KR Kitap Kulübü #1 Yu Hua - Kanını Satan Adam

Yaşamak Ciltli mi? Ciltli gibi gözüküyor fotoğrafta.

1 Beğeni

1 Beğeni

Şömizli karton kapak sınıfına giriyor bu sanırım.

2 Beğeni

Nice çileli yollardan geçerek elime ulaşan kitabımı hafta sonunun rahatlığıyla bitirmiş bulunmaktayım :smile: Zaten kolayca akıp gidiyor sayfalar,çok kalın bir kitap da değil. Sizlerle konuşmak için sabırsızlanıyorum. :nerd_face:

6 Beğeni

Merhaba,

İsmim Hazal. Ben de an itibariyle bir Kanını Satan Adam çilekeşiyim :slight_smile:

Kitapyurdu’nda temin edilme bekleyenler arasında kaçıncıyım bilmiyorum bu küçük bağımlılık kulübünüzün yeni üyesiyim :sweat_smile:

6 Beğeni

Biz bitirdik bile :smile: şimdi bekliyoruz
20180926_173402_1_4

24 Beğeni

Kitabı bugün alabildim sonunda ama beklerken başlamış olduğum Güz Cumhuriyeti’nin sonlarına yakınım bitmeden başlayamam. İki gün daha geç gelse ne olurdu sanki :grin: (daha bekleyen varsa lütfen beni boğmayı falan hayal etmeyin :rofl:)

3 Beğeni

Çok iyiymiş. :smiley: Ben de şu an Yu Hua’nın Yaşamak kitabında Fugui’nin hayatında süzülüyorum.

5 Beğeni

Ben Yaşamak kitabını bitirdiğimde yaklaşık 1 saat kitabı okuduğum bankta dinlenmem gerekmişti o kadar acıyı sindirebilmek için…

8 Beğeni

Bu sırada 15 kitaptan 11’nin temin edilirken kalan 4’ünden birinin Kanını Satan Adam olması … Yapmayın böyle. Olan var olmayan var.

Güncelleme: “TEMİN EDİLDİ Kanını Satan Adam” Ay olabilir mi böyle bir şey :star_struck:

9 Beğeni

Özellikle ikinci kısımda “acı” iyice katlanıyor. Karakterler ve yaşantıları o kadar oturaklı ve gerçek ki etkilenmemek elde değil. Bazı yerlerde olanları kabul edemeyerek tekrar tekrar okudum.

4 Beğeni

Pazartesi sabahı sipariş vermiştim, hâlâ bekliyorum bir kitap yüzünden. :neutral_face:

3 Beğeni

Pazartesi akşam sipariş vermiştim. Ben de 2 kitap için bekliyorum :slight_smile: İkisi de Maya Kitap’ın kitapları. Temin süresi 4 gün diyordu. Aynı temin süresindeki diğerleri temin edildi, kaldı bu ikisi.

Odalarda ışıksızım.

4 Beğeni

Evet, kitabı dün gece bitirdim. Kulüple birlikte tartışmaya katılmak istediğim için şu an bir şey söylemeyeceğim ama okuyacak isimlere bir iyi bir de kötü haber vermek isterim:

İyi haber, iyi ki bu kitabı seçip okumuşuz diyeceksiniz.

Kötü haber, "Niye bu kitabı sepete atarken @bookdilemma veya @Nemo gibi “Yaşamak” adlı eserini de alıp önce onu okumadık ki :pensive: " diyeceksiniz…

7 Beğeni

Ben Yaşamak’ ı merak ettiğim için onu alacağım, diğerini belki sonra alırım. :slight_smile:
Alışveriş sepetimi hazırladım, birkaç gün sonra İnşallah sipariş vereceğim.

1 Beğeni

İlk yorumlarda bir arkadaş Yaşamak kitabında da Kan Satma olayından bahsedildiğini belirtmişti. Sonradan, okuyanlar tam olarak birbiriyle doğrudan bağlantı yok demişti. Ama zaten yazarın Türkçe’ye çevirilmiş iki kitabı varken, almışken Yaşamak’ı da satın alıp öncesinde okurum demiştim. İyi yapmışım demek ki :slight_smile:
Bugün başlayacağım Yaşamak 'a ama özellikle okuyanların kitap bittiğinde üzüntüden kahrolacak haddeye gelmiş olmaları beni korkutmuyor değil :smiley:

3 Beğeni

Yaşamak ile birlikte okuyacağım diye “Kanını Satan Adam” tartışmasını da kaçırmayın ama lütfen. :smiley:

5 Beğeni

Umarım kaçırmam :grin: Baya vakit var derken şunun şurasında 1 hafta kalmış sadece.

3 Beğeni

Önce Kanını Satan Adam da okuyabilirsin. İlla belirli bir sıra izlemeye gerek yok.

3 Beğeni

Yazarın Alabanda Yayınları tarafından dilimize kazandırılan Yedinci Gün isimli bir eseri daha mevcut. Ben de sonrası için saklıyorum onu.

6 Beğeni