da sıkıntılı gelebileceğini düşünüyorum yine de.

1 Beğeni

Siz yazınca aklıma geldi, dün İblis Döngüsü serisinin fiyatına baktım. Geçen sene 150 TL civarı olan seri şu an 300 TL’ye geliyor. %100 zam gelmiş seriye.

Düz mukavva kağıttan yaptılarsa dışını pamuğa koyup yollasınlar gene zedelenme ihtimali var. Fotolara baktığım zaman ince kağıt kullandıkları için kitaplar bu hale gelmiş gibime geliyor.

1 Beğeni

Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Hikayeleri kitabının korsan basımı daha kaliteliydi şakasız.

4 Beğeni

O korsan baskı dijital baskıydı sanırım, orijinalinden de daha kaliteliydi :laughing:

2 Beğeni

Ben de Hepsiburada’dan aldım ama daha önceki deneyimlerime göre iade konusunda yormayan, hatta ürünü adrese gelip alan bir site. Aslında benim iptal etmeme sebebim bu, hasarlı gelirse direkt iade ederim. :sweat_smile:

2 Beğeni

Seri olmayan tekil bir kitap.

2 Beğeni

Ateş ve Kan’ı bastığı kalitede bassa keşke. Bu baskıdan dolayı toplamıyorum resimli baskıyı.

3 Beğeni

Dijital baskıydı o.

O ingilizce kitapların kağıt kalitesi nasıl oluyor? Bizim yayınevlerinin bastıkları kitaplarla çok fark oluyor mu?

Bu kitabın kalitesi bayağı tırt aslında ama fiyatı yine de yurtdışı satışına kıyasla çok uygun. Stephen King baskılarının kağıt kalitesinin daha kötü versiyonu gibi düşünebilirsiniz.

1 Beğeni

Baskıdan baskıya çok farketse de genelde bir fark yok. Bizdeki baskılar neyse onlar da aşağı yukarı öyle. Hatta bizden de kötü baskıları da var. Örneğin Asimov’un Mor-Sarı kapaklı Harper Voyager Vakıf ve Robot serisi baskılarının kapakları İthaki’nin kapak kalitesinden fersah fersah kötü. Evdeki printerdan A4’e en düşük kalite çıktı almışsınız gibi. Bizde öyle kapaklar olsa çoğu korsan diye iade edilirdi :slight_smile:

Hocam bunun için pusuya yattım, lütfen fiyatı düştükçe paylaşmayın artık kimse almasın biraz daha ucuza alayım. Şakayla karışık rica.
Bu arada sayenizde Full Trottle aldım, okuyorum şu an Vakıf ile çapraşık.

Ekleme: 15 dolara göre şu an çok ucuz ama ben bunu bilmeden öncesinde 60 lira psikolojik sınır belirlemiştim, şu an onu bekliyorum :upside_down_face:.

3 Beğeni

Kapaktan çok kağıt kalitesini merak ettim ben. Kapaktan kastınız kağıdının kalitesi mi? Yoksa üstündeki resim mi?

Pek bir fikir veremez belki, fotoğraftan çok anlaşılmıyor ama üstteki gollancz the red knight kitabı, alttaki ithaki malazan.

İthakinin sayfaları bi tık daha kaliteli daha pürüzsüz ama asıl fark cilt kalitesinde. Gollancz bu fotoğrafları çekerken bile kapağı ve sırtı hafif yamuldu. İthaki orta sayfalardayken bile sırtı yamulmuyor gollancz ters V oluyor. Ve sayfa kenar boşlukları çok az gollanczde. Ama gollancz uyduruk kalitesiz manası çıkmasın sadece kıyasla daha kalitesiz.

4 Beğeni

Dolap uygulamasında alt limitsiz 20TL kupon tanımlandı bana. Kontrol etmekte fayda var. 00.00’a kadar geçerli.