Kralkatili Güncesi

Kitabı okuyup ilk 200 sayfada sıkılanlar için devam edin 200 den sonra daha iyi bir hale geliyor.

5 Beğeni

kitaptaki mitolojik hikayeler hakkında ne düşünüyorsunuz
mesela tehlunun iblisi yakması gibi. ilk okuduğumda saçma gelmişti ama karakterlerin kültürlerine yansıdığını görünce (anlatabilmişimdir umarım) saçma olmasını görmezden geldim hatta hoşuma gitti bu hikayeler. kültür dediğim mesela karakterler başta tanrının yanmış bedeni aşkına diyodu bunu komik olsun diye yazmış sandım meğer tanrının bedeni gerçekten yanmış.

2 Beğeni

Arkadaşlar bu seri hakkında 10 . Yıl emisyonu diye bir şey gördüm sanırîm Türkiye dede basılacakmıs bu basılınca eski kapaklarin yerini yenilerini alacak mı?ona göre elimi çabuk tutup bilge adamın korkusunu alacağım seri de bozukluk olmasın .

1 Beğeni
  1. Yıl Edisyonu sadece Rüzgarın Adı için var. Malum Bilge Adamın Korkusu henüz 10 yaşını doldurmadı.
3 Beğeni

Rothfuss’un kitap çıkarmamak için yaptığı yeni proje. Buyrun.

4 Beğeni

Ona artık beddua etme zamanı geldi

Pes etmediniz mi beklemekten.

2 Beğeni

Ben ilk iki kitabi unuttum bile. En bastan tekrar okumak farz oldu son kitap ciktigi zaman.

3 Beğeni

Geçen aylarda bende bir çılgınlık yapıp seriye başladım ,başlamasamıydım hiç acaba diye sormadan edemiyorum .

1 Beğeni

Ben İthaki’nin 10. Yıl edisyonu kitabını basmasını bekliyorum. O çıkınca bir daha başlayacağım seriye.

1 Beğeni

Çok fena bir teori gördüm ,teoride diyorduki :

Özet

Kvothe rüzgarın adı olabilirmiş.

hıııım, o nasıl teoriymiş öyle. :roll_eyes:

1 Beğeni

Ay öyle bir şey yaparlar mı? Yapsınlar çünkü.

3 Beğeni

Kral katilinin facebook sayfasında görmüştüm.

Teorilerin hası için:

https://kayiprihtim.com/dosya/kralkatili-guncesi-hakkinda-en-cok-konusulan-birbirinden-fantastik-teoriler/

3 Beğeni

Youtube’daki yüzüklerin efendisi videoları gibi hikayeleri anlatıcak sanırım. Üçüncü kitap çıkınca yeniden okumak yerine izleyebilirsiniz.
NOT: Bu bir reklam değildir. :slight_smile:

1 Beğeni

Bu başlığı ne zaman görsem, 3. kitap diye bağırmak istiyorum. İlk iki kitabı okuyalı kaç sene geçti anımsamıyorum bile. Olay örgüsü komple silindi sanki hafızamdan. Nedir bu çektiğimiz :frowning:

6 Beğeni

Güzel olan bir şeyi en güzel şekli ile anlatmak için daha güzel hangi kelimeler kullanıldığını bulamadım ama hepsi bu seriye, özellikle 2.kitabı olan Bilge Adamın Korkusuna çok yakışır, belki az bile gelir.

Okuduğum kitaplar içerisinde serinin 2.kitabı kesinlikle 1.sırada. İşi gücü, uykuyu bırakıp 2 günden biraz fazla, 3 günden biraz az sürede okuduğum bir kitap, kapağını açıp 3.kez okuduğum tek kitap, ödünç olarak başkasına vermeye yanaşmadığım, kitaplığımda hep görmek istediğim mükemmel kitap.

https://www.google.com/amp/s/www.ntv.com.tr/amp/galeri/yasam/kahin-ahtapot-paulun-tum-tahminleri,czEk6KzJB0KVkLI1AVf8Ow

Kitabın ne zaman çıkacağını merak edenler Paul kardesimize sorsunlar.

4 Beğeni

Zamanının Kuisatz Haderah’ı. :smile: Yazık çok baharata maruz kalmış herhalde.

3 Beğeni