Malazan Book of the Fallen

@Firtinakiran 'ı can evinden vurdun. Neresinden başlasın anlatmaya ben bile oturup düşündüm. :thinking:

4 Beğeni

Basit 3 kelime ile bilen anlatsın. :joy:

3 Beğeni

Son 5 dakikadır yazıp yazıp siliyorum aslkşfdasf @Agape çok doğru bir noktaya temas etmiş vallahi.

Sevgili Kingebu,

Bir yayınevi düşünün ki kitaplarının büyük çoğunluğunun Google Translate’ten çevrildiğini, hatta bazen onun bile yapılmayıp okunmadan uydurulduğunu düşünüyoruz. Bakın durumlar bu derece vahim. Abartma ya da espri mevcut değildir.

Bir yayınevi düşünün ki sahipleri eleştiriler karşısında dalga geçsin.

Bir yayınevi düşünün ki kimi kitapları teliflerini almadan langur lungur bassın.

Bana kolonya getirin :frowning:

Güncel örnek:

14 Beğeni

Bunlar kasaplıktan yayınevi sektörüne bodoslama dalmış o zaman?:thinking::joy:

4 Beğeni

Sakin ol. Hepsi geçti… Hepsi bitti… Bitecek…

@Buyici Gördün mü yaptığını? :rofl:

Anlaşılmayan yerleri atlama gibi bir durum da vardı sanki. :smiley: Anlamadıkları paragrafları yokmuş gibi davranmışlar. Sinirlerim bozuldu yine…

13 Beğeni

Ya :rofl: Bana soldan soldan geliyorlar.

Sahi, bir de anlamadıkları yerleri hiç var olmamışçasına atlıyorlar, haklısın. Cem Yılmaz’ın “pıtaah” diyerek oksitleme esprisi gibi. Karakterlerin adları her sayfada başka bir forma giriyor. Bazı şeyleri çevirmeden de bırakabiliyorlar, o da başka bir favorim.

Şimdi köşemde 10’a kadar saymaya gidiyorum :see_no_evil:

9 Beğeni

İncir , mandalina ve portakal bu durumda iyi gelmez. Tütün belki ama Çam kolonyası iyi gelir bence.

3 Beğeni

Monokl da mı Kırmızı Kedi’nin? Dağıtım kısmında Kırmızı Kedi yazıyor kitaplarının :slight_smile:

2 Beğeni

Zengin yaınevi demiştim mi ?

2 Beğeni

Monokl Kırmızı Kedi’nin değil aslında. Sadece depoları bağlı diye biliyorum. Monokl’ın kendisinden almıştım bu bilgiyi.

6 Beğeni

Zamanında 6.45’te bir kariyerim olabilirmiş. Bu fırsatı nasıl kaçırmışım ben acaba. :sweat_smile: Neyse nasip Akılçelen’eymiş. Hâlâ bir şansımın olması komik. :rofl: Siz hiç hayatınızda yaptığınız herhangi bir hatadan ötürü kaygılanmayacağınız bir işte çalıştınız mı? Nasıl büyük bir rahatlık düşünsenize. :smiley: Üstelik dil bilmeden de çeviri yapabilirsiniz. Araştırmaya filan gerek yok. Tertemiz iş. :joy:

11 Beğeni

Emek kitap yapıyorsa Monokl’ kitap dağıtımını bu nedenle olabilir, aynı depo kullanımı.

Emek Kitap, Arasta, Eganba, Kırmızı kedi aynı şirketin parçaları diye hatırlıyorum.

4 Beğeni

Ahaha bu okuduklarım gerçek mi ya :smile:

Dün köşe koltuk almak için mobilyacıya girdik, yatak da olsun, misafirlerimiz olursa kalsın istiyoruz. Adama durumu söyledik, adam sakince koltuğun yastıklarını kaldırdı ve “aha yatak oldu” dedi.

Bilmiyorum birden serbest çağrışım oldu. :rofl:

10 Beğeni

Hangi yayınevinden çıkıyor? Yukarıdakiler 6/45 filan diyo.

eğer 6/45 ise pat diye söylemeyın alıştıra alıştıra söyleyin. Please!!!

1 Beğeni

A-l-t-ı-k-ı-r-k-b-e-ş. <-- Alıştıra alıştıra :slight_smile:

11 Beğeni

Kitap fuarlarında 6tırtbeş standına uğrayan insanlara içimden yapma etme çekiyorum. Neyle uğraştıklarını bilmiyorlar :joy:

1 Beğeni

Ahhh!!! Mit abi ben gafamı nirelere vuram. Başımıza buda mi gelecketi?

Muhammedciğim espri anlayışına sığınıyorum. :blush:

g%C4%B1m-%C4%B0nsanm%C4%B1

4 Beğeni

O kadar mı kötü? :slight_smile: (20 karakter)

1 Beğeni

:hugs::blush: Kötü değil de aceleci ve dikkatsiz diyebiliriz. :wink: Ama için ferahlayacaksa tek değilsin.:sweat_smile:

3 Beğeni