KR Kitap Kulübü #1 Yu Hua - Kanını Satan Adam

Selamlar ve sevgiler pek değerli edebiyatseverler,

Kitap Kulübü’nün bir seçim gecesi gibi stresli geçen; rivayetlere göre kalemlerin çekildiği, kağıt kesikleriyle üyelerin hastanelik olduğu ilk anketinin kazananı ve ilk tartışmamızın konusu olmayı hak eden eser, Yu Hua’nın ‘‘Kanını Satan Adam’’ adlı romanı oldu. Aşağıda, kitaba yönelik sitede yer alan yazıya ulaşabilirsiniz. Bir fikir sahibi olmanız açısından son derece yararlı olacaktır.

Peki, burada ne yapacağız? Öncelikle kitabı okuyacağız. Bunun için süremiz 3 hafta. 3 haftalık sürenin kitabın temini ve okunması için yeterli bir süre olacağını düşünüyoruz. Bu süre dolduğunda, yani tarihler 05.10.2018’i gösterdiğinde kitap hakkında konuşmaya başlayacağız. Eleştirileriniz, beğendiğiniz alıntılar, aklınıza takılan yerler, tartışmaya açmak istediğiniz konular, kitabın size hissettirdikleri, ezcümle kitap ile alakalı her şeyi konuşacağız. Görüşlerinizi yazmaktan çekinmeyin. Bizi yorumlarınızdan mahrum etmeyin.

Düzenleme: Kitabı temin etmede yaşanan aksaklıklar nedeniyle tartışma başlangıcı, 10.10.2018 tarihine bırakılmıştır.

Şimdilik görüşmek üzere, keyifli okumalar dileriz.

Bu arada daha önceki muhabbetleri okumak ve bundan sonraki anketlerden haberdar olmak için Kitap Kulübü’nün esas başlığını takip etmeyi unutmayın.

45 Beğeni

İlk etkinlik için iyi bir başlangıç oldu Kanını Satan Adam. Herkese şimdiden keyifli okumalar.

20 Beğeni

Diğer başlıkta şakalar komiklikler yaptık ama ciddi bir şey diyeceğim. Anketteki kitapların hepsi gerçekten şahaneydi, daha önce okuduğum Canıgüz ve Toptaş’ın romanları da dahil olmak üzere herhangi biri kazansa mutlulukla alıp okuyacak, kulübe dahil olacaktım zaten. Ancak seçilen ilk kitabın, hem de karşısında İşte İnsan gibi ciddi bir aday varken, bir bilimkurgu ya da fantazya değil de alışık olmadığımız bir kültürden gelen tarihi bir roman olması beni ayrıca mutlu etti. Malumunuz Kayıp Rıhtım denince hala insanların aklına bilimkurgu, fantastik kurgu vesaire gelebiliyor ki bu kesinlikle kötü bir şey değil. Ancak bizi burada toplayan, birleştiren şeyin sadece spekülatif türler değil de iyi edebiyatın bütün örnekleri olduğunu bir kez daha göstermiş olduğumuz için gurur duyuyorum. Herkese keyifli okumalar, tartışma zamanı heyecanla bekliyorum.

28 Beğeni

Kitap kulübünü dün gördüm.ve aranıza katıldım. Bugün bulunduğum semtteki kitapçıdan kitabı alıp okumaya başladım. Çocukluğumdan beri çok kitap okurum ama Çin edebiyatı hiç okumamıştım. Yazarın adını da hiç duymamıştım. Bugün internetten araştırdım. Çin edebiyatının yaşayan en önemlı yazarlarından biri imis. İlk kez bir çinlinin aldığı James Joyce ödülünü almış. Okumama vesile olduğunuz için teşekkür ederim.

11 Beğeni

Etkinliğe katılacaklara duyurulur.

TWITTER

INSTAGRAM

https://www.instagram.com/p/Bny1sHEnvZ5/?taken-by=kayiprihtim

FACEBOOK

6 Beğeni

Katıldım :+1: umarım bu sefer kazanırım

2 Beğeni

Kitap siteleri bir türlü temin edemiyor kitabı. Bari çekilişte çıksa :pensive:

3 Beğeni

İlk baskı kaç adet acaba? Yoğunluk olmuş olabilir birden. Benim siparişimin temini de uzun sürdü.

3 Beğeni

ben kitapyurdundan sepete eklediğimde satış adedi 5’ti, perşembe günü sipariş verdim hala temin edilmemiş görünüyor, merak edip güncel satış adedine baktım 40 olmuş :slight_smile: çok iyi bir rakam :partying_face:

3 Beğeni

Ben de kitapyurdundan cuma sipariş ettim. Perşembe bile temin edilemedi diyor iseee benim cuma günkü canım kitabımın daha yolu uzun demektir.

3 Beğeni

Ayni durumdayım. Ben de cuma gününden beri kitapyurdunun yolunu gözlüyorum ama temin edilmiyor :sleepy:

2 Beğeni

Kitapyurdundan cuma günü öğlen vermiştim siparişi. Dün ulaştı bana. :notebook_with_decorative_cover:

2 Beğeni

Siz böyle söyleyince baktım simdi 13:20 de almışım. Henüz temin edilmedi :sleepy:

2 Beğeni

:joy::joy::joy: bana garezleri var sanırım

5 kitap sipariş etmiştim, kanını satan adam ve schrödinger’in kedisinin peşinde & kuantum fiziği ve gerçeklik bekliyor hala

2 Beğeni

Kidega’dan 14 Eylül’de sipariş vermiştim. Bugün ulaştı. Akşam eve gidince çökecem kitaba.:grinning:

2 Beğeni

Çin edebiyatı ile tek tanışıklığım üç cisim problemi, onda da beni tek etkileyen nokta son kısmında bilimkurguda kıymetinin bilinmediğine inandığım boyut kavramına girmesi oldu, sırf bu yüzden devamını merakla bekliyorum, bunun dışında bir özgünlük derinlik ve batılı anlatımdan farklılık bulamamıştım, şimdi de adı ve tanıtımı ağır dram kokan bir kitap okuyacağım :), hiçç tarzım değil :rofl::rofl::rofl: heyecanla bekliyorum, bakalım ne çıkacak, elimde mendil yolda izde ağlamam umarım :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 Beğeni

Anket ile uçan beklentilerin üzerine bir de kitabın temin edilme sorunu eklenince resmen hepimiz hype train yolcusu olduk.

Adeta bir Marvel uyarlaması kıvamına geldi :smiley: Kaçan kovalanır şeklinde bizler de kitabın peşindeyiz.

7 Beğeni

Ohooo şimdiden yan çizmek yok. :smiley: Lobiciler olarak beraber girdik bu yola, linç yiyene kadar durmak yok. Linç gelince “ya aslında şöyle demek istemiştim” gibi R yaparız gerçi.

2 Beğeni

Kim kaçıyor yav :smiley: ? Kim o kaçan? Yaka paça geri getirir bu ekip.

Ben durumu özetledim.

Resmen vahşi kapitalizmi kürekle besliyoruz. Kitaba ulaşmak için kitleler birbirlerini ezecek skdfjkldşsf. Hepimiz burada aynı hype train’in yolcusuyuz. Tüm bunları olumlu anlamda söyledim :slight_smile: Olumsuz anlaşıldı sanırım.

Durumdan çok memnunum :krs:

3 Beğeni

Ahaha pardon. Marvel hype treni yazınca kötü çıkacağa yordum. :smile:

2 Beğeni