Kitap Öneri/Tavsiye Platformu

Harry Potter :slight_smile:

Şaka şaka, şöyle önereyim:

Fantastik: Diskdünya
Bk: Vakıf (hem bizim bu ayki okuma etkinliğine de katılabilirsin)
Diğer: Satranç (Zweig)

2 Beğeni

Direkt Fransız ve Rus için önerim yok ama genel için Alfa DK serisinden Edebiyat kitabına bakabilirsin. Kitap içerikleri bölümünde içindekiler kısmını paylaşmış olmam lazım. Bunun dışında benim de yakında alacağım yine Alfa’dan çıkan Yazarlar, yaşamları ve eserleri’ne bakabilirsin. Aynı konuda onun da içerik kısmının paylaşılmış olması lazım.

2 Beğeni

Bu yıl okudum zaten :))

Bakayım ekitap versiyonları var mı, Azerbaycanca aramaya başlarsm 2021 de biter. Diskdünya’ya başlamak konusunda biraz kararsızım, en azından Yüzüklerin Efendisi bitmeden başka bir seriye başlamak istemiyorum. Vakıf Asimov’un kitabı olan değil mi, yanlış yapmıyorum herhalde. Bilimkurgu olmuş ama yine de ben listeye ekleyeyim, Asimov’a böyle başlarım belki.
Satranç’sa bayadır aklımda olan bir kitaptı. Teşekkür ederim.:slight_smile:

Anlamadım, hangi etkinlikti o?
Bir de Vakıf seri mi?

1 Beğeni

Vakıf seri evet, 3 ayda 3 kitap olarak @Okuryorum ile okuyacağız. Katılırsan seviniriz, bk ama pişman olmayacağını düşünüyorum :slight_smile:

3 Beğeni

Tamam, ne zaman başlıyoruz? :smile:

1 Beğeni

Yarın başlıyoruz :slight_smile:

2 Beğeni

Hangilerini indirmem gerek?
(3 aya üç kitap olursa bu yıl bitmeyecek gibi gözüküyor, ek olarak da fazla zorlamayacak iki kitap seçmem gerekir)

1 Beğeni

Uzun zamandır yazdığım ülkelerin edebiyat tarihleri ile ilgili kitap araştiriyorum.İngiliz edebiyatı ile ilgili YKY nin 1800 sayfalık oldukça detaylı bir kitabı mevcut ancak özellikle Fransız ve Rus Edebiyat Tarihi ile ilgili hiç kitap bulamadım forumda da tek cevap verebilen siz oldunu teşekkürederim.Dediğiniz kitabın baskısı tükenmiş gozukuyor Alfa nın sitesinde diğer sitelerde tedariğine bakıcam tekrar teşekkurler

2 Beğeni

https://www.ilknokta.com/isaac-asimov/vakif-serisi-3-kitap-takim.htm

2 Beğeni

Edebiyat Kitabı (Ciltli): Büyük Fikirleri Kolayca Anlayın https://www.amazon.com.tr/dp/605171152X/ref=cm_sw_r_cp_api_i_YcCNFbFVZQFTV

Yazarlar - Yaşamları ve Eserleri (Ciltli): Önsöz : James Naughtie https://www.amazon.com.tr/dp/6051719822/ref=cm_sw_r_cp_api_i_vdCNFbS78B47S

Bir de benim de listemde olan bir kitap var belki ilginizi çeker.

Rica ederim :v:t2:

2 Beğeni

Asimov’dan "Sonsuzluğun Sonu"nu önerebilirim. Kendimce sebebi ise ben de tabiki etkilendim ve sevdim ancak bu kitabı, okumayı pek sevmeyen kardeşime resmen zorla başlatmıştım ve sonrasında ise bitirene kadar elinden alamadım. :slight_smile:

2 Beğeni
  • Momo
  • Mutlu Prens
  • İnsan Ne İle Yaşar?

Bu üçlü benim fiks tavsiyemdir her zaman. Rahatça okuyabileceğin türde akıcı ve tatlı öykülerdir. İnsanı alır, götürür, düşündürür, duygulandırır, getirir. Ayrıca "Zamanın Efendisi Hugo Cabret ve Buluşu"nu da öneririm sana. Beğeneceğini düşünüyorum. :blush:

2 Beğeni

Çok sağolun, Mutlu Prens’i okudum, ama diğerlerine bakarım, Momo özellikle listemdeydi.
@effect teşekkür ederim.

3 Beğeni

“Arthur’un ölümü” bu konuda kaynak olaraj kullanabileceğin bir kiyap. Çoğu zaman indirimde bir sürü yerde.

Kılıç işin içine girmişse Conan okuyabilirsin :sweat_smile: türün kurucusu sayılır.

2 Beğeni

Don Camillo’nun Küçük Dünyası - Giovanni Guareschi
Kesinlikle tavsiye ediyorum bu kitabı. Gülerken ders almak da cabası. Kitabın arka kapak yazısı bile asla unutamadığım türden.

1 Beğeni

Fransa Tarihi ile ilgili kitap önerisi olan var mı acaba?

1 Beğeni

Otobüste okuyabileceğim, etrafta seslerin, anlamsız sözleri olan şarkıların okumama engel olmayacağı, okumaya başladığım an hiçkimseyi duymayacağım bir kitap istiyorum. Mesela, Pal Sokağı Çocukları kitabını okuduğumda yanımda beni çağırdıkları zaman bile duymuyordum, “çocuk kitabı” denen kitaplar da kabul. Listede Momo var ama emin olamıyorum, dikkatin çabuk dağılabileceği bir yerdeyken sadece yarım saatlik süre içerisinde okuyabileceğim bir kitap mı diye.

1 Beğeni

Yani ne kadar sürede okursunuz ya da toplum içinde okuyabilir misiniz bilmiyorum ama Haritada Kaybolmak adlı çocuk kitabını tavsiye ederim. Çok rahat okunuyor. Yazarı Vladimir Tumanov. Çocukları için yazmış aslında kitaplarını ve bence güzel kitaptı.

2 Beğeni

Saygın Ersin ve Hakan Günday okuduktan sonra fark ettim ki daha çok Türk yazar okumalıyım. Ancak bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.

Günday’ın AZ kitabı gibi çarpıcı ya da Ersin’in Yedi Kartal Efsanesi gibi sıcak, kısacası mutlaka okunması gerektiğini düşündüğünüz kitaplar hangileri? Öneride bulunursanız sevinirim.

@alper Görebildiğim kadarıyla Türk yazar yelpazesi en geniş kişilerden birisin forumda. Senin var mı hayatında yer eden, sarsıcı veya başka özelliği ile ön plana çıkan bir kitap? Kişisel zevkine göre en az 9/10 puanlık kitapları merak ediyorum hatta mümkünse 10/10. :slight_smile:

@erdo @BiblofilYouTube @allikaya Sizlerin de önerileri bekliyorum. :slight_smile:

3 Beğeni

Okumadıysanız Orkun Uçar’dan fantastik olarak birkaç kitap önerebilirim. Zifir, Asi, Sin, Kızıl Vaiz. Bu dört kitabı çok severim. Asi ve Sin bir serinin ilk iki kitabıdır. Üçüncü kitap için de yazar çalışma aşamasında.

2 Beğeni