Kralkatili Güncesi

Birinci ciltte bulunuyor ve çevrilmemiş başka hikaye bulunmuyor. Not: Teyitli bilgi değildir :blush:

Bence Kvothe’nin hikayesi yeni başlıyacak. Bu 3 kitap sadece Kvothe’nin geçmişte yaşadıkları ve evrene girişten oluşuyor. Kvothe’nin Chandrialılara asıl savaşı 3’lü serinin sonrasında başlayacak.

İlk kitabın 800 ikinci kitabın 1300 sayfa olduğunu düşünürsek, Ejderha Mızrağı Unutulmuş Diyarlar gibi bi seri haline gelmesi zor. 2-3 yazarın birleşip yazması lazım yoksa korkarım yeni bir Buz ve Ateşin Şarkısı durumumu yaşamamız çok daha olası.

2 Beğeni

Ejderha Mızrağı, Unutulmuş Diyarlar gibi bir seri değil ( bu serileri aşağılamak için söylemiyorum) zaten fazla sanatsal.

1 Beğeni

Aynen olabilir faka son kitapta her şey açığa da çıkabilir.Bir sürü teori var.

Orada kastettiğim tamamlanmış seri anlamında. Unutulmuş Diyarlar’la Ejderha Mızrağı’nın çoğu kitabını okumadım daha ama dışarıdan baktıklarım, okuduklarım kadarıyla serinin mümkün olan en az boşlukla tamamlandığını görebiliyorum. Artık en fazla sonuna başına ekleme yaparlar. Fakat Buz ve Ateşin Şarkısı’nda 6. kitap için 7 senedir bekliyoruz. Bir yerde 7 kitaptan oluşacak diye okumuştum seriyi. 6. kitap bitince bir de 7’yi bekleyeceğiz, tamamlansın diye. Adam 71 yaşında, ölmeden seriyi tamamlayabilir mi, bana göre soru işareti.

1 Beğeni

Elinde 3000 sayfalık taslak var son yaptığı açıklamada söylemişti eğer tamamlayamazda Joe abercombie, mark lewrance gibi yazarlar aynı tadı bozmadan tamamlayabilir.

1 Beğeni

Diziden sonra ben GoT’u bıraktım satıyorum kitapları da hatta . Aşağı yukarı kitabın finali de dizi gibi olacak . Bu D&D kardeşler Martinin evinden çıkmıyordu , Martin bunlara şöyle şöyle ilerliyor kitap diyordu bunlarda o şekilde uyarlıyorlardı .

Bitmemiş serilerden dizi yaparlarsa kaynağa bağlı ilerlerlerse olacağı bu .

Patrick Rothfuss dizi için farklı şeyler yazıyordu diye biliyorum .

2 Beğeni

Nasıl bir pazarlama stratejisiyse, adam kitap yazmayarak serinin popülerliğini arttırıyor. Ekonomistler ve psikologlar ortak bir tez yazıp bu durumu açıklamalılar.

3 Beğeni

Seri çok güzel yazıldığı için popülerliği var, kitap yazmadığı için değil. 3. kitap ilk 2 kitap gibi yazılsa da yazar başka kitaplar üzerinde çalışıyorum deseydi gene hypeı elinde tutacaktı. Joe Abercrombie’den örnek verelim mesela. Reddit fantasyde en beğenilen serilerden biridir Kadim Kanunlar serisi. Adam bir devam üçlemesi duyurunca internet ayağa kalktı resmen.

3 Beğeni

11 Beğeni

Populerlik yerine sanki anti-populerligi daha fazla da o yuzden gundemden dusmuor bence. Yazimin guzelligi zaten kisisel zevk. Bazilari siir okumaktan cok icerikle daha ilgilidir mesela.

2 Beğeni

Call to Adventure adlı kutu oyununa KKG genişleme paketi geldi. Bunlar da bazı kartlardaki resimler.

13 Beğeni

Çok güzeller :kalp:
Keşke bunlardan alabilsem.

Bence şeyaltı jaxın hikayede açtığı katlanabilen ev olabilir hikayede bi kısmının yarım yamalak açıldığını filan söylüyordu

bu kitapların ciltli basımı olacak mı acaba bilgisi olan var mı?

Hayır bence ıax ın açtığı ev fey diyarı.

şöyle bir şey denmiş zamanında.

3000 sayfalık taslak sadece 6. kitap için mi? Yoksa 6 ve 7. kitabın toplam taslağı mı? Çıkar be adam artık şu kitabı :smile:

Valla onu belirtmedi,heralde 6. Ve 7 içindir.

1 Beğeni