"Nerede o eski oyunlar?" Dediğimiz Oyunlar ve Muadilleri

Varmı hatırlayan ,oynayan ?

Yerim Ferrar inizi , porsche nizi bana su BMW M3 Gtr ı verin başka birşey istemiyorum.

3 Beğeni

Eskilerin izometrik rpg kalitesini şu an en iyi veren oyun bence Wasteland 2’ dir. Pillars of Eternity ve Divinity oyun olarak güzel olsa da ruhani devam oyunları olamadılar.

1 Beğeni

AAAHH Bee Tumblebugs’ı o kadar oynardım ki eskiden tabii need for speed ide öyle

2 Beğeni

final fantasy 8… ah bide o zamanlar ilk cd hariç diğer üçü hala tr de çıkmamıştı daha doğrusu ben bulamıyordum o ilk cdyi -rinoa’nın kanalizasyona girdiği kısıma kadar- bin kere filan baştan bitirmişimir

yeri gelmişken ben de bi oyun sorayım adını sürekli düşünüp hatırlayamıyorum internet kafelerin hepsinde olan bi world of warcraft vardı onun ismini bilen çıkar mı acep hangisi olduğunu hiç bi şekilde hatırlayamıyorum oyunun görüntü olarak teması genel olarak yeşildi strateji oyunu eminim bilen vardı frozen throne diyen oldu itiraf etmeliyim ki benziyor da ama benim dediğim ondan daha eskidir diye düşünüyorum bunun görselliği biraz iyi benim hatırladığıma göre hatırlasam bi oynıycaktım tekrar

1 Beğeni

Gittim internetten PS1 emülatörü indirdim. Kurdum Silent Hill’i oynuyorum. Neden eski oyunlardan aldığım keyfi günümüz oyunlarından almakta zorlanıyorum? Fallout 1 ve 2 de mest etmişti beni.

3 Beğeni

Yahu şu başlığa ve yazılanlara bakıyorum da , 38 yaşında bir oyunsever olarak ne kadar güzel bir topluluk yakalamışız bu forumda.

5 Beğeni

commandos severler olarak güzel haberler var We’re getting a new Commandos game and a remaster | PCGamesN remastered geliyormuş

2 Beğeni

Çok başarılı bir konsepti var Commandos’ların, neden bu tür oyunlar daha fazla çıkmaz anlamam. Allah’tan Shadow Tactics çıktı da yıllar sonra bitirip bu tarza karşı açlığımı bir nebze olsun azaltmamı sağladı

6cd2e06b5d401273e0ba898884823c3e3e5724d17bd870f38276f14eb1b4e25b_product_card_v2_mobile_slider_639

üniversiteliler bile bilmez :slight_smile:

Age of Empires :’( Ne oynardım eskiden…

2 Beğeni

Muadili olarak Bloodborne verilebilir. Hatta Bloodborne ilk tanıtıldığında Nightmare Creatures 3 sanmıştım :smile:

Geçen sene kendime Raspberry Pi’dan retro konsol yapmıştım. İlk yüklediğim oyunlardan biri buydu :slight_smile: Şimdiki çift analog sistemine öyle alışmışız ki bu oyun analog öncesi zamana denk geldiği için kontrollerde inanılmaz zorlanmıştım.

En sevdiğim oyunlar o dönem Westwood stüdyosundan çıkıyordu. Çıktığı dönemde Diablo 2 gibi bir oyunla rekabet edip gölgesinde kalsada oynaması zevkli tatlı oyundu. Remastered yapılsa tekrar tekrar bitiririm sanırım.

1 Beğeni

Yaaa… Şunu az mı oynardım rahmetli dedemle <3 Commodore’u kurar, kafa ayarını yapar, akşama kadar oynardık beraber. Şu rahiplerden çok çekinirdik, selam vermeyince hep öldürürlerdi bizi :smiley:

6 Beğeni

Şu oyunu hatırlayan ve bilen birini bulmak ve rahiplere selam vermeyince bi güzel dayağı yiyeceğini hatırlatan birinin olması beni çok şaşırttı şu an :smiley:
Video oyun geçmişimin atasıdır bu oyun. Joystick kolunu geri çekip alt tuşa basınca selam verirdi.
8 bitlik müziği bile kulağımda çınlar gibi oldu şimdi. Commodore Cassette :v:t2:

6 Beğeni

Sabahlar olmasın deyiminin karşılığıydı bir zamanlar …

1 Beğeni

Sekize giderken bu oyunu oynar ve bayılırdım. :smiley:

Ve bu…

3 Beğeni

Ninja kaplumbağalar da geçmişe gidilme arcında ki tavşan bu mu acaba? Aşırı benziyor ama. Googleden baktım onlarla alakalı şeyler de cıktı.

Knight Online. Vay bee. Bir zamanlar +8 yanan silah bulmak hazine bulmak gibiydi. Yaklaşık 20 GB bulunan hesabım soyulunca bırakmıştım. İyi ki bırakmışım. :smiley:

3 Beğeni

Ninja kaplumbağalar 2003’te geçmişe gitme arcı vardı. Orada ki samuray tavşan bu muydu acaba? Aşırı benzetiyorum.

images

2 Beğeni

Evet, ninja kablumbağaların çizgi filminde vs görünen samuray tavşan ile bu oyundaki samuray tavşan aynı karakterdir(usagi yojimbo)… Bir nevi mash-up, team-up olaylarından…