Malazan Book of the Fallen

Doğruyu söyle amacin bizim kimyaiz ile oynayıp yaşayan olulere cevirmek mi☺

Ya şurayı canlandırıp durmayın heyecanlanıyoruz :joy:

1 Beğeni

Şuraya birşeyler yazayım da yeni gelişme var zannedin :joy:

13 Beğeni

Kandırıldım.

Seriden haberim yokken merakla bekler oldum seriyi. Kayıp Rıhtım telifi alıp bassın artık yayınevlerinden hayır yok.

7 Beğeni

Arkadaşlar hevesleniyoruz falan ama zor kitap, sahiden zor okuması. Anathem’den sonra bir kitabı bitirmek için daha fazla zorlanacağımı düşünmezdim ancak Gardens of the Moon sizden bir ton sabır istiyor. Açıkçası seri hakkında bu kadar iyi yorum almasam, hani zaman çarkı ile kıyaslanması falan olmasa böylesi bir kitabı okumazdım ben. Önceki yorumlarımda bahsettiğim gibi, kitap ziyadesiyle yoruyor okuyucuyu. Kaldı ki böyle bir kitabı basmaya yayınevleri nasıl yaklaşır merak ediyorum. Seriden bihaber okuyucular bu kitabı tercih etmez kanımca, çok satış yapabileceğinden pek emin değilim.

2 Beğeni

Ben de şu aralar Anathem’i okuyorum, bu yorumunuzla Malazan’a şüpheyle yaklaşmama sebep oldunuz :frowning:

1 Beğeni

Bende cok zorlandim kenara koydum. Hasretle tekrar baslanmayi bekliyor.

1 Beğeni

Şahsen uzun soluklu bir seriye başlarken ilk kitabını her zaman bir giriş kitabı olarak değerlendirip meyvelerini ileriki kitaplarında toplayacağımı düşünerek okumaya devam ediyorum. Malazan’ın yorumlarından anladığım kadarıyla kendisi tam da böyle bir seri. Bu tarz serilerin içine girince okuması daha da bir zevkli oluyor bence. Kısacası my body is ready. :joy:

5 Beğeni

Ancak başarılı bir serinin en azından mikro boyutlarda da, yani seriyi oluşturan tüm kitaplarda da okuyucuyu tatmin etmesi gerektiği düşüncesindeyim. Elbette seri boyunca bir şeyleri ip gibi dokuyup güzel bir kurgu sunmak harika bir şey ancak bunu yaparken her kitapta okuyucuyu tatmin etmeyi başarmak apayrı bir şey. Bunlara örnek olarak Dünyanın Gözü, Rüzgarın Adı, Son İmparatorluk ve daha niceleri örnek verilebilir. Uzun soluklu serilerde ilk kitabın önemi ayrıdır benim nazarımda, zira onlar yazarın seri hakkındaki vaatleridir bir nevi.

6 Beğeni

Dediğinize katılmakla birlikte Malazan’ın ilk kitabının bir Son İmparatorluk veya Dünya’nın Gözü olmasını beklemiyorum ama kitabın, serinin geleceğine dair bir şeyler vaat edeceğini ümit ediyorum ben de. Neyse bekleyip (umarım) göreceğiz.

2 Beğeni

Ben seriyi House of Chains’e kadar okudum ve dediklerinize kısmen katılıyorum.Evet ilk kitap biraz karışık,ancak ben Stevern Erikson’ın okuyucunun elinden tutmayarak bunu biraz da kasıtlı yaptığını düşünüyorum. Zaten çeşitli forumlarda falan Malazan ile ilgili en çok sorulan sorunun Gardens of the Moon’un kompleksliği olduğunu görüyoruz.Ancak atlamamamız gereken şöyle bir nokta var:Gardens of the Moon serinin diğer kitaplarındaan 10 yıl önce yazılmış ve Steven Erikson bu süre zarfında iowa writers workshop adında prestijli bir yerden yazarlık eğitimi almıştır. Son bir dipnot ekleyeyim serinin ikinci kitabının ilk kitabıyla ortak birkaç karakter dışında devamlılık açıından hiçbir alakası yok hatta ilk kitabın bittiği yerden başlayan 3. kitabın ile basım sırası sonradan değiştirilmiş.Yani ilk kitapta seriye ısınamadıysanız Deadhouse Gates taze bir başlangıç gibi gelebilir.

2 Beğeni

Bu seriyle ilgili güzel bir haber aldım. İçiniz rahat olsun. Bu tür serilerin üstesinden gelmesiyle tanınan bir çevirmenden ve sevdiğimiz bir yayınevinden göreceğiz ilk kitabı :slight_smile: Ya bu yıl sonunda ya da muhtemelen seneye. Biraz daha sabır.

58 Beğeni

Aaaa güzel bir haber bak bu. Çok merak ediyordum seriyi. Umarım hızlıca ve güzel çeviriler ile kavuşuruz.

1 Beğeni

Aha bütün sorumluluk sana kaldı şimdi @mit bey bu hataya düşmeyecektin :d

2 Beğeni

Senin dilin neler söylüyor :scream:

Edit: Alfa dan çıkar bence. Akılçelen olasılığı sevilen yayınevi kısmında elendi.

5 Beğeni

Tam ‘niye hatırlattılar gene bu seriyi ya :angry:’ falan diye söylenerek girmiştim ki, güzel haber. Yaşasın! :partying_face:

2 Beğeni

Çeviri bende deyin düşüp bayılalım şurda. :heart_eyes:

1 Beğeni

Bu ay içinde aldığım en güzel haberlerden biri :smiling_face_with_three_hearts:
@mit bilgi için çok teşekkürler :grinning:

4 Beğeni

Epsilon olabilir mi?

5 Beğeni

resim

7 Beğeni