Okuma Etkinliği - Ay Bahçeleri (Malazan #1) - Steven Erikson

Kitap yanımda değil, 22’de ufaktan ne olduğunu anlatırsan aklımda kaldığınca açıklarım.

Sana zahmet şuradan hareketle anlamadığım ya da yanlış anladığım yerleri bir aydınlatsan. :smile:

1 Beğeni

Gayet güzel not almışsın.

• Kruppe rüyasına çekti Raest’i ancak Raest başka beden bulunca kaçmayı başardı, yoksa K’rul ile birlikte kaosa gidecekti
  • Vorcan (lonca lideri baş büyücü) kabul etti teklifi, evet
  • Rigga’dan bahsediyor evet
  • Nom, hem Crokus’un amcası (Mammot) hem de Baruk Torrud üyesi olduğu için Crokus’tan uyarmasını istiyor ikisini de
  • Paran finnest’i yok etmedi, finnest’in olduğu yerde Azath evi oluşmaya başladı, şu Rallick’in üstüne oturduğu odun/ahşap artık her neyse orası. Hatta küçük bir eve benziyor filan dediler
  • Tez Ben hakkaten oha! Nasılı ve nedeni RAFO.
  • Mammot’ın (Raest’in) bedeni yok oldu ama ruhu hala canlı
  • Evet yaşıyor (Bkz. üst madde), Azath onu da hapsetmek istiyor (sonraki bölümde açıklanıyorsa bu spoiler olabilir ama idare et artık)
1 Beğeni

Anladım. Finnest Lorn’daydı. Ben de nerede kaldı diyordum Muavin. Önümüzdeki bölüm daha açıklayıcı olur muhtemelen. Hadi bakalım geçiyorum sıradaki bölüme. :smile:

Finnest Lorn’daydı ama gidip bir bahçeye gömdü onu sırf Raest onu aramak için gelsin ve Daru’yu yıkıp geçsin diye. Tabii ki amaç Rake’in Raest’in karşısına çıkması ve en az birinin ölmesi. Bakalım sonuç ne olacak. :slight_smile:

Kitap bitti.

Hadi 2 çıksın.

2 Beğeni

İthaki: Tamam. Yarın çıkıyor.

2 Beğeni

Önce bi detaylı inceleme ve YouTube videosu alalım senden. Öyle kuru kuruya nick’i BiblofilYouTube yaparak olmuyor o işler. :slight_smile:

1 Beğeni

Du bakalım acelen ne? :smile:

Hayatımda duymadığım yazarları 2 günde çekiyorsun, iş Malazan’a gelince “Acelen ne” mi oluyor? :unamused:

Çok yoğunsun heralde, hala gelmedi detaylar. :slight_smile:

1 Beğeni
2 Beğeni

Kitap sonradan öyle bir ivme kazandı ki kitaba vereceğim puan hızlıca yükselmeye başladı. Henüz 2/3’ü bitti kitabın ama şimdiden ikinci kitabı merak ettirmeyi başardı.

Kitap sadece köprüyakarlardan oluşsa bile okunurmuş, özellikle onların olduğu bölümler çok akıcı ve güzel geçiyor. :sweat_smile:

1 Beğeni

Çok saçma sapan bir yoğunluk içerisindeyim abi, bir de çok güzel incelemeler okudum şu ana kadar, aklımdaki çoğu şeye cevap buldum. Ama güzel bir değerlendirme yapacağım yakında. :slight_smile:

1 Beğeni

Son 1 hafta kaldı, ufak bir hatırlatayım dedim. :slight_smile:

Okumaya devam edenler için nasıl gidiyor (ya da gitmiyor) kitap?

2 Beğeni

Aslında çok güzel gidiyor ama sınava çalıştığımdan hakkını veremedim. Bu ay sadece manga okuyabildim, en azından bir şeyler okuyabildim diye kendimi avutuyorum. Etkinlik bitmeden bitirmeyi hedefliyorum, o da olursa tabi. :smiling_face_with_tear::sweat_smile:

1 Beğeni

Ben uzunca bir ara vermiştim isteye, istemeye. Dün tekrar başladım ama hala kafamı da toparlayamıyorum. Bazen sayfalar geçiyor ama ne okuduğum hakkında hiç bir fikrim olmuyor :joy: Ama durum tamamen benden kaynaklı. Her bölüm sonrası şu reddit guide a göz atıyorum çok faydası oluyor onun. Ged gibi etkinlik bitmeden bitirmek temennim :smiley:

1 Beğeni

Son iki bölüm kaldı, bugün biter diye düşünüyorum. Kitap bitince kitap hakkında birkaç cümle yazarım diye umuyorum :sweat_smile:

1 Beğeni

Hakkını vermeye gerek yok, önemli olan keyif almak. :slight_smile:

Detay yorumlarınızı bekliyorum bitirince. :slight_smile:

2 Beğeni

Ben bitirmek üzereyim. Yoğun bir ders döneminde olduğum için ancak kısıtlı zaman aralıklarında okuyabiliyorum, en çok metroyla okula vs. giderken elime alabiliyorum kitabı. Ama benim için akıcı ilerliyor, sindirerek okumamın etkisi olabilir belki. İlk birkaç bölümü okuduktan sonra Tor Reread ve slaytlara bakmıştım ama daha sonrasında ihtiyaç duymadım. Kaçırdığım şeyler mutlaka oluyordur ama olayları anlamakta sıkıntı çekmedim, sadece bazen geç düşüyor. :sweat_smile:

Karakterlerin neredeyse hepsini çok benimsedim, o yüzden hangi bölümü okursam okuyayım olay örgüsü yavaş ve karmaşık ilerlese de büyük bir zevk ve merakla ilerliyorum. Evrenin genişliğini de çok beğendim, övdüğünüz kadar varmış. Bitirince becerebilirsem uzun bir inceleme yapacağım. Zaten bir dersimin vize ödevi için de bu kitabı seçtim, bitirdikten sonra bir süre daha beraberim kitapla. :slightly_smiling_face:

5 Beğeni