Kullanıcı Adınızın Anlamı Nedir?

Silmarillionda geçen bir Elf’in ismi.

4 Beğeni

Zamanında bir siteye Leningrad olarak kayıt olmak isterken harf hatası yapıp Leingrad olarak kayıt olmuştum. O zaman beri hep bu şekilde kullanıyorum.

10 Beğeni

Bunu neden yazdın ki? Beynime kazındı şimdi… :expressionless:

“Rumuz belirlemenin karanlık koridorları” diye bir makale hazırla istersen. :joy: Bu başlıktaki kişileri istatistiğe alabilirsin. Yüzde kaç rastlantısal, yüzde kaç hesaplı seçimler filan.

1 Beğeni

Cadııı, Cadııı, sihirli cümlecikler kurup, kanıma girme Cadı. :rofl:

1 Beğeni

Öyle deme ama üfük bu adı alırken ne kadar uğraştı bilmiyor musun? Günlerce düşündü, büyü yaptırdı, baktı Türkçe karakter sorunu olacak kendi gerçek ismini kullanıcı adı olarak belirlemek yerine kullanıcı adını @Ufuk olarak belirlemek zorunda kaldı.

3 Beğeni

Sen de haklısın… :buyucu:

@Bay_Karamsar Birisinin bu hizmeti topluma sunması lazım… :roll_eyes:

1 Beğeni

Bazı şeyler gizemini korusun. :shushing_face:

1 Beğeni

Bu konuya bir mesaj da ben atayım diye gelmiştim ama üstteki mesajları gördüm ve sanırım “kıskandım” herkes birbiri ile ne kadar samimi, ne güzel konuşuyorsunuz sürekli. Kendimi kalabalık bir evde, kapının ucunda oturmuş misafir çocuğu gibi hissettim :sweat_smile: çok yabancı kaldım çok…

Neyse konuya dönelim. Bu kullanıcı adımı alırken hangi ruh halindeydim hatırlamıyorum. Sanırım o sırada aklımda çok başka şeyler vardı yanlış anladım bunu yazmışım ve böyle kaldı. Benim aynı isimde baya bi pasif blog sitem var oradan geliyor kullanıcı adım: kitaplarbenimhayatim.

8 Beğeni

Söz konusu kitaplar ise yabancı kalmazsın. Geç otur şöyle sana kurbağalardan bahsedeyim.

Kurbağa olmak faziletli bir durumdur. Bazıları buna cadısal durum filan diyor ama sen çok da şey yapma onlara. Yine de kurbağa olmak istemezsin. Her neyse, diyeceğim şudur ki eğer ismini değiştirmek istersen bana mesaj atman yeterli. Aramızda hallederiz. :buyucu: :wink:

1 Beğeni

Bu gidişle sonum kurbağa olacak :grin:
Teşekkürler. Hatıra olarak kalsın bu kullanıcı adı :slight_smile:

Düzeltme: Demiştim bi zamanlar. Ama sonradan fikrim değişti.

2 Beğeni

Kitap Hırsızı kitabından. Max’in, Liesel’a yazdığı kısa hikayede kelimeler ağaçlarda yetişiyor ve Liesel’in cümle kurma ve soyut şeyleri tanımlama yeteneğinden dolayı ona Kelime Silkeleyici diyor. Günün birinde ağaçlardan kelimeleri Liesel kadar iyi silkeleyebilmeyi umuyorum

10 Beğeni

1985 yapımı Red Sonja filminde Arnold Schwarzenegger’ın canlandırdığı karakter. Aslında bir nevi Kral Conan. Kendi adına (kalidor’s theme) Ennio Morricone imzalı meşhur şarkısı bile var: Red Sonja (1985) opening credits, with their Ennio Morricone music - YouTube

3 Beğeni

İkinci adımın ilk hecesi ve soyadımdaki 4 sessiz harfin son 3’ünden oluşuyor.

Kullanırken gayet normaldi ama açıklayınca baya tuhaf geldi :laughing:

5 Beğeni

(aksolotl) İlginç özelliklere sahip sempatik bir tür semender. :slight_smile:
68747470733a2f2f692e70696e696d672e636f6d2f6f726967696e616c732f34662f39612f66322f34663961663263343030303661373165393934343333373964366566353835342e676966

6 Beğeni

Öncelikle burada kullandığım kendi ismim. Genellikle ‘KralBazil’ olarak kullanıyorum. Athena grubunun 1998 albümünde bulunan bir şarkı ‘Korsanlar Kralı Bazil’ enerjisi ve hikayesi cidden keyifli bir şarkı dinleyin.

2 Beğeni

17- 18 yaşlarında yazmaya başladığım kitaptan bir karakter kendisi. Yani, evet tamamen benim bir uydurmam. Bu arada tıkanıklık yaşadığım bir anda notlarımı ve yazdığım kısımları bir kenara kaldırmıştım. Sonra ansızın bir yaz temizliği ve hepsi çöpe. Annem sonuçta … Bir şey de diyemedim. Neyse o seriden hatıra kalan şey, xerhias. Hemen her platformda da kullanıyorum.

10 Beğeni

Herhangi bir anlamı yok. Sıcak bir yaz günü kuzenleriminin evinde otururken, kullanıcı adım ne olsun diye düşünüyordum. Sonra birden bu aklıma geldi ve yazdım. Çok kez değiştirmeyi düşündüm ama sanırım kullanınca adıma sempati duymaya başladım. :grinning:

5 Beğeni

Forum’a kaydolmadan önce Silmarillion okumuştum. Yüzüklerin efendisinde de geçtiği için Silmarillion’dan aklımda kalan birkaç isimden biri, Ñoldor’un Son Yüce Kralı Gil Galad. Rahmetli, Sauron’un ne halt olduğunu ilk görüşte anlamış bilge ve cesur bir kraldı. Elfler’in onun ardından yaktığı şu ağıt da onun aklımda kalmasının nedenlerinden biri:

Gil-galad bir Elf Kralı 'ydı.
Ozanlar hüzünle söyler olanları:
Son kraldı o, Dağ ve Deniz arasında,
Hükmederdi adil ve özgür bir krallığa.
Uzundu kılıcı, mızrağı sivri,
Uzaklardan seçilirdi parlayan miğferi;
Sayısız yıldız, göklerin tarlasında
Görünürdü gümüş kalkanının aynasında.
Ama ayrıldı gitti uzun zaman önce,
Kimse bilmez şimdi nerede;
Çünkü düştü yıldızı karanlıklara
Gölgelerin hükmettiği Mordor’a.