KR Kitap Kulübü #1 Yu Hua - Kanını Satan Adam

Tahminim çevirisi de iyi. Bir kitabını incelemiştin ve çevirisini övmüştün zaten (https://kayiprihtim.com/inceleme/cennet-cehennem-araf-kolektif-mutsuzlugumuzun-kisa-ozeti/).

3 Beğeni

Ben de isim nereden tanıdık geliyor diyordum :pray:t4: anlaşılan Yu Hua konusunda çeviriden yana hayli şanslıyız

3 Beğeni

Okuduğum kadarıyla birçok kişi kitap sitelerinden kaynaklı kitabın geç temin edilmesi sebebiyle okumaya geç başladı ya da benim gibi 2 hafta geçmesine rağmen hala temin edemedi. Kitabı değerlendirme süresine de 5 gün kaldığını fark edip ne olacağını düşünen var mı? :thinking:

4 Beğeni

Birçok kişi hâlâ temin sıkıntısı yaşıyorsa son süreyi biraz ileri çekebiliriz aslında.

8 Beğeni

Dün okumaya başladım çabucak bitmesin diye ağırdan almaya çalışıyorum -acayip akıcı bir kitap çünkü- ama ne oluyor dersim erken bitiyor. Şimdi ben bu kitabı ayın beşine kadar bitirmeden nasıl durayım :crazy_face:

2 Beğeni

Kitaplarım daha kargoya verilmedi :slight_smile: Diliyorum bu akşam verilir. Kalan bu 5 günde yetişmem mümkün değil. Süreyi uzatabilirseniz harika olur.

3 Beğeni

Tarihi biraz erteleyebilirsek ben de çok sevinirim. :slight_smile:

3 Beğeni

Kurul olarak toplandık ve kitapların temin aşamasındaki gecikmeyi göz önünde bulundurarak son tarihi 10 Ekim’e uzattık. İyi okumalar.

11 Beğeni

Uzatılması daha iyi olmuş çünkü çekiliş kitapları da elimize ulaşmadı.

4 Beğeni

Minicik bir açıklama: Çekiliş kitaplarının gönderiminden Jaguar Kitap sorumlu.

Biz üstümüze düşeni yaptık. Öncelikle yeni kulübümüzü desteklemek için yayınevi ile anlaştık, Kanını Satan Adam’a çekiliş düzenledik. Kazananların bilgilerini teslim ettik. Ondan sonrası onların kontrolünde :confused:

Maalesef yayınevleri her zaman bizim kadar titiz olmayabiliyor.

7 Beğeni

Bende “Temin Edildi” yazan kitaplardan biri “Bekliyor” şeklinde değişti. Acaba zaten gönderilmeyeceği için başka birine mi verildi diye düşünüyorum. :thinking: Zamanım varken temin edilmeyenleri iptal edecektim.

5 gün ertelenmesine sevindim. Ödevini son güne bırakan öğrenci gibi hissettim. :smile:

2 Beğeni

Yeni bir kulüp mü açsak ne: KR Temin Edemeyenler Kulübü, şimdiden gelecek vaat ediyor. Şaka bir yana ben bitirdim beklemedeyim, tartışmanın yeni tarihi az sıkışık bir dönemim olsa da ön saflarda durmaya çalışacağım :smiling_imp:

4 Beğeni

Ah var sizin üzerinizde ah. Michael Moorcock’un ahı var. İşte İnsan seçen yazarların ahı var.

Şaka bir yana bu ders olsun sonraki seçimler için yeni çıkacak kitapları seçmeyelim. Önce bir çıksın dağıtımı yapılsın her yerde stokta görünsün öyle seçelim.

6 Beğeni

Ertelenmesi çok iyi oldu hala kitaplar elimize ulaşmadı… Ben bir kaç siteye ve belli başlı mağazala sipariş vermiştim.

2 Beğeni

Yumurta ya da domates fırlatılmayacaksa kafama, ben de bitirdiğimi söyleyeceğim :grin:

3 Beğeni

Çekilisle bu kitabın seçildigini okuduğum günün ertesi gün kitabı satın aldım iki günde okudum. İyi ki internetten siparis vermemisim dedim buradaki yorumları okuduktan sonra.

2 Beğeni

Ben de taşınma telaşı içerisinde olduğum için henüz kitabı elde edemedim. İyi olmuş sizlere geç gelmesi (Vurmayın :sunglasses:). Yetişirim umarım okumak için.

2 Beğeni

Bitirmiş bulunuyorum ben de :slight_smile:

2 Beğeni

Ben de bitirdim, tartışmak için dört gözle bekliyorum bu arada kendi kendime konuşmaya başlama hakkımı saklı tutuyorum :star_struck: :smiling_face_with_three_hearts:

4 Beğeni

Kavuşanlarda bugün :slight_smile:

Bir engel çıkmazsa akşam başlıyorum. Sonunda Kanını Satan Adam ve diğer kitaplarım geldi, kavuştuk.

Bu arada Yaşamak’ı da aldım ben. Bendeki 5. baskı. Açıkçası Jaguar Kitap gibi küçük ama kaliteli bir yayınevinin böyle bir sayıya ulaşması beni çok mutlu etti.

İşini iyi yapan kazansın :blush:

12 Beğeni