Kitaplıklarımız

@Buyici Neden ki Hocam.İz kalır diye mi ?

@SirPanda @Tobizume Monte edemezsem mecburen duracak.Ama tedbirimi almam gerek. Huzursuz olurum.Evde çocuk yok şimdilik yeni evleneceğim :smile: kitaplarımız birleşince ağırlıktan öne doğru gelebilir.
Çaktırmadan duvarı delsem evden çıkarken alçıyla boyayla kapatsam olur mu ki.Çünkü o kadar kalın vida ile çakmayacağım. Bilemedim. :thinking:

2 Beğeni

İz kalmak ne kelime evi yık yeniden yap o kadar epic iz kalıyor hemde. :slight_smile:

3 Beğeni

Vidalarla sabitle daha az zarar verirsin duvara.

2 Beğeni

Benim kitaplıklar full dolu bir şey olmuyor.

2 Beğeni

Aynı kitaplığın bir benzeri kurduğum zaman sallanıyor gibi güvensiz geldi. Fakat içi dolunca gayet sabit kalıyor. O yüzden evde çocuk yoksa sabitlemeye gerek yok. Benim kız büyüyüp ayaklanana kadar böyle sonra sabitleyeceğim duvara.

7 Beğeni

Bant konusunda arkadaşlara katılıyorum. Onun hasarı daha fazla. Olduğu gibi söküyor boyayı. Vidalama için de sonradan içini kapatsanız bile aynı rengi tutturmak epey sorun. Sırıtıyor. Bendeki kitaplıklar en dandikleri neredeyse ve sabitlemedim. Ev de benim ama sabitleme işi o kadar kolay olmuyor. Duvarla kitaplık arasında ister istemez boşluk kalıyor ve L aparat kullanmanız lazım. Onun için de duvara dubel çakmanız lazım. Bunun için de duvarı güzelce bir delmek lazım. Kitaplar gelince sallanmıyorlar. Ancak deprem vs. durumunda iyi sallanıyorlar. Altlarına koli karton sıkıştırarak güzelce geriye meyil verebilirsiniz.

3 Beğeni

@Buyici Anladım Hocam. Önce bi kitaplığımı alayım kurayım kitaplarımı da güzelce yerleştireyim baktım hala sallanıyor altına kağıt falan sıkıştırıp duvara dayarım. Ama bant işini uyardığınız için teşekkür ediyorum :blush:
@Agape Aynen çok işi oluyor.Ben hiç duvar delmekle falan uğraşmayayım.

4 Beğeni

Acı gerçekleri yüzüme hemen vurman iyi oldu :d Deneyip de hüsrana uğramak daha kötü. Şöyle 30 liraya raflar var taşır mı ki ya kitapları? https://www.hepsiburada.com/mars-mobilya-alfa-duvar-rafi-p-HBV00000GHAS1?magaza=mars%20mobilya

1 Beğeni

Asıl soru duvar taşır mı? Yoksa raf taşır. :smiley: Bendeki şöyle: (Sansür için kusura bakma. Kalkıp çerçeveyi alıp sonra resim çekip yine yerine koymaya üşendim. :sweat_smile:)

5 Beğeni

Mesaj kutuma CV gelmediginden kitapliklarimdan birini oldugu haliyle paylasiyorum. Burasi fantastik & bilimkurgu kitapligindan tasan bilimkurgularla polisiye gerilimlerin bulundugu kitapligim. Fantastik & bilimkurgu ayri. Cizgi romanlar ayri. Umarim gunun birinde birlesecekler.

56 Beğeni

Kıskanabiliyor muyuz? :smiley: İzmir’e geldiğimde vakit ayarlayabilirsem ben yardım ederim toplamana ama ben de pek sağlam ayakkabı değilim he. Olduğu kadar artık. :smiley: Cv’ye gerek var mı? :rofl: İki-üç kahveye ben okeyim. :vulcan_salute:

6 Beğeni

Anlastik. :smirk::smirk::smirk: Kiskanmak da serbest. Hep siz mi beni kiskandiracaksiniz. :smirk: Kayip Rihtim rozetlerimi gordun mu? En az 3 4 senedir oradalar:)

5 Beğeni

Çalabiliyor muyuz? Ahahaha. :stuck_out_tongue: Bende de var rozet. Nedir yani? :rofl: (Ben daha yeni edindim gerçi. Sağ olsun forumdan bir arkadaş hediye etti. Allah razı olsun.) Yalnız anlaşmayı genişletmek istiyorum. Kedilerini de mıncırabiliyor muyum? :heart_eyes: Gelebilirsem artık. Yaaa, ne güzel. Aaaa, çok güzel. Yaaa, hooff… gibi şeyler diyerek gani gani kıskanırım artık. :smiley:

5 Beğeni

Gobeklerini bile mincirmak serbest. :smirk::smirk::smirk: Sen bi’ gel de. :heart:

4 Beğeni

Şaka maka bayram sonu geleceğim bir aksilik çıkmazsa. Öbür konu için biraz daha vakit lazım ama babama yardım ettikten sonra şirkette uğrarım eğer evde olursan. :slight_smile: :smiling_face_with_three_hearts:

5 Beğeni

Şöyle bir ürün var ben daha önce kullandım ama duvarda denemedim. Şöyle de bir videosu var bir bakın isterseniz kırtasiyelerde felan da var.

@agape benim de aynı raftan var üçlü olanı ve evin kilerinde dibine kadar dolu kullanıyorum. Ağırlık konusunda banamısın demiyor. Eve gidince resim eklerim…

1 Beğeni

Çizgi roman bölümünü de paylaşır mısın. :)Biraz’da ben kıskanım.

2 Beğeni

Benim sorunum duvarın arka tarafı… Dört vida var diyelim. Birisi tamam çok sağlam ama diğerini delemiyoruz. Beton değil kaya mübarek. Bu daha önce başka bir yerdeydi üstelik orası da öyleydi. Diğer ikisinden birinin de arkası boş kalıyor hemen. Vida boşa dönüyor. :smiley: Öbürü yine sabit ama azıcık yük binse hemen atıyor bu gözü kör olasıcası monte edilemeyen vidalar. :smiley: Eşim en sonunda fırlatıp atıyordu. Adam kafayı yedi. Ev bizim diye inat edip deldik durduk. Neyse ki sonra alçı ve boyayı hazırlayıp boyadım oraları ama bir daha uğraşmam. :smiley: Zaten bu konuyu açında eşime bir sinir basıyor. :sweat_smile:

1 Beğeni

Betonu delmek zordur biraz. Biz inşaatta bile sık sık delme uçlarını değiştiriyoruz :smile:. Ama doğru uç ve güçlü bir matkap ile dayanması mümkün değil. Diğer boşa çıkanlar ise muhtemelen tuğla duvardır ve boşluklara geldiği için sağlam olmuyordur ama o konuda da deldiğiniz uç diyelim 8’lik duvar dübelini bir çap büyük seçince ve vidayı da dübele göre seçince yine de sağlam olması lazım​:thinking:. Benim yaptığım yer de tuğla duvar ve 4 deliğin tamamı da tuğlada. Ama bu nokta da tuğla kaliteside önemli. Ne tuğlalar var çamurdan hallice :joy:.

1 Beğeni

Evet haklısınız bu konuda. Şimdi daha evvel biz de oralara raf koyardık ama eniştemle. Eniştem delme işlerinden daha bir anlar fakat son zamanlarda rahatsız olduğu için eşimle deneyimliyoruz ve haliyle raf geri gelince eşime sinir basıyor. Bu noktadan ileriye gidemiyoruz çünkü olmayınca da bana sinir basıyor. :smiley: En iyisi diyorum böyle bırakmak… :smiley: Belki de matkabın gücü bile yetmiyordur ya da uçlar artık körelmiş olabilir. Genelde küçük uçlara ihtiyacım olduğundan büyük uç pek almıyoruz. Babamdan aldıklarımla idare etmeye çalıştık ama onlar da paslanmıştı. Belki de bundan olmamıştır. :smiley: Neyse artık başka bahara…

2 Beğeni