Metal Müzik Sevenler Cemiyeti 🎸

O zaman live halini izlemek şart oldu.

1 Beğeni

Moonspell ve Alma Mater… :heart:

2 Beğeni

Dürüst olamk gerekirse biraz daha sert bekliyordum.

1 Beğeni

Moonspell - Alma Mater albümü zaten şu an klasik sayılabilecek durumda. Testament çok güzel albumleri var ama ben özellikle Sins of omission şarkısı çok severim.

2 Beğeni

Başıma bir iş gelmeyecekse In Flames’in yeni albümü son 13 yılın en iyi albümü olmuş. Eski In Flames’i unutup dinlerseniz eğer epey keyif alabilirsiniz albümden. “Voices”, “Call My Name”, “I Am Above”, “We Will Remember” gibi şarkılar gayet keyif aldığım şarkılar oldu.

3 Beğeni

Rammstein’ın yeni şarkısı “Deutschland” için yapılmış bir cover olduğundan buraya atıyorum. Müthiş olmuş!

4 Beğeni

Bu sene Metallica gelse keşke.

2 Beğeni

Aslında gelebilirler yaz ayları tam Avrupa festivalleri ve stad konserlerinin olduğu dönem.

1 Beğeni

Efsanelerden…

4 Beğeni

Enfes bir solo ile baslayip, death riffler üstüne hardcore vokaller (kadın vokal durumu var.) ile ortaya oldukça sert ve sağlam bir parça çıkartmışlar. Grubun albümünde dinlediğim ilk sarkisi ve 4 defa başa aldim. Şarki sözleri yaşadığim ortama uygun olduğundan havaya girebildim.

2 Beğeni

Dün, Alice in Chains’in eski solisti Layne Staley’in ölüm yıldönümüydü. Bir şeyler yazacaktım, sonra aklımda çıkmış. Grunge türünün bence en iyi solisti. İlk dinlediğimde “oha! adamdaki sese bak!” demiştim. Çok büyük kayıp.

3 Beğeni
Özet

Dövmeye geliyor.

2 Beğeni

Konseremi gelecekler diyeceğim ama öyle bir duyum almadım. Hayırdır neden gaza geldin.

En sevdiğim Slayer sarkısı ile rüzgarına bende uyuyorum.

2 Beğeni

Haa yok. Dün @Estranged ile aramızda geçen bir Grunge Sohbeti yüzünden öyle bir paylaşimda bulundum. ( Tabi bir de yarın Seasons in the abyss albümünü bitirecegim için biraz heycanli olma durumu var. Slayer grubuna bu aralar biraz hakksızlik yaptımda.)

Ahh. Keske konsere gelseler. Veda turesine cikmişlar.

Bende sevdiğim bir parçayı paylaşayim.

2 Beğeni

Big four türkiyeye geldiği zaman izlemiştim. Adamlar o kadar isim yapmışlar ki ufak tarzda wall of death, mosh pit tarzı şeyler yapmaya çalısıldı ama yemedi. Bence kötü bir albümle başlıyorsun, albüm iyi ama tam Slayer’ı yansıtmıyor. Reign in Blood ve South of Heaven ve hepsinden önce Stüdyo performans albümü Live Undead dinle. South of Heaven’dan sonra Christ Illusion albümüne kadar saki baska bir grup dinliyormusum gibi gelir.

2 Beğeni

Manowar’dan yeni EP:

4 Beğeni

Ayrıca, Hail to England ve Into Glory Ride albümleri remastered edilmiş.

resim resim

3 Beğeni

Adamlar barbar conan tarzı takılıyor.

1 Beğeni

İlk kez live albüm bitirmenin mutluluğu. Galiba ben amatör şeyleri daha çok seviyorum.

2 Beğeni
3 Beğeni