Okuma Etkinliği - Buzun Anıları (Malazan #3)

Bu arada bende 4-5 gün önce bitirdim kitabı ama bişi yazabilecek vakit olmadı hiç. Şimdi de pek vakit yok gerçi ama kısaca epey beğendiğimi söyleyeyim. Erikson’un özellikle olay akışlarının kurgusal birleşimi ve aktarımlarında bu kitap ile kendini epey geliştirdiğini düşünüyorum.

Bazı yitiklerin yitip gitmesi bizden de bir şeyleri yitirtti :disappointed_relieved: Reis seviyor böyle şeyleri…

Birkaç spesifik olaydaki yoğunluk, duygu ve çarpıcılıklar 2. kitapta daha baskındı sanki ama Buzun Anıları komple kitap olarak değerlendirildiğinde daha iyi, derli toplu ve dolu dolu olmuş gibi.

Çoğu şeyi yakaladığımı düşünüyorum okurken ama senin 2. soru beni de terste bıraktı :smiley:

Nerede geçiyordu ya bu hakikaten :thinking: Bir boşlukta başlığa baştan sonra okuyayım ben de.

3 Beğeni
  1. bölüm bitti.
Sayfa 150 spoiler.

Paran ve Yırtıkyelken tekrardan karşılaştı. Çocuğun bedeninde hem Yırtıkyelken’in hem de Geceayazı’nın ruhu var, Bellurdan’a ise ne olduğu belli değil. Bakalım Bellurdan bir aşk rakibi olarak Paran’ın karşısına çıkacak mı?

Paran anladığım kadarıyla Oponn gibi bağımsız bir tanrı, bakalım başına nasıl belalar alacak. Azath haneleri ile deste hanelerinin aynı olması çok mantıklıymış.

Okumaya fazla vakit bulamıyorum. Tam da yerinde bıraktım. Fırsat bulabilirsem bu hafta bitirmeye çalışacağım.

3 Beğeni

Paran, yanılıyorsam üstatlar düzeltir, tanrı değil ama destenin efendisi (ermiş?) gibi duruyor.

Anladığım kadarıyla hane başları tanrı (ata tanrılar hariç), hanenin diğer üyeleri ermiş sayılıyor. Bu bakımdan Paran ikisine aitmiş gibi de durmuyor.

Arkadaşlar, Buzun Anıları kitabında kart yok mu?

var -----20 karakter—

1 Beğeni

Teşekkürler. Kitabım şimdi geldi, yoktu, İlknoktayı aradım. Bu konuda çok şikayet gelmiş, ama bu kitapta yokmuş. Bir daha arayayım.

Var. İçinden çıkmadıysa imkanınız varsa gidip kendiniz alabilirsiniz ya da iletişime geçip iade adreslerini alıp kitabınızı değişime gönderip şansınızı deneyebilirsiniz.

1 Beğeni

Önce kart yok dediler, sonra siz İlknokta’dan aldıysanız kart yok dediler,daha sonra ilk baskıda kart yok, ikinci baskıda kart var dediler. Arkadaşlarım 1 ay önce aldı, kart çıkmış, ilk baskıyı onlar almış zaten deyince de yapacak birşey yok dediler. Güncel siparişiniz varsa yazın belki temin edebiliriz dediler. Doğrusu uğraşamayacağım, ama İthaki’den de İlknokta’dan da almış olduğum son kitap oldu.

Konuyla alakasız oldu yazdıklarım, özür dilerim, arkadaşlar.

Bende ilk noktadan aldım ve kart çıktı ama kitapyurdundan aldığımda ilk kitapta kart çıkmadı 2. Kitapta ise kart ve poster çıkmıştı mesela

1 Beğeni

Ankaradaysanız yardımcı olmak isterim. Bağcıya kızıp üzüm yemekten vaz geçmeyin. :blush:

1 Beğeni

Ankaranın neresindensiniz yüce denetmenimiz :slight_smile:

1 Beğeni

Çok teşekkürler, ama maalesef yaşadığım yerde imkanlar çok kısıtlı.

Bana da diyorlar ki kitapyurdundan alsanız kart çıkardı. Sorun İlknokta’dan almammış. :joy: Yapılan şey hiç doğru değil, sonuçta oara verip alıyoruz, bir de üstüne uğraşmamız gerekiyor. Zaten ben kitapları kartlar için Türkçe alıyordum. Sonra kitap alınmadı diye seriyi yarım bırakırlarsa suçu okurlarda değil kendilerinde arasınlar.

Bu gizli bir bilgi. :blush:

@Huseyin_Oz Yapabileceğim bir şey var mı diye eve geçince biraz bakınacağım. Kart gelene kadar iade edebilirsiniz aslında ama uğraşamam diyorsanız başka çözümler arayacağım sizin için.

1 Beğeni

Kimle konuştuysanız aklına ne geldiyse sıkmış yalanı gibi duruyor :smiley: Ön siparişle ilknoktadan aldık çoğunlukla çıktı içinden, çıkmayan arkadaşlar da oldu maalesef. @isos81 değişime gönderip içinde kart olacak şekilde tekrar aldı diye kaldı aklımda.

Ellerinde kalmadı bahane mi sıkıyorlar nedir anlamadım :smiley: En temiz çözüm siz de değişim isteyebilirsiniz imkan varsa.

1 Beğeni

Aynen öyle. Ön satışa çıktıktan 1 saat sonra sipariş verdim gelen kitapta ayraç çıkmıştı bazen güzel sallıyorlar

1 Beğeni

Çok teşekkürler, yorulmamıza değmez bence artık. Galiba insanları yormayı kendilerine hobi edinmişler.

Aynen. İlknokta, ilk baskı, bu kitapta kart yok… Arkadaşlar ilknoktadan önsiparişle aldı, onlarda çıktı deyince de benim yapabileceğim bir şey yok dedi. Bir de çok şikayet gelmiş bu konuda. O da ne yapsın, başkalarının hatasına verecek cevabı yoktur. İkinci kitabı da harita gelmez, uğraşamam diye direkt fuardan almıştım. Bu sefer öyle imkanım olmadığı için risk ettim, tutmadı. :joy::joy: En azından kitap geldi, ocakta etkinliğe katılırım.

1 Beğeni

Forumdaki Malazan ruhunun 3.kitapta (en iyisi) bu şekilde pert olması üzdü…