Malazan Book of the Fallen

Evet ilk kitapta hani hikaye Rincewind’den devam edecek sanıyorsun ama etmiyor ya bu kitapla beraber o aralara küçük kareler konulmuş. En azından o hikayeye sonra dönüleceği anlaşılıyor.

@Ozgur Şu:

Delidolu Yayınları Soru Hattı - Delidolukitap tarafından #46

1 Beğeni

Geçen sene birisi Delidolu’ya %40 indirim yaptırıp fuarda almıştı. Sen miydin? :slight_smile:

1 Beğeni

Yüzde 40 çok geldi bir anda. :joy: Ben bir miktar indirim aldım yalan yok. :roll_eyes:

2 Beğeni

Ticari kaygı sebebiyle Alfa’nın basacağını zannetmem eğer iş Diskdünya gibi sırf sahibi bu seriyi seviyor diye basılıyorsa işimiz yaş. Alfa’nın sahibin araştırın :frowning:. Keşke Alfa bassa ama muhtemelen basmazlar.

O zaman sen değilsin, ama birisi %40 arası aldığını söylemişti ner hatırlıyorum. Hatta uğraşmadan yaptırdım anlamında bir şeyler söylemişti :slight_smile: Forumdışı da olabilir tabi :slight_smile:

1 Beğeni

Disk dünyayı ithaki 12 kitaba getirebilmiş zamanında. İthakide kalsa muhtemelen tamamlanmayacak seriler kervanına katılırdı. Bence büyük bir kayıp olurdu, ben ne okuyor olursam olayım arada açıp disk dünyadan bir kitap okuyabilirim. Bu muhteşem bir olay benim için.

Malazan pegasus gibi satmasa da devam eden, epsilon gibi ana seri satmasa bile ciltli versiyonlar çıkaran yayın evlerinde olmalı bana kalırsa. Yayınevleri çok garipler kitaplar konusunda. İthakide mesela yabancıdan çıkan kitaplar (genç ergen demeyin şimdi hemen) hep hem ciltli hem de normal basım çıkıyor ve fiyatları da çok uygun. Ama ithakiye bakıyorsun başkası olsa kirke’yi çoktan ciltli tanıtmıştı, ithaki de asla ciltli basılmayacağını tahmin edebiliyorsun. Yabancı da İthaki de Penguen kitap’ın.
Böyle bir seriye bir yayınevinin girmesi için biraz gözü kara olmalı. Bu seri 2000 basarım yılda 1000 satsa yeter diyebilmeli. Yoksa eninde sonunda ilk kitabının birinci baskısı bitmemiş seri neredeyse yok.

2 Beğeni

Malazan çevrilsin ve piyasaya çıksın . Sosyal medya ve forumlar çok fazla kitleye hitap ediyor . Artık reklam yapmak çok kolay ve çok fazla kitleye ulaşabiliyorlar . Ancak eskiden ben GOT’un dizisi çıkmadan öncesine kadar Türkiye de bu kadar fazla Epik Fantezi ve Fantezi türüne karşı bir istek olduğunu görmüyordum .

Game of Thrones ile birlikte insanlar bu büyülü dünyaları daha çok sever ve ister oldu . Tabii bunda etkili olan dizinin yüksek bütçesi ve merak uyandıran iyi yazılmış senaryosuydu . G.R.R Martin bizzat yardım ediyordu senaryoya onlarda uyuyorlardı . Ta ki dizi kitaplara yaklaşana kadar , burada görüyoruz ki bitmemiş eserlerin finalleri iyi olmuyor .

İşin güzel tarafı şu oldu , GOT ile açılan kapıdan Witcher , LOTR ( 1 milyar dolar ) WoT Zaman Çarkı , geleceğini ümit ettiğim KKC ( Kral Katili Güncesi ) bunların hepsinin senaryosu tamam bitmemiş bir hikayeleri yok . Ancak birebir kitaptan gidecekler diye de bir kaide yok .

Malazan çıktığın da bütün kitapları daha evvel çıktığı için iyi bir dizi de yapabilirlerse ki amazon alırsa en az LOTR kadar bütçe ayıracağına eminim . Dizinin gazı ile Türkiye de en az GOT kadar satış yapacaklarına inanıyorum .

Yeter ki istesinler ve kullanıcıya güzel kitaplar sunsunlar Ciltli ve Ciltsiz olarak sunmalarını isterim ben . Dileyen dilediğini alabilsin .

3 Beğeni

Diskdünya değil ama Tudem’den kızıma okul için kaynak kitap aldım. Hiç pazarlık yapmadım direk %40 indirim yaptılar.

1 Beğeni

Aynı durumdayız desenize :slight_smile: aslında sanırım çoğu kişi öyleyiz burada. Pek az kişi bilgi sahibi

1 Beğeni

Bence birden fazla kişi bişeyler biliyor ama birbirlerinden de haberleri yok :smile:

4 Beğeni

Başlığın bu kadar gündemde tutulmasınının üstüne, bir şeyler bilenlerin eteğindeki taşları dökmesi gerekiyor bence artık :slight_smile:

2 Beğeni

Özelden en çok meblayı teklif edene geleceği gösteren büyüden satacağım. :joy: Bu işten artık voleyi vurmam şart oldu. :joy::joy::joy:

3 Beğeni

Sen böyle diyince Kıyamet Gösterisi’ndeki Cadı Agnes Çatlak’ın dakik ve kat’i kehanetleri kitabı (The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter) aklıma geldi. Malazan hakkında basılacağına dair birşey söylersen tarçına karşı dokunulmaz olmanı sağlayacak eski bir büyünün tarifini paylaşabilirim.:grimacing: :grimacing:

3 Beğeni

İstersem seni yok edebilirim. Böylece tarçın mevzusu da sonsuza dek kapanır ama yapmıyorum. Neden? Çünkü yapmamayı tercih ediyorum. :joy: Agnes de hep benden esinlenildi ama olaydaki bir nokta sevgili Pratchett sayesinde farklı lanse edildi. Bu gidişle kişilik parçalanması yaşayacağım. :joy:

Ekleme: Hadi ben mide ağrısı çekiyorum. İki uyuyormuş gibi kendimi kandırıp yeniden kalkıp mideme iltifatlar ediyorum. Sen ne diye ayaktasın bu saatte? Sonra yarın geç gideceksin ve bu sırada birisi birilerine sormadan tarçın serpti diye birilerinin nefes borusu şişmek suretiyle boğulacak ve hastaneye kaldırılacak. Ondan sonra açtığı davada suçlu bulunarak maddi ve manavi cezaya çarptırılacaksınız. Hımm… :thinking:

3 Beğeni

Beni yoketmediğin için sana minnettar olduğumu hiç söylemiş miydim yüce cadı? Yani söylememişsem tekrar söyleyeyim; Tanrı seni ve ölümsüzlüğünü bizden eksik etmesin.

Ben günde 5 saat uyuyorum bu saatler de çalıştığım saatlere göre ( bazen 9-17 bazen 16-00:30) değişiyor. Ben olmasam da bizde tarçın alerjisi konusunda hassasiyet var. Misafir istemediği sürece içecekte olsa bile atarken soruyorlar. Çünkü bende de çok ağır olmasa da hassasiyet var.
Geçmiş olsun bu arada. Çoğu kişi bilmez ama şekerli su da iyi gelebiliyor, sıcaktan bir nebze az su ile bol miktarda şeker karıştırıp deneyebilirsin. Bulantıyı da alır.

Bu arada büyü konusunda ciddi olduğumu bilmeni isterim. Malazan hakkında detaylı bilgiye büyünün devamını paylaşırım.
Untitled

1 Beğeni

Yalnız bu büyücüler için. :buyucu: Hata üstüne hata… Kazanın altını yakayım en iyisi. Hem içerisi de ısınır.

O zaman da şekerim yükselir. :joy: Benim çok acayip hastalıklar silsilem var. İki güne geçer diye ummaktayım. İki güne geçmezse haftasonuna geçer. O da olmazsa pazartesi düşünürüm. :sweat_smile:

Geçmiş olsun hem tarçına alerji hemde diyabet mi var .:pensive:

2 Beğeni

Şeker bir miktar üzdü. Bende sadece başlangıcı var ve açken ben ben değilim :frowning: Umarım geçer.

Büyüyü de o kadar eski manastırda araştırıp bulmuştum, yine malazan kalbimizde kaldı.

1 Beğeni

Diyabetim yok ama daha doktorlarla tam olarak karar veremediğimiz bir şeker sorunum var. Sorunun neredeyse anlaştığımız noktası ise şimdilerde bıraktığım ama zamanında kullandığım bir ilaç sebebiyle şeker problemi yaratması. Sorun çok olması değil az olması. Hem şeker hem de tansiyonumda iki yönlü aşırı zıplamalar oluyor. Bir anda şekerim 17 oluyor, sonra şeker takviyesi yapıyorum. Normale dönüyor. Biraz geçiyor, bu sefer de uçuyor. Tansiyonum da böyle benim. Normalde şeker, tansiyon gibi değerlerim zaten normalin altındadır. Kullandığım ilaç çok ağır ve tam olarak test edilmemişti. Kullanan çoğu kişi şikayetçiydi zaten. Bundan başka etkileri de oldu fakat zaman geçtikçe tepkilerin azaldığını fark ediyorum.

@Ozgur Esprili bir yanı var. :slight_smile: Malazan için siirler yazalım. Öyle bir hüzünlü yazmışsın ki…

2 Beğeni

Yabancı bir yayınevinin (Alman idi sanırım) kitap tanıtımını izlemiştim (kitap fuarı gibi bir şeydi) videoyu bulursam eklerim birazdan. Seriyi tanıtırken 5-6 dakikalık bir animasyon sunmuşlardı. Adamlar savaşa gider gibi reklama abanmıştı. Reklamla hallolur diyorum. Özellikle ünlü bir tanıdık, eş, dost sosyal medyada PR için azıcık bir el uzatırsa tamamdır.

YYFN*: Gecenin bu saatinde Malazan diye gözyaşı döken bu insanları görün ey yayınevleri

• Yorumu Yazan Forumdaşın Notu
8 Beğeni