"Nerede o eski oyunlar?" Dediğimiz Oyunlar ve Muadilleri

Ta kendisi :slight_smile: Aslen bir çizgi roman kahramanıdır. Ninja Kaplumbağaların eski ve yeni çizgi filmlerinde birkaç bölüm çıkar.

1 Beğeni

Ben de Knight oynuyordum ama sonradan Silkroad’a sarmıştım bayağı arkadaşlarımla. Belki hatırlayanlar vardır. Avrupa karakterleri gelince oyunu bıraktım. Kervan çeker para kazanırdık. :smiley: Şehirden HP Potion slip köprülerde üç misli fiyata satardım insanlara. :smiley:

O zamanlar internet kafede toplanıp Battle for Middle Earth 2 ve Age of Empires 2 oynuyorduk hepimiz. Akşam altıdan sabaha kadar. İyi ki annem izin veriyordu hehe yoksa asla bu kadar güzel anılarım olmazdı. :slight_smile:

Hala Battle for Middle Earth 2 gibi oyun bulamadım. :smiley:

3 Beğeni

Ben hala oynarım BFME 2 ve diğerlerini. Çok iyidir. 8 kişi toplanıp 4v4 2 saat hazırlık yapıp sonra savaşmalı vs. Çok güzel günlerdi.

1 Beğeni

:smiley: Gerçekten harika günlerdi, ben de oynamak istiyorum da insan bulamıyorum işte. Keşke o günlere geri dönebilsem diyorum bazen.

1 Beğeni

Bende Knight değil Sroculardandım Profil gifi olarakta onu seçtim hatta :krs:

2 Beğeni

Siz de benim gibi eskiden oynadığı oyunları daha çok seven, günümüzdeki oyunlardan aynı tadı alamayanlardansınız bu başlık altında toplanalım. Sevdiğimiz efsaneleri analım.

Yaşlanmaya başladığımdan mıdır bilinmez ama günümüzdeki oyunlara bir türlü alışamadım. Son birkaç yılda yapılmış pek çok oyun bana hitap etmiyor. Eskiden oynadığım oyunlardan ise büyük keyif almaya hâlâ devam ediyorum.

Birkaç oyun sayayım:

Need for Speed - Most Wanted: Her ne kadar NFS Underground 1 benim için müzikleriyle efsane olsa da Need for Speed serisinin en sevdiğim oyunu Most Wanted’dır. 2012 versiyonu değil, 2005 versiyonundan söz ediyorum. Şu oyundaki heyecanı, hız hissiyatını hiçbir yarış oyununda alamadım.

Fifa 2002: Aslında Fifa 99 da diyebilirdim. İkisi de benim için efsanedir. Belki yeterince gerçekçi değildir ama gerçekçi olmak için eğlenceden taviz veren oyunlardan da değildir. Sonraki futbol oyunlarına bir türlü ısınamadım.

GTA - Vice City: Serinin sonraki oyunlarına hiç ısınmadım ama GTA Vice City bence çok ama çok keyifliydi. Türkçe yamasıyla birlikte efsane oluyordu.

Call of Duty 4 - Modern Warfare: Serinin bu oyunundaki heyecanı çok sevmiştim. Çok az kişinin olduğu alanlarda bile öyle bir çatışma yaşanıyordu ki cehenneme düşmüşüz gibi hissettiriyordu.

Cm 01-02: Maxim Tsigalko der ve köşeme çekilirim.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Sahi ya, neden günümüzde böyle güzel oyunlar yapılmıyor?

3 Beğeni

Okuduğum gibi aklıma gelen Age of Empires serisi oldu.

Hâla aç oyna aynı mutluluk! :star_struck:

4 Beğeni

Birinci oyunu bayağı oynamıştım. O çağ atlama sistemi benim için çok yeni ve çok büyük bir özellikti. Oyunun içindeki birimlerin zekâsı çok düşüktü. Karşı karşıya gelen iki birim birbirlerine bir türlü yol veremezlerdi ama bu o oyunu o hâliyle sevmiştik.

2 Beğeni

Ne zaman bu konu açılsa aklıma ilk Sanitarium gelir benim de :slight_smile: Grim Fandango, Monkey Island ve Broken Sword gibi daha pek çok klasik macera oyununu da katabilirim buna.

8 Beğeni

Assasin’s Creed II benim için en unutulmazlar arasında. Genel olarak zaten seriyi seviyorum ama ikinci oyunun yeri apayrı. Onun dışında GTA Vice City ve San Andreas’ı da tekrar tekrar sıkılmadan oynarım. Max Payne 2 yine aynı şekilde efsanedir gözümde. Hatta ah keşke bir remastered versiyonu çıksa da oynasam diye çok düşünmüşümdür.

5 Beğeni

Max Payne 2’yi hiç oynamadım ama birincisi hatmetmişimdir. Çok güzel oyundu.

Bu arada bir zamanların FPS oyunları da benim için efsanedir. Counter Strike, Quake Arena 3, Team Fortress 2 harika oyunlardı. Battle Royale saçmalıklarını bir türlü sevemedim. Bu eskiler güzeldi.

CS’de tünele 4-3 olarak tanımladığımız silahla daldığımız günleri hatırlıyorum. Ne günlerdi be.

Artık ne kadar oynadıysam 4-3 gözümde canlandı.

Diablo 2 de güzeldir, eskimez.

1 Beğeni

Singleplayer olarak Beyond, Good & Evil diyebilirim. Yenisini yapıyorlar ama ilk oyunun hala gideri var. Keza Prince Of Persia Sands of Time ve Warrior Within de hala zevkle oynanabilir. Multiplayer olarak Quake 3 Arena ve Unreal Tournamet diyeceğim :slight_smile:

5 Beğeni

Baldur’s Gate :heart_eyes:

Bir de Caesar III :smiling_face_with_three_hearts:

3 Beğeni

Rome Total War 1 diyip kaçayım. Hala arada sırada döndüğüm bir oyun. (Barbarian Invasion genişleme paketi de dahil.)

Unit collision ayarının olduğu son Total War galiba. Genelde süvari kullanmayı sevmeyen biri olarak söylüyorum, süvari hücumuyla düşmanı havaya savurmanın keyfini başka bir oyunda alamadım. Alabileceğim oyun varsa bilgilendirin lütfen.

Canım çekti şimdi :smiley:.

2 Beğeni

Hala oynadığıma göre bana göre eskimediğini düşündüğüm oyunlar.

• Crysis 2
  • Rise Of Nations
  • Stronghold Crusader ve Stronghold Crusader Extreme
5 Beğeni

Total war serisi özellikle Mediaval 2. Sonra Okami, Sotc, Rachet and clank var. Veeeee en büyük efsane… Red alert 2 Hell March ile birlikte… Az mi 7 brutal devirdim. İnternet cafelerde ne vs atardık hey gidi…

3 Beğeni

Mafia 2, Max Payne 1 ve 2, Vampire The Masquerade: Bloodlines, bir de Fallout 3 ile New Vegas.

4 Beğeni

Eskiden bilgisayarım kaldırdığı nadir oyunlardandı. Bilgisayarımda oynayabildiğim bir kaç oyundan bir tanesi olduğundan dolayı oyunun tüm mekaniklerini çözüp 50 bölümüde bitirmiştir. Arkadaş çevremde bir tek ben sonuna kadar gelmiştim. Ne günlerdi be :smiley:

3 Beğeni

Tetris (Dalga geçmiyorum)

3 Beğeni