Kitaplarda Bahsi Ge├žen Kitaplar ­čôÜ

Merhaba :blush:

Takip etmeyi en sevdi─čim ba┼čl─▒klardan biri olan Filmlerde Bahsi Ge├žen Kitaplar :books: konusundan sonra dizi ve film izlerken g├Ârd├╝─č├╝m kitaplar─▒ daha dikkatli incelemeye ba┼člad─▒m.
Benzer bir konuyu kitaplar i├žin a├ž─▒p, hepimizin katk─▒lar─▒yla Kitaplarda Bahsi Ge├žen Kitaplar ar┼čivi olu┼čturmak i├žin b├Âyle bir konu ba┼člatmak istedim.

Asl─▒nda kitap okurken, kitapta bahsi ge├žen kitab─▒ mutlaka inceler ve dikkatimi ├žekerse okurum ama bu zamana kadar liste yapmad─▒─č─▒m i├žin ├žo─čunu ┼ču an hat─▒rlayam─▒yorum ne yaz─▒k ki.

┼×imdilik son zamanlarda okudu─čum AlgernonÔÇÖa ├çi├žekler kitab─▒ndaki bir ├Ârnekle konuyu ba┼člatmak istiyorum. Bahsi ge├žen kitapla alakal─▒ payla┼č─▒mlarda spoiler varsa uyar─▒ koyup foto─čraf─▒ blurlarsak kimsenin tad─▒n─▒ ka├ž─▒rmadan ba┼čl─▒kta keyifle dola┼čabiliriz. :relaxed:

ÔÇŽ

AlgernonÔÇÖa ├çi├žekler kitab─▒nda, bahsi ge├žen kitap Robinson Crusoe;

Sadece ismi ge├žen kitaplar;

Bir de Hannibal Do─čuyor kitab─▒nda isim olarak verilmemi┼č olsa da Sadako ve Ka─č─▒ttan Bin Turna Ku┼ču kitab─▒na dair olduk├ža ger├žek├ži bir at─▒f var. Sadako zaten ger├žek bir hayat hikayesi oldu─ču i├žin kurgu bir kitab─▒n i├žine bu kadar ger├žek├ži eklendi─čini g├Âr├╝nce hayran kalm─▒┼čt─▒m.
Foto─čraf Sadako ve Ka─č─▒ttan Bin Turna Ku┼ču kitab─▒n─▒ okumayanlar i├žin spoiler i├žerir.

9 Be─čeni

Kitap: Jules Verne - ─░ki Y─▒l Okul Tatili

Bahsi ge├žen kitap:

51eTh9XpyTL

6 Be─čeni

Hangisi oldu─čunu hat─▒rlam─▒yorum ama Vonnegut kitaplar─▒ndan biri;

6 Be─čeni

Paul Auster - 4 3 2 1 kitab─▒ bahsi ge├žen kitaplarla dolu. Ama tabi ├╝┼čendi─čim i├žin liste yapmad─▒m.

B├Âyle bir ba┼čl─▒─č─▒ g├Âr├╝nce yazmadan edemedim, ├ž├╝nk├╝ ben de telefonumun notlar k─▒sm─▒nda okudu─čum kitaplarda ge├žen kitaplar ya da filmler diye bir k─▒s─▒m olu┼čturmu┼čtum, bir yerden sonra not almay─▒ b─▒rakt─▒m ama not ald─▒klar─▒m─▒ buraya da ge├žireyim ├Âyleyse :slight_smile:

Okunulan Kitap/Bahsi Ge├žen Kitap
-De─čersiz Bir Hayat/Decameron
-Cesur Yeni D├╝nya/GulliverÔÇÖin Gezileri-MoreÔÇÖun ├ťtopyaÔÇÖs─▒-PlatonÔÇÖun DevletÔÇÖi-Zaman Makinesi
-Benim Ola─čan├╝st├╝ Ak─▒ll─▒ Arkada┼č─▒m/K├╝├ž├╝k Kad─▒nlar
-Beyaz Zambaklar ├ťlkesinde/Kalevela Fin Halk Masallar─▒-Don Ki┼čot-Delili─če ├ľvg├╝-Robinson Crouse
-Arkada┼člar Aras─▒nda (BGKGD2)/Kuyruklu Y─▒ld─▒z Alt─▒nda Bir ─░zdiva├ž

1 Be─čeni

Marry Poppins kitab─▒nda Robinson Crusoe.

Ba┼čl─▒─č─▒ okuyunca akl─▒ma inception geldi. R├╝ya i├žinde r├╝ya gibi :grinning:

Y son erkek

2 Be─čeni

P├ól Soka─č─▒ ├çocuklar─▒ÔÇÖnda Jules VerneÔÇÖnin Esrarl─▒ AdaÔÇÖs─▒.