Malazan Book of the Fallen

Benim kafam almıyor. Pek satmayan bir seriden bahsediyorsunuz ve aynı zaman da bu kitabın ülkemizde basılmasını istiyorsunuz ve şöyle bakıyorum kitabı almak isteyen kitle azımsanmayacak kadar. (Bende varım bu kitlenin içinde)

1 Beğeni

Kitap en az zaman çarkı kadar uzun.Çıkaracak yayınevinin bu kadar uzun bir seriyi göze alması için çok daha fazlasına ihtiyacı var. Pegasus vs. biri alsa başlasa falan çok sevindirici olurdu ama gerçekten sanmıyorum kimsenin bu işin altına elini koyacağını.

2 Beğeni

Bu tarz bir seriyi ithaki’den başkası bence basamaz. Serinin haklarını alan yayınevi ve ithakinin başka çekinceleri de devreye girince, bu seriyi unutmak en iyisi sanki.

1 Beğeni

Malazan kar yağmadan hemen önce gelecek. Düşmanlıklar bitecek, barajlar su ile dolacak.

6 Beğeni

Aslında Delidolu basabilir bence. Disk dünya gibi 41 kitaplık seriyi basıyorlar. Diskdünya bittikten sonra neden olmasın diyeceğim ama bu hızla devam ederlerse DiskDünya’nın bitmesine dört buçuk sene var. Yani 5. senenin şafağında anca görürüz :smiley:

6 Beğeni

Delidolu bile giremez bu seriye. Ortala 1000 sayfalık kitaplardan bahsediliyor

1 Beğeni

O zaman İthaki basıyor :slight_smile:

@alper bey, ben öyle yorumladım :slight_smile:

4 Beğeni

Ucu açık kehanetler veya fallar olur ya, okuyan kendine göre yorumlar, benimkisi biraz öyle :slight_smile:

@Blackheart Aslında seri hakkında çok bilgi sahibi değilim, forumda övülen bir seri olduğu için bende basılsın diye umut ediyorum.

5 Beğeni

Bir tanrı göster bana ölümlülerin acı çekmesini talep etmeyen
Çeşitliliği kutlayan bir tanrı göster bana, öyle bir kutlama ki inanmayanları bile kucaklayan, onları tehdit olarak görmeyen
Yaşamda barışın anlamını bilen bir tanrı göster, ölümde değil… ~ Steven Erickson [Malazan yazarı]
(çeviri benim, çok kötü olabilir fazla şeyapmayın)

Malazan kalbimizde :pensive:

12 Beğeni

Akılçelen bile o kadar plansız programsızlığına rağmen Sanderson kitaplarını bir şekilde azmedip basmaya devam ediyor.
İthaki 15 kitaplık Zaman Çarkı’nı basıyor ve hala devam ediyor ki satmıyor diye nice serilerin gözünün yaşına bakmadan iptal eden bir yayınevi.

İyi reklamla Malazan da satar, niye satmasın.

4 Beğeni

Bir ara Alican Bey sanırım Malazan okuyan olsa da bassak gibisinden bir paylaşım yapmıştı. Ben bunu bir yoklama olarak görüyorum. Bence bir sinyal geldi.

7 Beğeni

Kasım ayına birisi bir sürpriz yapsın diye umut ediyoruz :slight_smile:

Forumda bazılarımız bazı şeyleri biliyor gibi ama söyleyemiyor. :slight_smile: Yayın dünyasında telifler alınsa bile kitaplar basılmayabiliyor. Beyaz Balina yayınları telifi alıp basmamıştı. Onlardan sonra alanlar oldu mu, telifi aldılar mı seriyi yayınlarlar mı?

Umarım yayınlanır umarım okuru çok olur.

6 Beğeni

Valla bende aynı kafadayım. :rofl::joy::rofl:

2 Beğeni

Kasım için ben de bekliyorum. İnşallah bu seriye dair bir haber duyulur. Duyulmazsa da yeni yıla duyrulsun.

Burası ise korkutucu gerçekten. Olabilir. Zararın neresinden dönsek kârdır mantığı da olabilir. Benim merak ettiğim Beyaz Balina dört sene dolduktan sonra zaten basamayacağı belli olmuştur herhalde. Daha önce de olmuşur ama bir sonraki yayınevi neden beş sene bekledi ki? Onlardan isteseydi. Acaba vermediler mi? Basmayacağın netse neden telifi vermezsin? Kaybedilen beş seneye yanıyorum ama düşünüyorum beş sene önce mi çok satardı şimdi mi, diye ve şimdi diyorum. Yayınevleri de bunu hesaplıyorlardır.

5 Beğeni

Beyazbalina telifi bırakınca aynı sene başka yayınevi aldı diye hatırlıyorum. 5 senelik bir bekleme yoktu galiba.

2 Beğeni

Telifi yeni alan yayınevi (farazi tabi telifi almışsalar :slight_smile: ) KR forum gibi yerlerde (başka neresi var bilmiyorum) serinin ara ara çok konuşulmasından dolayı zamanı geldi diye düşünmüş olabilir.

2 Beğeni

Burada okuyucuya düşen görev seriyi çıktığı gibi almak olacak sanırım. Yine de bence en az iki-üç kitap çevrildikten sonra girilse iyi olurdu ama bu da büyük risk. Ya seri ciddi ciddi satmazsa çevirilen diğer kitaplar ne olacak?

@narpal Onu biliyorum. Benim de demek istediğim Beyaz Balina basamayacağını belirttiği anda onlardan alabilecekleri. Neden almadılar da dolmasını beklediler beş senenin?

3 Beğeni

Çeviren olursa, ilk kitap az sattı diye vazgeçmez umarım. Bilinen, merak edilen seri kitaplarda genelde ilk kitap çok satar devam kitaplarında bu satışlar azalır.

4 Beğeni

Yanlış hatırlamıyorsam 4 sene boyunca sosyal medyadan biraz bekleyin basacağiz hatta Niran Elçi ilk kitabı çevirdi gibi cevaplar verildi. 2 sene önce buna benzer bir cevap bana da yazılmıştı. Geçen sene forumdan birine artık basmayı düşünmedikleri cevabı verilince ooo süper sonunda telif düştü diye coşmuştuk. Vulcan (yeni nick almış galiba) yayınevlerine sormaya başlamıştı siz düşünür müsünüz diye. En son @mit basılacak diye haber vermişti ( sonra iptal oldu ama en azından telifi başka yayınevinin aldığı belli oldu). Bunlar 1 sene içinde olan gelişmeler.

Yayınevi büyük ve reklamı güzel olursa satar. Harry Potter bile Yky almadan önce Dost yayınevi tarafından basılmıştı. Bunun gibi Zaman Çarkı ve Taht Oyunları gibi örnekler var.

7 Beğeni

İlk kitabın çok satması imkansız bence. Kitap inanılmaz karmaşık başta bir karakteri okuyorsun, ha bu ana karakter diyorsun sonra bi bakıyorsun bir sürü karakterin hikayesini daha okuyorsun, ana karakter nerede diyorsun kitabın baya ilerisine kadar görmüyorsun. Karakterler çok fazla bazen bu kimdi diyebiliyosun. İlk kitap çevirisi de iyi olmazsa bırakılabilir okurlar tarafından. Sabır istiyor çünkü. Yazar pat diye olayların ortasına bırakıyor okuyucuyu.

Delidolu evet disk dünyayı basıyor ama kitap fuarında tüdemle konuşurken ordakilerden biri söylemişti satmasa bile basılacak yayınevi sahibinin en sevdiği seri diye. 10 kitaplık ana seriyi çevirseler yeter malazan için.

10 Beğeni