KR - İthaki Bilimkurgu Klasikler Dizisi En İyi Kitap Anketi 1. Tur

Keşke Yaban Diyarlarda Yabancı demeseydin. Bak Frankeştayn 4. Olmuş.

1 Beğeni

Onun sevgiye ihtiyacı var, birinci bile olabilir problem yok xd

1 Beğeni

Bari Biz’i ilk 5’e sokun. Altıncı olmuş :neutral_face:

Bir Mars Destanı kazanamaz ama final görücek. :krs:

1 Beğeni

O bile yeter. Gerçekten çok iyi bir derleme. Yazarının da genç yaşta yitip gitmesi eseri daha bir değerli kılıyor.

3 Beğeni

Ankete katılım az gibi.

Biraz az evet. Ama herkes de bilimkurgu okumuyor diyelim. :joy:

1 Beğeni

Siz iyi lobi yapamadınız, bak çocukluğun sonu ekibi ne güzel çalıştı. :joy: Bende o ekipteyim mesela. Ama mutlaka okuyacağım yaban diyarlardaki yabancıyı. En azından böyle yardımcı olabilirim.

@SJack kapat anketi çabuk Biz 5.oldu :smile:

1 Beğeni

Bizden bi cacık olmaz. :joy: Elbette şaka. Bu saatten sonra ilk 2 değişmez gibi. 3. Sırayı bilmem ama. :joy:

1 Beğeni

:robot:

İlk 2 değişmez gibi şu saatten sonra ama belli de olmaz :smiling_imp: Biz çok iyi aslında ama Dost Körpe çevirisini bilmiyorum, çeviri kaynaklı mı 5.sırada bilemedim. Çevirisi iyi ve ona rağmen ilk 3’e giremiyorsa eğer; Biz’i seçmeyen arkadaşları banlatacağım ya da seçimi tekrarlatacağım :crazy_face:

1 Beğeni

Ya şaka işte fazla kurcalama. :joy:

1 Beğeni

Aslında iyi olmasının sebebi nitelikli bir karakter var baya hafızaya kazınan o. Yoksa aman aman bir bilimkurgu değil. Tüm dezavantajlarına rağmen yeri beklediğimden iyi. Lobicilik yapsam hayvan çiftliğine kazandırtmak daha bir benim tarzımı yansıtırdı xd

Aslında o konunun üstünde dursam kim bilir belki açık ara birinci bile olmasını sağlardım. Eeyyy @SJack :joy:

Çocukluğun Sonu kitabı bayağı bayağı iyi herhalde diğer kitaplara fark atmış.

2 Beğeni

Canım çekti yakın zamanda bir daha okuyacağım.

1 Beğeni

Kara Bulut kitabı da bayağı beklenen bir kitaptı, hatta bende bir ara alırım diyordum ama ankete bakınca çok da iyi değil gibi sanki.

Çok okunmamıştır. Benim ilk sıramda ama Malazandan sonra. İncelemesini de yazmayı düşünüyorum.

1 Beğeni

O zaman sen incele de okuyup öyle alayım :slightly_smiling_face:

Dan Brown’lara da başla artık ama :roll_eyes:

1 Beğeni

Çocukluğun Sonu çok iyi, öneririm.

2 Beğeni

Çocukluğun Sonu gerçekten çok güzel bir kitap. Okuduktan sonra beni çok etkilemiş ve etkisinden de bir süre kurtulamamıştım. Ben de forum sayesinde keşfedip okumuştum kitabı. :grin:

2 Beğeni