Metal Müzik Sevenler Cemiyeti 🎸

Dostlar hepinizin tavsiyeleri çok hoş. Gojira olsun ne obliviscaris olsun sevip dinlediğim gruplardan. Ben de dayanamadım bir tane de yine teknik ama farklı bir ekolden olan post metal’in şahını yapan isis’i (maalesef o aşağılıklar ile adaşlar :frowning:) takdim edeyim dedim.

Bu arada opeth’i beğendiyseniz leprous’a göz atmanızı tavsiye ederim.

2 Beğeni
3 Beğeni

Metallicanın ilk 5 albumunun tamamı klasik zaten.

1 Beğeni

Mgla ve Immortal ayarında black önerilerinize açığım

1 Beğeni

İmmortal gibi emperor öneririm. Mgla için plaga. Aslında çoğu Polonyalı grup black metalde iyi.mgla’nın yan grubu kriegmachine var ayrıca.

2 Beğeni

Bence ilk 4’ü klasik.

Rammstein 2020 de stadyum turnesine çıkıyormuş. 17 ülke açıklanmış. Türkiye yok. Adamlar Zürih’te 2 gün üst üste konser vereceklermiş. Bir kaç ülke daha eklenir diye düşünüyorum. İnşallah Türkiye’yi de eklerler.

Thrash Metal olarak değerlendirirsen evet ilk 4 klasik Master of Puppets benim favorim her şarkısı ile. Ama Black album Heavy metalin yıldızıdır. Sad But True ne zaman dinlesen çoşarsın. Enter Sandman de zıplarsın hatta düğünlerde bile nothing else matters duyabilirsin, duygulanırsın. The god that failed, Through The never, struggle within, My friend of misery, Don’t tread one me gibi nadide güzel parçaları barındırır. Tabiki zevkler tartışılmaz sadece benim naçizane fikirlerim.

4 Beğeni

Şu turnede 1 kere daha izlemek isterdim o değilde 6 Temmuzda Opeth konseri kaçıyor içim yanıyor.

Herkes bu kadar iyiyken yeni bir albüm şart

4 Beğeni

Bence Ride light albümü daha güzel ya var mı Fade To Black gibisi var mi For Whom Bell Tools gibisi.

Ya aslına bakarsan benim gözümde Ride ve Master albumleri kardeştir.
tabiki fade to black ve For whom the bell tolls çok güzel şarkılar.

1 Beğeni

Ben, Kill 'Em All’cuyum. Gerek soundun çiğliği, gerek James Hetfield’ın çiğ sesi… Çok seviyorum. Hafif NWOBHM etkileşimi cabası.

4 Beğeni

Metallica’nın Kill Em All, Ride, Master ve Black albümlerinin her biri ayrı güzeldir. And Justice’ı da unutmamak gerek

1 Beğeni

Justice metallicanın gençlik dönemlerindeki en teknik albumleri. dinlemesi ayrı zevkli bir album.

çoğu insanın sırt çevirdiği Load/Reload/St.Anger aibumleri ise dinlemesi gerçekten keyifli albumler.

Death Magnetic/Hardwired ise yeni dönem fena olmayan ama dedirten albumler.

1 Beğeni

Ben Load’u da çok severim. Ama sonrasını pek sevemedim

1 Beğeni

Garaj albümü hakkında ne düşünüyorsun?

Garaj albumu biliyosunuz zaten cover parçalardan oluşan bir album. metallicanın köklerinin nereden geldiğinin görülmesi açısından çok güzel. parçaları zaten metallica çok iyi yorumlamış ilk cd eski coverlardan , singlelarda yayınlananlardan oluşuyor. 2 cd ise yeni parçalardan.
garage inc çok dinlemişliğim vardır ayrıca bir çok grubuda bu albumle öğrenmişliğim vardır. Genel anlamda güzel albumdür.

1 Beğeni