Okuma Etkinliği - Archmage (Homecoming #1)

@isos81 Hocam bırak WoT fragmanlarını falan izlemeyi de kitabı bitir artık. :grinning_face_with_smiling_eyes:

Nasıl gidiyor cidden? Ben % 85’e geldim. Sıkılmadan okumaya devam ediyorum. Salvatore reyiz iblis, büyü, cüce, inverse-gravity, allah ne verdiyse havalarda uçuşturmuş.

Başlık ağlama duvarından beter oldu yeminle. :joy:

Aslında şimdiye kitap biterdi de ev komple hasta (ben dahil). Yarım saate çocuklar uyur, o zaman girişirim tekrardan. 55’teyim ben de. :slight_smile:

• Bruenor kısımları şu ana kadar sıkıcı geçiyor
  • Tiago vs Drizzt olsa da gözlerimizin pası silinse
  • Demon olayının b.ku çıktı, Menzo’da anarşi hakim :slight_smile:
  • İlk Drizzt kitapları gibi buram buram adrenalin kokan bir kitap değil ama çok şey vaat ediyor. Olaylar sonuçlanmaya başlayınca action da artar diye tahmin ediyorum.
  • Regis ve Wulfgar’ı neden yolladı ki Salvatore? İkisiyle de aram yok, mutlu da oldum Abaza Wulfgar ile Gereksiz Regis’in gitmesine ama neden ayırdı acaba onları?
1 Beğeni

Hepinize geçmiş olsun. :slight_smile:

Bruenor plot-line’ının sıkıcı olmasına katılıyorum hocam, hatta genellersem cücelerin tüm Gauntlrym harekatları bayıyor. İlerde dallanıp budaklanıyor bu maalesef. Gözlerim drowları, Menzo’yu ve Drizzt’i arıyor. Asıl leziz kısımlar bunlar.

Abaza Wulfgar ve Regis’i Cattie-brie’ye tercih ederdim. Pek ısınamadım Drizzt-Cattie birlikteliğine. Büyü müyü öğrenmiş, havasından geçilmiyor.

Tiago olayı yaklaşıyor, sabır. :slight_smile:

1 Beğeni

Drizzt (Edit: Catti-Brie olacak ya yanlış yazmışım) ile ilgili görüşlerimi önceden yazmıştım. Genel sıralamam şöyle:

Drizzt.

Bruenor → Wulfgar → Regis → CB

Drizzt ayrı yerde. :slight_smile:

Dwarf dili de ayrı yoruyor insanı. Meself, me girl… Çoğu yeri iki kere okuyorum ya da anlamadan geçiyorum (zaten ne zaman anlamlı konuşuyor ki cüceler :joy:).

1 Beğeni

Cattie-brie şımarığı da cücelerin yanında o aksana geçiyor, uyuz oluyorum. Me Da falan diyor Bruenor’a. Drizzt olsam tahammül etmem bu kadarına. :slight_smile:

Driztt chaotic good muydu? Şu chaotic yanı ağır bassa, shut up you bitch deyip CB’yi kesse ne güzel olurdu. Çok mu şey istiyorum? :smiley:

Chaotic good. Oo sen Drizzt’i chaotic evil yapmak istiyorsun hocam, anladım. :slight_smile:

Cattie-brie yüzünden Drizzt zaten 40. kitapta Baenre’lere falan sığınacak bu gidişle, beni geri alın diye yalvaracak.

Yok yok, evil olmasın iki gözümün çiçeği. Sadece 1 kereliğine chaotic yanı ağır basıp CB’yi Mielekki’nin yanına postalasın, sonra mis gibi chaotic good devam etsin hayatına. :slight_smile:

1 Beğeni

60’a geldim ama gülemedim. Nereyi kaçırdım acaba? :slight_smile:

Dahlia dövüş sahnesi süperdi. Eski günlerdeki gibiydi. Vay be, özlemişim bu hissi. :slight_smile:

Tiago vs Drizzt başladı. Icingdeath ve Twinkle. Yessss! :smiley:

1 Beğeni

Lolth, Errtu ve Marilith, Gromph’u nasıl düdükleyeceklerini tartışıyorlar: “Seni çağırınca git, her dediğini de yap, başını falan salla arada. Seni kendi “efsanevi” büyücülük yetenekleriyle çağırdığını sansın hıyar.”

Sonra Gromph Marilith’i çağırınca ciddi ciddi Marilith’i kontrol ettiğini sanıyor, üstüne de 100 yıllık banishment olayını alt ettiğini düşünecek kadar boş bir kibire kapılıyor. Salvatore’un “Archmage” gibi kitaba adını veren bir karakteri soktuğu durumlar beni güldürdü. :slight_smile:

Dövüşün sonu için yorumunu bekliyorum yarım saate (veya yarına). :slight_smile:

1 Beğeni

Ya ben o kısıma biraz kuşkucu yaklaşıyorum açıkçası. Gromph’u herkes (Demons, Jarlaxle, Lloth vs.) çok hafife alıyor. Tam plot twistlik bir adam.

Bence Gromph bu kadar kolay düdüklenecek birisi değil. Görücez ama ileride. :slight_smile:

Yüzde 70’e geldim. Dövüşün pala diye değil de item adları ile olması çok güzel detaydı, çok beğendim.

Tiago’nun magical items sayesinde avantajı olmasına rağmen Drizzt’in kolayca defansını aşıp, Liitle Dou araya girmese Tiago’yu Lolth’un rahmetine kavuşturacak olması, Tiago için ölümden beter olsa gerek. :slight_smile:

Hazırlandığı gibi sonuçlanan bir dövüş olsa da çok kısa sürdü sanki. Bir tık hayal kırıklığı olmadı dersem yalan olur. Ama sonuçta Tiago ölmedi ve dövüş de kaldığı yerden devam eder kesin.

Drizzt o zamana kadar iyileşirse bir sonraki kitapta devam edebilir o dövüş kaldığı yerden. Tiago gururuna yedirebilirse tabii.

Vidrinath detayı güzeldi, örümcek ağlı büyülü kalkanı da sayarsak Tiago’nun çok sağlam teçhizatı var. Drizzt pek ekipman lootlamıyor, 30 senedir Twinkle. :slight_smile:

Dövüş sırasında Drizzt’in içine işlemeye başlayan drow zehirine rağmen üstünlüğü ele geçirmesi zaten ne hayvan bir savaşçı olduğunu gösteriyor. Sonra gelsin adam sandığın Doum’wielle kaltağı sana ölümcül bir darbe indirsin.

1 Beğeni

Vallahi benim de aklıma geldi. Icingdeath’in yine birkaç artısı var. Bunun çok bir özelliği de yok, +3 düz schimitar olsa gerek. Aslında bu dövüşte zarar görünce “hah” dedim, “Vidrinath’ı kullanır artık”. Ama sonra düşündüm, böyle zehirli bir pala kullanmazdı heralde Drizzt. Öyle de oldu diyecem ama Dou araya girdiği için mi öyle oldu yoksa gerçekten öyle mi olacaktı bilemeyeceğiz şimdilik.

Ama her halükarda Twinkle artık yok (Elf’ler Narsil gibi yeniden dövmezse). Onu da unutmayalım.

O artık Dou değildi ya, Khazid’hea idi darbeyi vuran. Yoksa Dou zaten başta gözü kesmedi, kaçıyordu neredeyse. :slight_smile:

1 Beğeni

Drizzt zehirli silahlar kullanmazdı, ama o seviye bir rogue/fighter mesela çok daha güçlü tılsımlara sahip kılıçlara (+10 freeze vs.), zırha veya ne bileyim botlara (hızını artıran) sahip olabilir. Drizzt’in ekipman iyi ama 20. level bir savaşçıya göre zayıf gibi.

Twinkle’ı Bruenor onarıyor ama büyüsünü yitirmiş olması olası, büyük ihtimalle bir sonraki kitapta öğreneceğiz. İyi olur belki de, Drizzt kendine yeni bir kılıç bulur. :slight_smile:

1 Beğeni

Bazı tahminlere kıs kıs gülerek spoiler vermemek için çabalıyorum. Keyifle okuduğunuzu gördükçe de seviniyorum. Loot mevzusu gerçekten üzücü, Drizzt’in halhallarına ne oldu onu anımsayamadım ama.

1 Beğeni

Bitti. 2. kitaba gayet sağlam bir cliffhanger’la devam edeceğiz. Kurgu güzel bir yere kayıyor, memnun olacağım cüce olayından uzaklaşıp Drizzt’e ve Jarlaxle’a odaklanabilirsek ikinci kısımda.

Sen de bitir konuşuruz detaylı.

Ama bir noktayı vurgulamam lazım :slight_smile: :

Tam bir hıyar. Sandığımdan da daha malmış. :slight_smile:

1 Beğeni

Ben de bitireyim, ikinciye hızla devam ederiz. Üçte de @Pyrewrath da katılır aramıza ne dersiniz? :slight_smile:

Üzdü. :frowning:

Zaten Drizzt’in ona hız veren halhalları vardı. Belki hala vardır bilemedim. Fandom’da item listesi var mıdır ki?

1 Beğeni

Ben aslında 15’den devam etmek istiyorum (The Thousand Orcs). Archmage’i zevkle okudum ama birçok karakteri ve olayı da kaçırdığımı fark ettim :frowning:. 14’den atlayıp 31’i okuyan, sonra 15’e geri dönen ilk dangalak olarak tarihe geçeceğim. :slight_smile:

Haklısın, Bracers of the Blinding Strike ona iki kat hız veriyormuş. D&D 3.5e:

Bracers of the Blinding Strike :
image

These bracers of armor +6 give the wearer the benefits of the Improved Initiative feat. When making a full attack action, the wearer may make one extra attack with it. The attack uses the wielder’s full base attack bonus, plus any modifiers appropriate to the situation. (This benefit is not cumulative with similar effects, such as a haste spell.)

When worn as anklets, it takes the slot of shoes/boots. The wearer gains a +1 dodge bonus to AC and Reflex saves. All of the wearer’s modes of land movement increase by 30 feet, to a maximum of twice the wearer’s normal speed using that form of movement. This increase counts as an enhancement bonus, and it affects the creature’s jumping distance as normal for increased speed.

Strong transmutaion; CL 12th; Craft Wondrous Item, haste, mage armor; Price 85000 gp; Weight: 1lb.

Ad’non’s Silkshirt : Found on the body of Ad’non, a renegade drow working with the orc king Obould, this +5 spidersilk shirt is also moderately fortified. A magical force protects vital areas of the wearer more effectively. When a critical hit or sneak attack is scored on the wearer, there is a 75% chance that the critical hit or sneak attack is negated and damage is instead rolled normally.

The armor has an arcane spell failure chance of 10%, a maximum Dexterity bonus of +8, and no armor check penalty. It is considered light armor and weighs 5 pounds. Total AC Bonus is +8.

Strong abjuration; CL 13th; Craft Magic Arms and Armor, miracle ; Price 64,900 gp; Cost 32900 gp + 2596 XP

Icingdeath : This +2 frost scimitar is made of Solarian Truesteel which gives it a silvery gleam (as well as a +1 to confirm critical). It sheds light as a torch when the temperature drops below 0°F. At such times it cannot be concealed when drawn, nor can its light be shut off. Its wielder is protected from fire; the sword absorbs the first 10 points of fire damage each round that the wielder would otherwise take . Icingdeath extinguishes all nonmagical fires in its area. As a standard action, it can also dispel lasting fire spells , but not instantaneous effects , though you must succeed on a dispel check (1d20 +14) against each spell to dispel it. The DC to dispel such spells is 11+ the caster level of the fire spell.

In addition to the frost brand abilities, Icingdeath is also an intelligent evil outsider bane scimitar with the following properties and powers; AL NG; Int 15, Wis 15, Cha 10; Empathy, 60ft. darkvision and hearing; Ego score 16.

Special Purpose : Slay/Defeat Evil Outsiders

Dedicated Lesser Power : Icingdeath has +10 ranks in sense motive against evil outsiders.

Dedicated Power : Icingdeath has the Magic Strike ability which treats damage inflicated as cold iron, silver, and good-aligned against evil outsiders.

Icingdeath communicates to the wielder by urges and sometimes emotions. This happens when the presence of evil outsiders is detected by the scimitar. Against evil outsiders (even in disguise or with an alter-self/polymorph spell in effect), Icingdeath will have a rank of +12 in sense motive to check to avoid being bluffed.

Strong evocation ; CL 15th; Craft Magic Arms and Armor, ice storm, aura against flame (MoF), summon monster I; Price 77,420 gp; Cost 39340 gp and 5 sp + 3097 XP.

Twinkle : This elven made +4 defending scimitar has a star cut sapphire adorning the pommel. When wielded in battle, Twinkle glows with bluish light that can illuminate an area with a 20-foot radius. On occasion, this ability can be turned off by the wielder.

Moderate abjuration[force]; CL 14th; Craft Magic Arms and Armor, shield ; Price 55315 gp; Cost 30315 gp + 2213 XP.

1 Beğeni

En son hangi kitapta bahsettiğini de hatırlayamadım halhallardan ama neyse. Estağfurullah hocam, gerçekten de arada kaçırdığınız çok olay var, hazır tadını da almışken en iyisi.
Gromph’a biraz iade-i itibar yapıyor sonrasında Salvatore, ama cidden egosuyla o kadar aptallaşması fenaydı.
@isos81 Ne zaman isterseniz 3. için hazırım ben.

2 Beğeni