Kralkatili Güncesi

Lutfen centilmen pic serisine camur atmayalim :grin:

2 Beğeni

Kimsenin çamur attığı yok :sweat_smile:

1 Beğeni

Youtube’tan bir video izledim. Sunum hoşuma gitti (Turgut Uç adlı bir kişi tarafından hazırlanmış). Yorumların doğruluk ölçüsünü değerlendirmek beni aşar, çünkü daha yolun/kitabın başındayım. Ama dediğim gibi, sunum hoşuma gitti…

3 Beğeni

Yahu bu kvothe nereye gitse denna ortaya çıkıyor. Çok saçma geliyor artık bu denna muhabbetleri.

Şu anda ilk kitabı okuyarsan eğer ikinci kitapta daha beter bu durum.

1. Kitabı okuyorum. Umarım 3. Kitapda bu kadar saçmalamaz
  1. Kitap mı dediniz? :joy::joy::joy::joy:
2 Beğeni

Yazar ölmez ise çıkartır herhalde 3. Kitabı :grimacing::grimacing:

1 Beğeni

Tolstoy’un dirilip yeni kitap yazması ihtimali daha yüksek.

2 Beğeni

:joy::joy::joy::joy::joy: Bilge adamın korkusu’nun ortalarınsayım şu anda. Ne bileyim sanki yazar Kvothe’nin hikayesini 3. Kitapla tam anlamaya çakmış gibi bir his var içimde.

Efsanelere konu olacak hiçbir şey olmadı kitap boyunca. 3. kitapta bitmesi imkansız o yüzden. Yazar oyun oynamayı bırakıp kitabı yazmaya başlasa isterse 5 kitapta bitirsin önemli değil aslında. Bir de Sanderson abimize bakalım aynı anda 5 seri birden yazıyor ve her yıl bir iki tane kitabı çıkıyor, makine gibi yazar mübarek.

2 Beğeni

Spoiller vermeseydim keşke. Okuma zevkimi baltalıyor :slight_smile:

1 Beğeni

3.kitapta gerçekleşeceği çok bariz olduğu için söylemiştim ama yine de kusura bakmayın.

1 Beğeni

Kvothenin gittiği heryerde karşısına Dennanin çıkmasının bir manasi var. :wink:

3 Beğeni

Denanın patronunundan şüpheleniyorum. Garip işlerle uğraştığı aşikar. Aynı kvothe gibi bişeyşerin peşinde yada kvothenin aradığı kişilerden birisi

1 Beğeni

Ben 2. Kitabı bitmedim daha .kitabın arka kısmında yazan olaylardan bir kaçının bir kaç tanesinin gerçekleşmesini bekliyordum

1 Beğeni

Bizde halen bekliyoruz. :slight_smile:

1 Beğeni

Kitabı yazmadan önce tanıtımını yazdı heralde. O olayların yarısı gerçekleşmedi, gerçekleşenler de çok abartılmış olaylar. Kral Katili ismi büyük beklentiler içine sokuyor insanı ama Kvothe o kadar da müthiş bir kahraman değil. Tanıtımda anlatılan olaylar Kvothe, Kral Katili olduktan sonra şeyh uçmaz mürit uçurur mantığıyla abartılan olaylar. Zaten Kote’den hikayeyi dinleyince de çoğunun böyle olduğu anlaşılıyor.

3 Beğeni

Adam kendini de uçuruyor. Bakire halimle binlerce yıllık seks tanrıçasını kendime hayran bıraktım deyince atma Ziya dedim şahsen.

2 Beğeni

:joy::joy::joy: O kadarı aklımda kalmamış.