Kitaplıklarımız

(Hiçliğin bekçisi…) #302

Evet. Bunu diyeceğimi hiç sanmazdım ama annemin 11 yıl sonra doğum yapmasında da bir hikmet varmış demek ki. :smiley: Küçük kardeşler çok yaşasın. :smiley:

(Yakup Alioğlu) #303

Baya sağlam ve kaliteli yapmış. Nasıl hirslandirdiysan babayi. Kaliteli malzeme kullanmis alkisliyorum kendisini. Ben hala kolilerde sakliyorum kitaplarimi.

(Behram) #304

[Kitaplık](Alkur home line Kitaplık Kütüphane 5 Raflı Beyaz SB204 164,90 TL yerine 98,90 TL https://urun.n11.com/kitaplik/alkur-home-line-kitaplik-kutuphane-5-rafli-beyaz-sb204-P276018587)
Bu kitaplıktan 2 adet alacağım yan yana koyacağım. Ama sallanınca devrilmemesi için duvara monte etmem gerekiyor. Ev sahibi de kesinlikle duvara çivi çakılmasını istemiyor. Duvara nasıl sabitleyebilirim. Yapışkan bant falan düşündüm ama onlar taşır mı bilemiyorum :thinking:

Bir de buna göz atın.

(Buyici) #306

Evin içinde kullanacağın en son madde çift taraflı bant olsun. Vidalarla sabitle bence.

Eni ufak bir sallanma ile düşecek kadar küçük değil. Boyu da ufak öylece koyun sabitlemeden soru olmaz gibi.

(Kadir) #308

Evde çocuk yoksa duvara monte etmenize gerek yok. Benzer bir kitaplıktan 3 tane bende var ama sallanmıyorlar, anca deprem olacak veya ben kendim sallayacam o zaman sallanır.

(Busee) #309

Teşekkür ederim. Benim de kolilere geçmeme ramak kalmıştı biraz duygu sömürüsü, biraz pohpohlama derken sonunda yaptı. :joy:

(Behram) #310

@Kingebu Neden ki Hocam.İz kalır diye mi ?

@SirPanda @Tobizume Monte edemezsem mecburen duracak.Ama tedbirimi almam gerek. Huzursuz olurum.Evde çocuk yok şimdilik yeni evleneceğim :smile: kitaplarımız birleşince ağırlıktan öne doğru gelebilir.
Çaktırmadan duvarı delsem evden çıkarken alçıyla boyayla kapatsam olur mu ki.Çünkü o kadar kalın vida ile çakmayacağım. Bilemedim. :thinking:

(Buyici) #311

İz kalmak ne kelime evi yık yeniden yap o kadar epic iz kalıyor hemde. :slight_smile:

(Erdem) #312

Vidalarla sabitle daha az zarar verirsin duvara.

(Kadir) #313

Benim kitaplıklar full dolu bir şey olmuyor.

(Buyici) #314

Aynı kitaplığın bir benzeri kurduğum zaman sallanıyor gibi güvensiz geldi. Fakat içi dolunca gayet sabit kalıyor. O yüzden evde çocuk yoksa sabitlemeye gerek yok. Benim kız büyüyüp ayaklanana kadar böyle sonra sabitleyeceğim duvara.

(Hiçliğin bekçisi…) #315

Bant konusunda arkadaşlara katılıyorum. Onun hasarı daha fazla. Olduğu gibi söküyor boyayı. Vidalama için de sonradan içini kapatsanız bile aynı rengi tutturmak epey sorun. Sırıtıyor. Bendeki kitaplıklar en dandikleri neredeyse ve sabitlemedim. Ev de benim ama sabitleme işi o kadar kolay olmuyor. Duvarla kitaplık arasında ister istemez boşluk kalıyor ve L aparat kullanmanız lazım. Onun için de duvara dubel çakmanız lazım. Bunun için de duvarı güzelce bir delmek lazım. Kitaplar gelince sallanmıyorlar. Ancak deprem vs. durumunda iyi sallanıyorlar. Altlarına koli karton sıkıştırarak güzelce geriye meyil verebilirsiniz.

(Behram) #316

@Kingebu Anladım Hocam. Önce bi kitaplığımı alayım kurayım kitaplarımı da güzelce yerleştireyim baktım hala sallanıyor altına kağıt falan sıkıştırıp duvara dayarım. Ama bant işini uyardığınız için teşekkür ediyorum :blush:
@Agape Aynen çok işi oluyor.Ben hiç duvar delmekle falan uğraşmayayım.

Acı gerçekleri yüzüme hemen vurman iyi oldu :d Deneyip de hüsrana uğramak daha kötü. Şöyle 30 liraya raflar var taşır mı ki ya kitapları? https://www.hepsiburada.com/mars-mobilya-alfa-duvar-rafi-p-HBV00000GHAS1?magaza=mars%20mobilya

(Hiçliğin bekçisi…) #318

Asıl soru duvar taşır mı? Yoksa raf taşır. :smiley: Bendeki şöyle: (Sansür için kusura bakma. Kalkıp çerçeveyi alıp sonra resim çekip yine yerine koymaya üşendim. :sweat_smile:)

(Aslı Dağlı) #319

Mesaj kutuma CV gelmediginden kitapliklarimdan birini oldugu haliyle paylasiyorum. Burasi fantastik & bilimkurgu kitapligindan tasan bilimkurgularla polisiye gerilimlerin bulundugu kitapligim. Fantastik & bilimkurgu ayri. Cizgi romanlar ayri. Umarim gunun birinde birlesecekler.

(Hiçliğin bekçisi…) #320

Kıskanabiliyor muyuz? :smiley: İzmir’e geldiğimde vakit ayarlayabilirsem ben yardım ederim toplamana ama ben de pek sağlam ayakkabı değilim he. Olduğu kadar artık. :smiley: Cv’ye gerek var mı? :rofl: İki-üç kahveye ben okeyim. :vulcan_salute:

(Aslı Dağlı) #321

Anlastik. :smirk::smirk::smirk: Kiskanmak da serbest. Hep siz mi beni kiskandiracaksiniz. :smirk: Kayip Rihtim rozetlerimi gordun mu? En az 3 4 senedir oradalar:)