Kitap Kampanyaları - İndirimli Kitap Fırsatları

Yara İzi Kralı, Kargalar Meclisi ve Sahte Krallık ciltli olarak var elimde. İlk çıktığında ciltli olarak almaya başlamıştım. Bir ara ciltli gelmedi sonra yine ciltli bastılar. Martı’nın çeviri editörlük kısmı ise yüzde 50 düzeyindedir. Biraz şans işidir. Henüz okumadım kitapları çünkü önce diğerlerinin okunması gerekiyormuş daha iyi anlamak için diye biliyorum.

Yazara değinecek olursak son zamanların en yüksek puanlarına sahip olan bir yazar. Goodreads okuyucu tercihlerinde de zaman zaman kendisine yer bulmuştur. Kitapların yanları siyah. Normalde sevmem ama bu kitaplarda fena durmuyor.

Dune karşılaştırması da sadece cilt vb. olarak yapılabilir. Dune ciltlerinde tuval bezi kullanılmış. Özel yaldızlı baskı da var. Buna nazaran Bardugo kitapları mukavva üstüne kaplama. Sayfa kalitesine gelecek olursak artık her yayınevi bu şekilde. Normal buluyorum ben. Peynirin fiyatı zamlanmasın diye gramajı düşüyor mesela. Bunu neredeyse her gıda ürününde yapıyorlar. Bu sebeple kağıt ithal edildikçe bu konuya takılmıyorum.

Çeviri ve editörlük dersek Dune ile Martı aynı çizgidedir. Telif hakkına gelirsek asıl farkın burada çıkacağını düşünüyorum. Yine de bu kadar fark eder mi, etmez. Lakin birisi Martı birisi de İthaki. Marka fiyatı diye bir şey var. Nike ile Kinetix bir olmaz hiçbir zaman. Marka adı fiyatı her zaman olacak.

9 Beğeni

Netflix’te dizi uyarlaması da yapılacağı düşünüldüğünde bayağı iyi kitaplar olduğu izlenimi veriyor. :blush: Bu arada sayfalarının siyah olması bu sete güzellik katıyor bence, Dex gibi yarısını siyah, yarısını beyaz bırakmamışlar. :sweat_smile:

3 Beğeni

Arkadaşlar Grisha kitapları ile ilgili şunu söyleyeyim, hızlı okunan ve güzel bi seri idi bana göre. Yani tabi ki çok üst düzey bi seri olduğunu söylemiyorum ama ben okuduğuma pişman değilim açıkçası.

Ciltle ilgili olarak da şunu söyleyeyim, çok kaliteli olmamakla birlikte bir cilt var ortada ve açıkçası bu 6 kitap bu fiyata alınabiliyorsa Ithaki’nin fiyatının normal olduğunu söylemek hiç mantıklı gelmiyor bana. Şu konuda yüzde yüz eminim ki bu kitaplar Ithaki’den çıkıyor olsaydı fiyatı şuankinin iki katı olacaktı. Bir de Bodrum’dan ve Çorum’dan alınan yazlık karşılaştırması “belki” kitapların içeriğinin kalitesi hakkında yapılabilir ancak. Çeviri, telif hakkı için ödenen bedel, kullanılan sayfaların kalitesi vesaire bu fiyat farkını ortaya koyar mı? Böyle bir fiyat farkının olması için Dune’un tabiri caizse Absolute edisyon falan gibi olması lazım ancak. @smartestidiot 'un da dediği gibi böyle bir durum da söz konusu değil :slight_smile:

4 Beğeni

Netflix’te her dizisi yapılan iyi mi bilemedim. Benim için bu bir kıstas değil. Son üç senedir bu yazar epey popüler. Bence bu sebeple dizisinin gelmesi çok normal. Dex benim nezdimde yayınevi bile değil. :sweat_smile:

7 Beğeni

Bu kapaklar çok sonra çıktı. Martı ilk seriyi basalı çok oldu. Hepsi orijinal kapak. Ne yazık kı değeri bilinmiyor. @smartestidiot a sonuna kadar katılıyorum. Başka yayınevinde olsa daha çok okunurdu bu. Martı ilk seriyi önce ciltsiz bastı. İkinci seriyi alt grubu Novella Dinamik ciltli bastı. Sonra ikinci seri de karton kapak basıldı. Sonra Martı tamamını Yara İzi Kralı ile birliktr önceki ciltlilerden daha kaliteli bir ciltle toplu olarak bastı. Dizi geldiğinde daha çok satacağını düşünüyorum.

Sonradan ekleme: Kenarları siyah çünkü Kargalar Meclisi’nin orijinal baskısında da öyleydi. Ama mesela Sahte Krallık orijinalde kırmızıydı. Martı onu da siyah bastı. Sonra toplu baskıda hepsini siyah yaptı.

4 Beğeni

Odakitap yüzde 45 indirimle set olarak satışa açılmış

2 Beğeni

2 Beğeni

Ah idefix 45/150 ahh…

1 Beğeni

Kidega’da Alfa ve Everest %35 indirimde. Enpara kampanyası ile çok uygun fiyata gelebilir.
Bu arada şöyle bir bilim kurgu öneri listesi hazırlamıştım Kidega için; Bilim Kurguya Âşık Edecek Kitap Önerileri

3 Beğeni

Arkadaşlar illa karşılaştıracaksak ciltli olan hallerini karşılaştırmamız gerekiyor Leigh Bardugo 6 kitaplık ciltli setin etiket fiyatı 420 TL Dune 6 kitaplık ciltli setin etiket fiyatı 650 TL ben ikisinin de fiyat olarak yüksek olduğunu düşünüyorum açıkçası ama oranlarsak Dune için normal bir oran olduğunu düşünüyorum kalite olarak da.

1 Beğeni

Biz aldığımız fiyata bakarız demeyin lütfen etiketten karşılaştırmamız gerekiyor bence bu durumda.

1 Beğeni

Yeni çıkanlarda %50 yok. Tamamen uydurma bir indirim gibi olmuş.

2 Beğeni

Üstte İnstagram yorumlarından bir görüntü koymuştu birisi seçili ürünlere uygulamışlar.

1 Beğeni

Çok güzel liste olmuş, elinize sağlık :pray:
Listede yok yok :ok_hand:

2 Beğeni

Normalde bu söyleminize hak verirdim fakat Martı yayınları etiket fiyatını olağandan yüksek tutup çok büyük indirim yapmış gibi lanse ederek satış yapan bir yayınevi. 420 TL etiket fiyatı koyduklarında %50 indirimle 210’a satarız değil de misal %65 indirimle 147TL’ye satarız şeklinde hesaplıyorlar diye düşünüyorum. Sherlock Holmes kitaplarını A101’den tanesi 4TL’ye alabildiğiniz bir yayınevi bu.

4 Beğeni

Benim aldığım ciltli hali zaten, aldığım fiyat 98 TL, Dune’u “indirimle” aldığım fiyat ise 285 TL. O da zar zor bulduğum indirimle.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim.

2 Beğeni

BKM kitabın İthaki %50 indirimi şimdi tüm kitaplarda başlamış.

5 Beğeni

Hazır yüzde 50 indirim olmuşken yeni dizinin kitaplarını ve aklımda olan iki kitabı alayım

9 Beğeni

Merhaba kitap sepeti (eski oku oku ) indirim kodu olan var mı? Teşekkürler.

1 Beğeni