Kitaplıklarımız

Bu çok güzel olmuş. Keşke her kitaplık raflarının boyutları da ortalama böyle olsa.

Hazır satılan kitaplıkların raf ölçülerinin standartları gereksiz derecede fazla. Bir kitaplığa, kitapların rahat rahat sığabileceği 5 raf koyabilecekken, yüksekliği gereksiz derecede fazla olan 3 raf koyuyorlar. Kitaplığın 3’de 1’i boşa gidiyor, tüm kitapları yan dizmek sorunda kalıyorsunuz. 25 - 30 cm’de derinlik yapıyorlar safi toz tutmaktan başka bir işe yaramıyor. En iyisi bu ölçülerde kendi kitaplığını kendin yapmak.

8 Beğeni

Teşekkür ederim.
Kesinlikle raflar gereksiz derin ve uzun oluyor. Boşa giden kitaplığa mı yanayım odanın içinde mobilyanın fazla yer tutmasına mı yanayım?
Gerçi buna da akademik kitaplar vs olmuyor. Dik koysam sığmıyor yatay koysam dışarı taşıyor. Ben romanlarıma ayırmayı düşündüğümden sorun yok gerçi.

2 Beğeni

@Buyici Ya aslında Farcry 5 teması var ama o an ps server’ları ile ilgili bir sorun mu vardı bilemedim , tema görüntülenmedi. Oyunlar da store’dan indirdiklerim. Malum piyasa yüzünden günceli takip edemiyorum :frowning: Days Gone varsa alırım bi dal :smiley:

@Agape İnanın netflix veya media player’ımız olmasa ben kaldırırım o televizyonu. Bizim için de çok birşey ifade etmiyor diyebilirim. Gerçi sağolsun kızım netflix’in hakkını bizden çok veriyor :slight_smile:

2 Beğeni

Bende de far cry 5 teması var :smiley:
Özellikle müziğini çok seviyorum. Diğer ünlü oyunların temaları gibi göz de yormuyor, kulak da tırmalamıyor.

2 Beğeni

Kesinlikle. Oyunun country tarzı soundtrack’leri çok hoşuma gitmişti benimde. Hatta bir daha alıp bitiresim var tekrar.

2 Beğeni

Bende 4 aydır açmıyorum makineyi en son spiderman platin trophy ile bitirmiştim. Ama sıkıldım çocuk gelince hiç acmaz oldum. Bu aralar canım acayip overwatch oynamak istiyor…

2 Beğeni

Ben oyunu arkadaş grubu ile oynadım, 2.yıldızı taktım seviye klasmaninda ama diğer arkadaşlar bırakınca dediğiniz gibi tek çok sıkıcı oldu. Bende oynarım 2 3 arkadaş olursak en az. :wink:

2 Beğeni

Az önce gördüm pinterestte aklımda bu yorum kalmış. Bana fazla mantıklı gözüktü ama hayal edilen/gerçekte olan gibi bir durum çıkması da söz konusu :d ve sizin kitaplığınız çok çok daha büyük diye düşünüyorum. Neyse yine de koyayım. Ben yapmayı düşünüyorum finallerimden sonra. 1+1 eve büyük kitaplık sığdırmak zor diye okuduklarımı hep aile evine yolluyorum. En azından bazılarını tutacağım bir yer olur.

Tabi böyle 3-4 ahşapla daha şık ve daha kullanışlıları da varmış.

Neyse yaparsam dayanamaz paylaşırım :dd

13 Beğeni

Teşekkür ederim. Bu tip şeyleri yapmak benim için sorun değil aslında. :slight_smile: Sürekli benzer işlerle uğraşıyorum ama şu sorun var. Paletler bizim ülkede biraz ikinci el ve çok pis, küflü. Ne kadar boyarsan boya bir yerden sonra sırıtacaktır ve görüntü de böyle muntazam olmayacaktır. Kaldı ki araları da kapatmak için kalas alman lazım. O da ayrı bir masraf. Yine de denerim diyorsan boya olarak Cadence - Multi Surface boya tercih etmeni öneririm. Ayrıca vernik de atman gerekecek 2 kat yoksa kitapların çıkıntılara takılır. O sebeple de Yine Cadence - Çok Parlak veya Yarı mat vernik kullanabilirsin ama ben çok çok parlak olanını tavsiye ederim. Bu boyaların sanırım bu iş yapabilmek için büyüklerinden almak lazım. Zaten iki boya bir kitaplık fiyatına gelecektir. :smiley:

Diğerini ben buradaki yapı marketten alıp denedim aslında. Çok da hoş oldu. Öbürüne göre daha zahmetsiz ve daha uzun olanları da tercih edebilirsin ama yine de masraf olarak çok. Bir kalas sanırım bundan üç sene önce 25 tl idi. Şu an nedir fiyatları emin değilim. Bunda da şöyle bir sorun yaşadım. Duvara dübelleri koymak işkence. Bazı yerleri arkası boş. Bazı yerler de inşaat metali denk geliyor, delemiyorsun. Çıldırmamak elde değil. O sebeple raflar sağlam olmuyor. Bu yüzden onları eşimin Lego ve oyuncaklarına ayırmak durumunda kaldım çünkü bu haliyle bile çok da sağlam değil. :smiley:

Tercih senin…

Düzenleme: Ha bir de boyamak için kadife rulo alabilirsin. Daha hızlı boyarsın. Fırça da gerekir aralara girmek için.

6 Beğeni

Burada kitapligimin fotografini paylasmak istiyorum. Bu yonde bir talep de olmustu ancak once uc kitapligi birlestirmem gerektigi icin Izmir il sinirlarinda, bel ve boyun fitigi olmayan, raflardan yuzlerce kitap indirip kaldirabilecek, guclu calisma arkadaslarina ihtiyacim var. :unamused: Ilgilenen arkadaslar CVlerini tarafima iletebilirler.

Cunku yaslilik…

8 Beğeni

Kardeş yok mu? Kardeşler bu günler için varlar. :rofl: Kardeşim isyanlarda… Abla, diyor ablaaa yeter artık. :smiley:

4 Beğeni

Kardesim evli, barkli, cocuklu. Ona kalsa kitap duzenlemeyi kesip gidip yegen bakmam gerek. Her kosulda ben dezavantajli cikiyorum. :expressionless:

4 Beğeni

Evet. Bunu diyeceğimi hiç sanmazdım ama annemin 11 yıl sonra doğum yapmasında da bir hikmet varmış demek ki. :smiley: Küçük kardeşler çok yaşasın. :smiley:

6 Beğeni

Baya sağlam ve kaliteli yapmış. Nasıl hirslandirdiysan babayi. Kaliteli malzeme kullanmis alkisliyorum kendisini. Ben hala kolilerde sakliyorum kitaplarimi.

3 Beğeni

[Kitaplık](Alkur home line Kitaplık Kütüphane 5 Raflı Beyaz SB204 164,90 TL yerine 98,90 TL https://urun.n11.com/kitaplik/alkur-home-line-kitaplik-kutuphane-5-rafli-beyaz-sb204-P276018587)
Bu kitaplıktan 2 adet alacağım yan yana koyacağım. Ama sallanınca devrilmemesi için duvara monte etmem gerekiyor. Ev sahibi de kesinlikle duvara çivi çakılmasını istemiyor. Duvara nasıl sabitleyebilirim. Yapışkan bant falan düşündüm ama onlar taşır mı bilemiyorum :thinking:

2 Beğeni

https://www.yukko.com/ofisbazaar-5-rafli-kitaplik-169-cm-v-50087655
Bir de buna göz atın.

2 Beğeni

Evin içinde kullanacağın en son madde çift taraflı bant olsun. Vidalarla sabitle bence.

3 Beğeni

Eni ufak bir sallanma ile düşecek kadar küçük değil. Boyu da ufak öylece koyun sabitlemeden soru olmaz gibi.

2 Beğeni

Evde çocuk yoksa duvara monte etmenize gerek yok. Benzer bir kitaplıktan 3 tane bende var ama sallanmıyorlar, anca deprem olacak veya ben kendim sallayacam o zaman sallanır.

3 Beğeni

Teşekkür ederim. Benim de kolilere geçmeme ramak kalmıştı biraz duygu sömürüsü, biraz pohpohlama derken sonunda yaptı. :joy:

2 Beğeni