Koronavirüs Gündemi

Yaşlı kesim -benden önceki nesiller- daha çok böyle şeyler yapardı ama onlar da evde dursunlar diye yasak getirmek zorunda kalındı. Diğer kesim için emeklilik için bir demo olarak düşünülebilir. Emekli olan çalışanlar -istisnalar hariç- genelde bocalıyor. Eşler de bocalıyor. Sürekli evde olan kadının bir hayatı ve düzeni var. Eşi de eve gelince düzen bozuluyor. Çalışmaya o kadar alışılmış ki kimse evde ne yapacağını bilmiyor.

5 Beğeni

Arkadaşlar zor zamanlardan geçiyoruz hepimiz. Bence şuan siyaset tartışmanın hiç sırası değil.

Tabi ki bu zor günlerde devletin halkına sahip çıkması, yardımda bulunması gerekiyor fakat var olan şeylerle sürekli kendi devletimizide aşağılamasak daha iyi değil mi sizce? Yok sarayımız gereksiz, yok o yol gereksiz, yok şu gereksiz, yok bu gereksiz dememeliyiz bence. Bende şuanki yönetimden pek memnun değilim, tedbirlerin bile tam olarak alınabildiğini düşünmüyorum.

Ama bu saydıklarım artık bütün ülkelerde olan şeyler. İrdelememiz gereken yerleri konuşalım sadece. Lütfen şu zor günlerde en azından birbirinizi yemek yerine destek olun, birbirinizi neşelendirin. Keyifli sohbet başlıkları açın. Olumlu ya da olumsuz bir şekilde o saray sizin bu saray bizim diye konuşmanız hiçbir şeyi değiştirmeyecek.

Sağlıcakla kalın hepiniz.

3 Beğeni

Günden güne gerildiğimi farketmekteyim. Yetkililere sinirliyim, bazılarını takdir ediyorum. Sosyal medyada gördüğüm bazı yorumlar /yazılar sinirlerimi bozuyor. Düşünceye saygı tamam, cehalet görecelidir ve bilgi sonsuzdur tamam ama şu çağda bir insan nasıl bu kadar cahil olabilir diyorum.

Bence bu süreç insanlık için çok önemli bir deney ve sıçrama noktası da olabilir (geriye sıçrama da olabilir). Davranış uzmanları veya konuyla ilgilenenlere çok iş düşünüyor. Birçok şeyin değişeceğini düşünüyorum. İnsan canlısının her ortama hızlıca uyum sağlayabildiğini izliyoruz aynı zamanda. Çok yönlü önem barındıran bir dönemdeyiz.

3 Beğeni

Tamam millete destek diyorlar da sırf İBB yardım yapıyor görünmesin diye Vakıfbank hesabına bloke koymak da artık b*kunu çıkarmaktır. Amaç yardım yapmak değil çok belli.

4 Beğeni

Ben maaşımı direkt cengiz holdingin hesabına bağışladım. Hesaptan hesaba taşıma işi çıkarmıyım. Hep destek tam destek.

14 Beğeni

Okuduğunuzu anlamakta güçlük çekiyorsunuz sanırım. Ben sizin sevginizi sorgulamıyorum, sevdiklerinizi ve onların vergilerimizi ne yaptıklarını sorguluyorum.

7 Beğeni

Sağlık çalışanıyım. :microbe::mask:

19 Beğeni

An itibariyle vaka sayısında 10. sıraya yükseldik :confused:
Bugünkü yeni vaka sayısı: 2704
Bugünkü ölüm sayısı: 46
Bugünkü test sayısı: 15422

2 Beğeni

Ben senin anlattığın şeyle ilgili bir sorunum yok. Anlatma tarzınla ilgili sorunum var. İstediğini söylemekte özgürsün ama trol falan derken hoş olmuyor.

İlla maaşını devlete bağışlamak zorunda değilsiniz .ibb’ye ankara belediyesini veya İzmir belediyesine de bağışta bulunabilirsiniz. Oralar akp bakmıyor

1 Beğeni

Troll diye oy verenleri kastetmemiş arkadaş zaten.

5 Beğeni

Neyse dostum ben yanlış anlıyorsam özür dilerim. Uzatmayacağım.

2 Beğeni

@narpal haklı oy verenlere troll demedim. Maaşlı olanlardan bahsediyorum ben.

Mesele yardım edip etmemek değil. Neden yardıma muhtaç olduğumuzu, tekrar yardım edersek önceki yardımlarımız gibi bunların da Mercedeslere vesaire gitme olasılığını tartışıyoruz biz. Gerçi şimdi saydıklarınıza da yardım yapılamayacak çünkü belediyelerin bağış hesaplarını bloke ediyor çok muhteşem içişleri bakanı

6 Beğeni

Konuyu sessize alırsanız ne bu konuyu ne de yazılan mesajları görmezsiniz. Bu konudan rahatsız olan herkese tavsiye ediyorum kendinizi durduk yere germeyin.

13 Beğeni

Kimse konuşmuyor ama onbinlerce umreci bir yere kapatmış izole edilmisken zaten kapalı ve izole olan ve yeni gelenlerin de önce 14 günlük bir karantinadan geçtiği hapishanedeki 90.000 mahkumun af adı altında salınması söz konusu. Birincisi her af ile YANLIŞLIKLA katiller ve tecavüzcüler de salınmıştı ve hepsi birkaç ay içinde suç işleyip (ki bu genelde tekrar bir cinayet veya tecavüzdü) hapse geri dönmüştü. Devlet hiçbir şey olmamış gibi yanlışlıkla salmışız onları araya karışmışlar demişti. Yine aynı şey olacak.

Ikincisi bu insanlar zaten karantinada sayılır yeni gelenler ayrca 14 gün karantinada kalırsa. Yani aylardır yıllardır hapiste kalan insanlara özelliklerini vereceksiniz ve evlerinde oturmalarını bekleyeceksiniz. Akraba akraba gezecekler şehir sehir gezecekler 90 bin kisilik bir hareket olacak şehirler arasında ve bu bir süre durmayacak. Sadece tespit edilen vakanın birkaç günde 13 bin olduğu bir ülkede böyle bir harekete ne gerek var.

Onu geçtim bu insanların arasına yine çok ciddi suçları olanlar da karışacak geçen seferler rahşan affında filan olduğu gibi. Yapılan bir çalışmada af ile çıkan suçluların çok büyük bir yüzdesinin (yüzde 50’den fazlaydı ama tam aklıma gelmediği için yazmadım) 1 2 yıl içinde suç isleyip tekrar içeri girdikleri bulunmuştu. Hatta işin garibi çoğu yine aynı suçtan girmişti.

Şuanda bu af yasası söylentisinden dolayı hafif suçlardan aranıp da kaçanlar gidip kendini teslim eden bir sürü suçlu var, adamlar biliyorlar ki hafif suçlar çıkacak.

Af ilan edilirse bence daha kötü günler bizi bekliyor. Tabi bu benim şahsi görüşüm.

7 Beğeni

Covid-19 nedeniyle devlet eliyle para toplayan ülkeler:

Güney Afrika
Sri Lanka
Irak
Lübnan
Senegal
Türkiye

7 Beğeni

Yine zirveyi zorluyoruz. Bence bu korona fetönün işi. Türkiye’ye darbe yapmak için Çin’de kimyasal çalışırken yayıldı ortalığa. Yanlışlıkla tüpün biri kırıldı.

7 Beğeni

(Dikkat tılsımlı kitap içerir :smiley: )

1 Beğeni

İşte biz bu ülkelerle aynı seviyedeyiz. Kimse kimseyi kandırmasın, yok Amerika bizi kıskanıyor, yok Avrupa ayağını denk alsın vs. Bunlar boş sözler.

2 Beğeni

Birkaç güne dava açılma ihtimali nedir acaba? Sonrasında da Türkiye Dünya genelinde düşünce özgürlüğünde şu sıralarda diye haber yapılma olasılığı nedir peki?

5 Beğeni

Ben Mahmutlara mı konuşuyorum acaba?

5 Beğeni