Malazan Book of the Fallen

Şakacı. :slight_smile:

Sırt kısmında var. Bence yazısız hali daha güzel duruyor. Görseli beğendiğim için yazısız bir şekilde görmek hoşuma gitti.

1 Beğeni

Parlaklığını kısmasalar ya da bendeki baskıda kısık durmasa ben de keyif alacağım aslında. Ha, evet, tercih çok iyi. Ben Rake’i beklerdim şahsen ama yine de seri devam ettikçe çok güzel kapaklar olacak o açıdan şanslıyız.

1 Beğeni

Işık farkına göre sonuç epey değişiyor ama dramatik bir fark yok bence. İki resmi de şimdi ben çektim. Hatta 3. bir resim daha çektim o bambaşka oldu. :joy: Yan yana koyduğum zaman ciltsiz olan sanki bir tık daha canlı gibi geliyor ama resimlerini çekince aynı gibi gözüküyor. :slight_smile:

3 Beğeni

Evet, evet. Detaylar ışıkta belli oluyor. Orjinaline kıyasla fark var tabii. Baskıda kaçınılmaz olan bir şeydir belki ya da gözlerim bana oyun oynuyordur. :slight_smile:

Edit: Sanırım kapaktaki resim biraz daha yakınlaştırılmış versiyon. O versiyonda kalite düşmüş olabilir sanırım değil mi? Öyle mi işliyor, bilmiyorum.

3 Beğeni

Paylaştığın bu görsel bizim baskılarda kullanılandan daha kaliteli gözüküyor. Alttaki piyadelerin suratları gözüküyor. Bizim ciltsiz olanda az biraz kırpmışlar ciltli olanda ise alttan bayağı kırpmışlar. Sebebi neydi acaba? Baskı yaptırdıkları yer neresi bilmiyorum ama maalesef renkler epey solmuş.

İthaki onaylı matbaa ile güzel bir iş çıkartacak bakalım o nasıl olacak.

Malazan’ın Zaman Çarkı’nda olduğu gibi premium hissettirmiyor olması üzücü. Ciltli olanlarından bahsediyorum tabii ki. Belki ileride yeni baskılarda kalitesinin üstüne koyarsa bir kez daha alırım ben. :blush:

2 Beğeni

Ne olurdu İthaki de şöyle bir şey yapsa… Ha @Bunn-Y, olabilir mi böyle bir şey?

7 Beğeni

Acaba Paris’e gidebilir miyim diye uçak bileti bakayım dedim. 1 gün konaklama, pasaport ve vizeyi de katınca yaklaşık 10K oldu. Kahrolsun bağzı şeyler. :sob:

3 Beğeni

10k ne? TL mi? Tl ise gidelim. :smile:

Sonra Bay Erikson bize bir “Hi” bile demedi der elin boş gözün yaş dönersin. :joy: :joy:

TL evet. 6 bin uçak gidiş geliş (yanlış hesap yapmadı isem), 1500 2000 vize tutar. Gitti, kaldı, yemekti, alışverişti derken 10 bin TL gider.

Şu an bu parayı veremem. 2 ay önce olsa düşünmeden giderdim. Nasip. :slight_smile:

1 Beğeni

Ekonominin değişim hızına bakarsak 2 ay sonra Erikson Türkiye’ye gelse gene gidemeyeceksin, şehirler arası yolculuk fiyatları uçuyor :stuck_out_tongue_winking_eye: .

3 Beğeni

Gelsin biz de Ankara’dan otobüs kaldırırız. :slightly_smiling_face: @isos81 Halleder o işi. Şaka bir yana böyle bir şey yapabiliriz. :slight_smile:

Türkiye sınırları içinde engel tanımam. :slight_smile:

Yeter ki iş bana kalsın. :slight_smile:

Ama bu sefer kitap işinde olan sorunlarla karşılaşmazsın. :stuck_out_tongue:

1 Beğeni

Aslında… Fransa’da akrabalar var…

Uçak ve konaklama masraflarını üstlenecek kadar krallarsa vize işini biz hallederiz. :slight_smile:

Yeşil pasaport da var…

O zaman ben kitap vereyim hocam sana, hayrına bana da bir imza alıver. :sweat_smile:

1 Beğeni

Aah aah! Vizeler, finaller, assignmentlar… Temmuz’a kadar devam ediyor okul benim ya… Arada bir kaçamak yapıp git gel için de bilete 6k çıkmaz benden ya. Terapiye ve günlük ihtiyaçlara gidiyor tüm param. Kriptoda hodla koyduğum para da eridi zaten… :frowning:

1 Beğeni