Malazan Book of the Fallen

DG’ye dair çoğu şey spoiler tag içinde. Ama yine de tercih senin hocam, sen bilirsin. :slight_smile:

DG’de nerdesin şu anda? Nasıl gidiyor?

1 Beğeni

Sayfa 85… Hala ilk kitap tadında bakalım bir anda uçacak kaçacak mı:) Bu arada ilk kitabın son sayfalarında ölühane diye çevrildiğini farkettim, içim bir titremedi değil kelimenin kalitesizliğine… Ama hiçbiri bir köprüyakar olamaz tabi.

Ölümhanesi diye kalmış aklımda. Hatta kitabın ismi “Ölümhanesi Kapıları” olur diye düşünüyorum.

O kitap 950 sayfaydı sanırım. Daha %10 bile olmamış. :slight_smile:

Bende ki paperback 880 civarı. Sanırım 3. Ve 7. Kitap 1000+ Gibi. Güzel ya, tüm seri ve yan kitaplar yıllarımı alır gibi. Bayağı hoşuma gidiyor. Her ne kadar çeviri bayağı kötü olsa da (şahsi fikrim) ilk kitabı Türkçe okumak işime geldi.

1 Beğeni

Chapter 2, 3 itibariyle ben tasvirleri falan inanılmaz beğenmiştim. Şehri anlatışı, yeni karakterler falan. Wickanlar ile tanıştınız mı, mesela? Ne düşüneceksiniz acaba ilk bölümlerdeki diyaloglarla falan da ilgili.

1 Beğeni

Hepsini yazacağım okudukça. Valla Çarşamba’dan sonra bomboşum 3 güne bitiririm diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Merhabalar, ikinci kitabın Mayıs’ta çıkacağı söyleniyordu, bir gelişme var mı acaba ?

Yıllardır hasretle çevrilmesini bekledim Malazan’ın, sadece çok güzel bir seri olduğunu duyarak, nihayet çevrildi, şimdi ise aylar geçmiyor.

Bir de ben üçüncü kitabı okumadan bir değerlendirme yapmak doğru olmayacak diye düşünüyorum , serinin akışına bakılırsa.

Sırf bu seriyi okuyabilmek için İngilizce öğrenesim de var :slight_smile:

1 Beğeni

Bu çarşamba ya da perşembe çıkmaz ise son haftaya kalacak. Bizim tavşan @Bunn-Y de kime kızdıysa, hiç renk vermiyor.

3 Beğeni

Teşekkür ederim cevap için :slight_smile:

1 Beğeni

Çok güzel çizimler var (Album yazan yere tıklayın).

8 Beğeni

Tekrardan düşündüm, 1.kitabın kapağı bence çok çok iyi olmuş. (İthaki-ciltsiz)

Bence de çok iyi. Simonetti’nin işleri genelde iyi zaten.

Ikinci cilt için ciltli kitap minimal kapağı merak ediyorum ben. Bakalım nasıl bir şey olacak?

1 Beğeni

İlkinin gerçekten çok kötü olduğunu düşünüyorum. Umarım ona benzer bir şey olmaz. Bana verseler paintten benzerini yapardım. O derece beğenmedim.

2 Beğeni

Bridgeburners logosu bence çok mantıklı bir tercih. Logonun kendisi kötü olduğu için zaten süper bir şey çıkması çok zordu bana göre. Sadece köprünün altında da alev olmasını eleştirdim ben. Biraz boğmuş logoyu. Aslında İthaki versiyonda köprü yanmıyor sanki, köprünün arkasında alevler var gibi. Yine de sonuç olarak köprü altındaki kırmızılık çok boğmuş:

Alevin illa altta da olması gerekiyorsa biraz daha net bir görsel tercih edilebilirdi. Şöyle:

Ben olsam şunu tercih ederdim (alevler farklı olurdu):

image

1 Beğeni

Logoda sorun yok ama çerçevesi tükürükle yapıştırılmış gibi duruyor. Yazı fontunu da ona uydurunca garip bir şey ortaya çıkmış kapakta. Bence problem ondan kaynaklanıyor. Çerçeve ve yazı fontu farklı olsa daha iyi bir şey olabilirdi bence.

1 Beğeni

İlginç, ben çerçeveyi çok beğendim. Derinlik katmış logoya diye düşünüyorum. Bu işler hakkaten zevkler ve renkler. :slight_smile:

2 Beğeni

Burada GKS’ye katılıyorum. Acaba koleksiyon için alsam mı diye fiziken baktım remzide, hiç beğenmedim. Tamamen görsel konuşuyorum, neticede daha hikayesini bilmiyorum (:

Üstelik şömizin altında ciltsiz kapaktaki görsel var ama kitap ismi ve yazar ismi yok. Haşhaş’a bile koymuşlar. Malazan’ı o kadar bekledik, beklettiler. Takvime göre falan yayınlayacak kadar da dikkat ederek başladılar satışa. Şömiz bir garip zaten, hadi onu geçtim. Bari altına şömizi çıkartıp kullanabilecek şekilde kitap ismi falan yazsaydınız. Ne bileyim…

2 Beğeni

Aklıma gelmişken, Türkçe audiobook var mı? Sanmam ama sormuş olayım…