Kitap Kampanyaları - İndirimli Kitap Fırsatları

Grishanın da tabi ki var telifi, hatta şu sıralar netflix dizisi çıkacak. Bence çok mantıklı bir karşılaştırma bu arada @smartestidiot

4 Beğeni

Yalnızca Martı Yayınları’ndan çıktığı için değeri anlaşılmıyor diye düşünüyorum. İthaki’den çıksaydı bu seti 250-300’den aşağı satarlar mıydı emin değilim.

14 Beğeni

Kesinlikle aynı fikirdeyim.

3 Beğeni

Sepet hazır ama indirim palavra çıktı. Belki gündüz düşer.

2 Beğeni

Umarım ya. 10dk da bir kontrol ediyorum. :sweat_smile:

2 Beğeni

Kesinlikle, ayrıca serinin üç kitabını okudum. Baskı, ceviri gayet güzeldi bence. Ithaki’de olsa ilk iki kitap çevrilmiş olurdu, 3. de dizinin çıkışı ile çevrilirdi herhalde…

3 Beğeni

2 Beğeni

Bu kapakları çok güzelmiş, böyle olsa ne güzel olurdu.

Hepsini almadan önce ilk kitabı okumak isteyen olursa amazon da ilk 3 kitabın tanesi 17 TL imiş.

7 Beğeni

Okuyup beğendiğinizi söylemeniz çok iyi oldu, sipariş ettim ama pek yorumlara bakma şansım olmamıştı. :sweat_smile:

2 Beğeni

Hiç bilmediğim bir seri ve yazar olduğu için kesin bir yargı bildirmek istemedim. Şimdi yazılanları okuyunca ben de kesinlikle almaya karar verdim seriyi, Martı yayınlarının çevirilerine pek güvenemiyorum ama siz dostlarım iyi diyorsanız şüphe etmem daha fazla.

2 Beğeni

O zaman ithakiler biraz daha bekleyecek demek. Teşekkür ettim :hugs:

2 Beğeni

Bu seti 3 ay önce Tosla 100/25 kampanyası ve trendyol 75/25 kuponunu kullanarak 76 TL ye almıştım. Keşke tosla devam etseydi 100/25 e.

2 Beğeni

İthaki’nin Dune serisinin ciltli versiyonu pahalı geldiği için ben de almadım henüz. Almak konusunda da kararsızım. Ancak Grisha’da 6 cilt Dune’da diyerek fiyat karşılaştırmak Bodrum’da deniz manzaralı100 m2 arazi ile Çorum’da 100 m2 arazi karşılaştırmaktan farksız gibi geldi bana. (Çorum’lu varsa alınmasın lütfen :slight_smile: )

Kitapları kategoriye ayırmayı çok sevmem ama Dune serisinin yanında çerez olur belki o kitaplar. :slightly_smiling_face:

7 Beğeni

Söylediklerinize katılıyorum ama benim demek istediğim, çeviri-telif haricindeki kullandıkları malzeme-tasarım vs. çok bir fark olmadığı için karşılaştırmakta bir problem görmüyorum. :sweat_smile:

3 Beğeni

Ben de Dune yok ama Grisha serisi var. Elimde karşılaştıramadığım için izlediğimiz videolara göre söylüyorum. Arada epey malzeme farkı gözüküyor. Grisha’da cildi ince mukavvanın üzerine plastik geçirilmiş gibi, sayfaları biraz ince ve en sevmediğim kısmı tüm kitapların kenarları siyah boyanmış. Kutusu da normal mukavva kutu.

1 Beğeni

Bende Dune var ama başka ciltli kitaplara göre muazzam bir kalite farkı gördüğümü söyleyemeyeceğim. Aşırı yüksek bir etiket fiyatı olduğu gerçeği hiçbir zaman değişmeyecek. Cildinin pürüzlü ve kalın olmasını mükemmel bir kalite farkı olarak görmüyorum. Kaldı ki İthaki’nin yeni basılan kitaplarındaki kağıt kalitesi farkı bile eskilerle karşılaştırıldığında rahatça anlaşılıyor. Örneğin 400-500 sayfalık bir kitap şu anki kağıt kalitesiyle 200-300 sayfalık bir kitapmış gibi görünüyor. Aldığı ücretin hakkını veriyor olsa eleştirmeyeceğim bile. Ayrıca, böyle özel ve pahalı fiyata sahip bir setin içindeki kitapları bile özenli bir şekilde basamamışlar. Benim aldığım setin son kitabının arkasında boydan boya kabarık dikiş izi mevcut. Böylesine hatalı bir baskıyı satışa sunmak üzere göndermeleri bana doğru gelmiyor.

9 Beğeni

Bir kitapta başlayan hikaye aynı kitapta bitiyor mu?

3 Beğeni

Forumda o kadar çok olumlu yorumunu okudum ki sırf meraktan alacağım bunu sanırım.

1 Beğeni

Esas hikaye ilk kitapta başlayıp son kitapta bitiyor, yan hikayeler de okumak için değmez.Yani alıyorsanız ya hepsi ya hiç daha doğru bir tercih. Bu arada ilk üç kitabın bir/iki tık ergence olduğu konusunda uyarayım.

2 Beğeni

Tam buraya gelip Amazon bir süredir çok satanlarda %50 indirim yapmıyor yazacaktım ki, yapmış olduğunu gördüm az önce. Hatta birkaç %60 da gördüm. Bilmeyenlere duyurulur. ^^

Ekleme: Heyecan yapmayın bir şey yokmuş…

3 Beğeni