Kitaplar Hakkında Danışma Başlığı: Şu Kitabı Okudunuz mu?

2 Beğeni

Bunların tamamının yayınlanması zaman alacaktır. Çok teşekkür ederim.

image

Okuyan, bilen var mıdır? Hoş soruyorum ama, siparişini verdim bile :grinning_face_with_smiling_eyes: Amazonda 10 liraydı;

Dizisini yeni izledim, kitaptan uyarlama olduğunu öğrendim. Dizi baya hardcode du valla, benim epey hoşuma gidince kitaba biraz bakınayım dedim ve Türkçe çevirisini görünce şaşırdım hatta. Okuyan yorumu sorma nedenim açıkçası diziyi izlemiş ve olay akışını öğrenmişken okuması sıkar mı? Edebi yönü nasıldır biraz merak ettiğim için. Yabancı yorumlar epey olumlu, okumaya önden mi başlasam yoksa uzun bir süre verip de mi okusam diye kararsızım şimdilik. Dizi linkini de bırakayım;

3 Beğeni

Ben de çok beğendim. Henry Drax çok özgün bir karakter olmuş. Colin Farrell için ne söylesem az, hayvan herif, yine döktürmüş. Diziden ayrıca The Terror tadı da aldım.

1 Beğeni

Bitti mi peki dizi? Finali yaptıysa ben de bir göz atmak isterim.

Bitti, 5-6 bölümlük mini series.

Bakayım o halde, benim de ilgimi çekti. Terror’ün dizisini birkaç bölüm izleyip bırakmıştım önden finali anlattığı için… Finalinde ne olacağını anlatmamış olsa izleyeceğim ama işte…

1 Beğeni

Colin Farrell ayrı bir seviyeye çıkmış, jack o’connell da ciddi parlamış. Ben oo Stephen Graham da var derken oyunculuk top yapmış. Terror ile havası çok benzer evet üstat, hatta izlerken ben Jack London tadı da alıyorum diyordum. Sonra yabancı okur yorumlarına baktım goodreads te biraz, meğer kitapta da o tat varmış :smiley:

@GKS Evet, 5 bölümlük ve her bölümü yaklaşık 1 er saatlik bir mini dizi olarak tamamlandı dizi.

Yeni yayınlandı sayılır zaten. Sert doğa koşulları, avcılık sahneleri, kanlı vahşetli öğeleri ve insanoğlunun pislik taraflarına bolca değinmeleri filan derken benim zevkimce akıyor gidiyor :grinning_face_with_smiling_eyes: Ama ağır bir dizi yani, her zevke hitap etmeyebilir. Dönemini yansıtma, set ve prodüksiyonlar açısından da gayet başarılı buldum.

2 Beğeni

Tam benlik. :slight_smile: :slight_smile: Kitabı da iyi duruyor bu arada. Yorumlar iyi.

1 Beğeni

Haklısın, Vahşetin Çağrısı/Beyaz Diş gibi romanları çağrıştırıyor hayatta kalma mücadelesini ve bu zorlu koşullarda yaşayan insanların ahlaki seçimlerini düşününce.

1 Beğeni

Yukarıda bahsi geçen diziyi izleyen arkadaşlara The Terror 1. Sezonu öneririm. Tek sezonluk çok güzel bir hikaye. 2. Sezon başka hikaye ama şlk sezonu inanılmaz iyi.

4 Beğeni

Forumdaşlar, Franz Kafka toplu öykülerde baskı kalitesi olarak Cem vs. Epsilon hangisini tavsiye edersiniz? Cem çevirmenini tavsiye ediyorlar genelde. Peki Cem baskı kalitesi olarak da iyi mi? Şömiz vs var mı? Elinde her iki esere ait görseli olan varsa paylaşabilir mi?

Epsilon dediğiniz Kafka kitap baskısı galiba. Cem şömizli, Kafka kitap sert mukavva kapak.

Ben tek baskı tercih edecek olsaydım çevirmen nedeniyle Cem tercih ederdim.

CEM

KAFKA

3 Beğeni

Sağolun @alper hocam. Çevirmen nedeniyle 1 adım yakındım Cem’e, baskı olarak da Cem daha iyi sanki. Tercihim Cem olacak. Teşekkür ederim.

1 Beğeni

Evet cilt malzeme kalitesi Cem daha iyi.

1 Beğeni

@alper Paylaştığınız fotoğrafta gördüm de, size zahmet elinizde ki Cem Yayınevi’nden çıkma tüm Bütün Öyküleri ve Seçilmiş Öyküleri’nin toplu fotoğrafını paylaşabilir misiniz?

Kitap içerikleri başlığında paylaştım.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim.

1 Beğeni

Say Yayınlarından çıkan felsefe kitaplarını okudunuz mu? (Platon, Aristo v.b ve Ahmet Cevizci nin “Felsefe Tarihi” kitabı)

Çevirileri ve editörlükleri açısından nasıldır?

Max Tegmark’ın Yaşam 3.0’ını veya Nick Bostrom’un Süper Zeka’sını okuyan var mı? Tavsiye eder misiniz?

Yapay zekanın geleceği, bunun insanlığa olan potansiyel etkileri ve teknolojik tekillik üzerine, güncel araştırmalar zeminine oturtulmuş benzer kitaplar önerebilirseniz de sevinirim.

1 Beğeni