Kitaplıklarımız

Ahh ahh demek ki aşağı düşmedi o kedicik. Kim bilir ne yaptın da hatırlamıyorsun :smile:

2 Beğeni

Hocam başka bir konuda vakit bulunca rahatsız edicem o vakit :grin:

3 Beğeni

Keşke alanım olsa da daha geniş açıyla rahat rahat çekebilsem. :man_shrugging: Bazı kitaplarım başka yerde. Bir gün hepsini ve daha fazlasını bir arada atabilirim umarım. :sweat_smile: Son pozunu atıyorum buraya, uzun bir süre ben de görmeyeceğim kendisini.

52 Beğeni

Acaba orta en üst sıradaki ve Drizztlerin üstündeki kitap serilerinin adını öğrenebilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

2 Beğeni

Farseer Serisi olması lazım. Ben öyle gördüm. :slight_smile:

3 Beğeni

Agape’nin dediği gibi Farseer serisi o kitaplar.
https://www.idefix.com/Kitap/Suikastcinin-Ciragi-Farseer-Serisi-1-Cilt/Edebiyat/Roman/Fantastik/urunno=0000000173883

3 Beğeni

Dostum güle güle kullan kitaplığını, çok güzel olmuş.
Nacizane bir önerim olacak sana. Ben de evde 4 tane billy kitaplık kullanıyorum. Gördüğüm kadarı ile Zaman Çarkı serisini en üst rafa koymuşsun. Benim tavsiyem onları kitaplıkta ortada bulunan sabit rafa koyman.
Tecrübe ile sabittir, ağır kitaplar ve seriler billy kitaplıklarda çıkartılıp takılabilen rafların eğrilmesine sebeb oluyor. Yani halk arasındaki tabiri ile raf bel veriyor. Hatta şu an evde olsaydım fotoğraflarını yakından çekip atardım. 3-4 tane rafım o şekilde bel verip aşağı eğrildi ve rafı tutan pimleri de eğriltmeye başladı.

3 Beğeni

Uyarı için teşekkürler. Bu son raflar kitaplığa sonradan ekleniyor yüksek olanlarda. Yani en üst raf da sabit şu anda.

3 Beğeni

Anladım , yükseltme kullandınız. Ama durum orası için de geçerli :confused:

Fotoğrafa dikkatli baktığınızda en üstte yük binmesi sonucu oluşan eğriliği görebilirsiniz. Sanırım dış çerçeve bölümü raflara göre daha zayıf.

4 Beğeni

Abi sen kaçak kat çıkmışsın. Taşıyıcı kolonlara çok yük binmiş. İmar barışı şart. Yapı kayıt belgeni al, hallederim ben senin işini.:joy::joy::sweat_smile:

16 Beğeni

Tamamdır hallettim :smiley:

7 Beğeni

Neyse ki inşaat mühendisiyim :smile:

Eğilip bükülürse bakarız bir hal çaresine canım amaan maksat gönüller bir olsun

4 Beğeni

Benim de eğildi biraz. Çok ağır kitapta koymadım ama eğildi. Bir kitaplığın en üst rafın bize bakan kısmına alüminyum U kapama denen bir malzeme var, ondan taktım o sorunsuz :slight_smile:

2 Beğeni

Ev kira olmasa neler yapağım da , işte şimdilik billy’lerle idare ediyorum.

2 Beğeni

@erdo @BiblofilYouTube

Bende de ikeanın kallax modeli var. Raflar 33x33 ebatlarında sarkma vs derdi olmuyor. Ama bazen istediğim bir kitabı istediğim yere yerleştirene kadar biraz uğraşıyorum :smile:.

Genelde yeni bir kitap aldığımda seriler biraz raf gezintisine çıkıyorlar :smile:.

Bu da benim kitaplığımın son hali.

52 Beğeni

Geniş raf malesef esniyor, sizin kitaplıkta bu sorun olmaz gibi geliyor. İkea’nın sitesinde altaki dolap kapakları ve kitaplığın sırtındaki sunta gözükmüyor. Sizin aldığınız kitaplık eski bir model mi yoksa bunlar opsiyonel olarak mı takılıyor?

2 Beğeni

Sırtında herhangi bir sunta ya da başka bir malzeme yok arkası açık kitaplığın. Kapaklar ya da çekmeceler de ayrı alınıyor. Bende olmayan farklı eklentilerde var satın alabileceğiniz.

Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum herhangi bir sarkma ya da deforme ile karşılaşmadım.

2 Beğeni

Ben bunun 4x2 bölmeli olanını tv ünitesi olarak kullanıyorum. Bunları kitaplık olarak da kullanmayı düşündüm ama derinliği biraz fazla olduğu için kitaplık olarak kullanmak zor olabiliyor. Kitaplar sürekli arkaya gidiyor. Birde bendeki kitap sayısı düşünülünce bunlardaki raf genişliğinin dar olması bendeki yükü kaldırmıyor. O yüzden billy biraz daha kullanışlı geliyor bana.

1 Beğeni

Tamamen opsiyonel. Bölmelere ekleyebileceğiniz çok çeşit çekmece, kapak, renkli kutular, hatta hasır sepetler bile mevcut.

2 Beğeni

Ben normalde kitapları geri yaslıyorum önlerinde de bazı figür model araç gibi eşyaları sergiliyorum. Onun için derinlik çok büyük gelmiyor ama ben de yakın zamanda taşınacağım ve yeni eve daha büyük bir kitaplık yaptırmak istiyorum. Bunun gibi kitaplıklar gereğinden fazla raf arası yüksekliğe sahip.

2 Beğeni