Okuma Etkinliği - Buzun Anıları (Malazan #3)

Yanlış hatırlamıyorsam bir noktada aslında bu tanrının bu evrenden olmadığına dair bir söz geçmişti. Anladığım kadarıyla davetsiz bir misafir olarak geliyor ve aslında düşman olan bir çok taraf bu tanrıyı zencirlemek için düşmanlıklarını da bir kenara bırakıyor. Çünkü tiste andiiler mesela 40 kişi olarak zincirleme katıldıklarını söylediler. Aynı şekilde bir jaghut tanrı ile konuşurken senin zincirleme ayinine bende katılmıştım dedi. Bundan ilerleyen zamanlarda geniş bir şekilde bahsedecekler mi yoksa olay burda kapanıyor mu acaba?

RAFO hocam. İleride açıklanacak.

1 Beğeni

Başlığı 7 gün sonra fark ettim. Nasıl gidiyor kitap arkadaşlar? Hiç sohbet etmemişsiniz yahu.

800’e kadar okumamışlar bakmasınBaudin reisi görmek gülümsetti, her ne kadar Felisin’i düzerek biraz itibar kaybetse de gözümde sağlam bir abimizdi. Birde şu anki hali, ortaya çıkışı ve konuşması baya Zaknafein vibe verdi bana. Şu Ölümbüyücü lavukları da okuması eğlenceli olsa da birileri öldürse keşke, sürekli masum öldürüyor olmalarını düşünmek üzücü. Özellikle bu kitapta evrene dair ilk 2 kitabın 10 katı bilgi aldığımız için kendimi daha da evrene kanalize ettim. Ölen şehirliler için sanki bana tapan müritlerimmiş gibi düşünüyorum. Ölümbüyücüleri böylece daha sinir bozucu oluyor.

850 civarı BÜYÜK Spoiler, okumayan sakın bakmasın.

Sanırım Rake lordum ve Ay Tohumu artık aramızda değil, bu bilginin ağırlığı altında ezilirken kitabı kapattım bugün. Korlat’a falan da aşırı üzüldüm. Okuması özlenilen karakterler olacaklar.

Üçüncü kitap çok övüldüğü için midir bilmem ama çok iyi bulmama rağmen biraz beklentimin altında kaldı. Gene de son 150 küsur sayfa var, neyin ne olacağı belli olmaz.

3 Beğeni

Sen uçmuşsun hocam yaw ben daha 436 ya ancak geldim :joy:

Henüz başlamadı etkinlik. Ayın 1’inde başlayacak.

1 Beğeni

Hocam o sayfalardan sonra sizde hızlanırsınız muhtemelen. Uykusuz kalmayı göze alarak okuyorum bu aralar.

1 Beğeni

515 e gelmeyenler okumasın!

An itibariyle 515 deyim ve kitap bitti sayılır. Ama ortada hâlâ adam akıllı bir olay yok bence :joy: Bir tek dumur olduğum olay kovan muhhabeti oldu
Ata tanrının içine girdikleri onun haricinde beni pek etkileyen bir şey olmadı maalesef sen nasıl düşünüyorsun? Yukarıda 850 ye kadar yazdığın için bakmaya cesaret edemedim çünkü hahaha

1 Beğeni

515 kitabın yarısı, nasıl bitti sayılıyor?

1 Beğeni

Yarın sabah kitabı iade edeceğim. Şimdilik 90. sayfadayım. Gönderene kadar 200-250 yapmayı planlıyorum. Kitabım tekrar geldiğinde size yetişmem kolaylaşmış olur böylelikle. :slight_smile:

1 Beğeni

Fotoğraftan tam seçilmiyor belki ama iç sayfada yer alan haritalar bu sefer flu gibi sanki. Ay Bahçeleri kitabının iç sayfasında aynı harita mevcut mesela. Onunla kıyaslayınca bariz belli oluyor fark. Tek benim kitapta mı böyle yoksa herkeste mi böyle merak ettim. Bana özgü ise değişim isteyeceğim.

Bonus: Şömiz sırt kısmının alt tarafı lekeli geldi.

İlk fırsatta ben de okumaya başlayacağım.

Bende de bu şekilde gözüküyor. Sanki haritanın çözünürlüğü düşük kalmış bunlar da onu büyütmüşler gibi bir durum var. İlk ve son sayfada bulunan haritalar ise çok net.

1 Beğeni

Bu denli pahalı bir kitapta böylesine özensiz bir çalışma görmemeliyiz aslında. İlk kitapta aynı materyali kusursuz kullanıp üçüncü kitapta kötüleştirmek hoş olmamış.

Fiyat kişiden kişiye göre değişir. Bence pahalı değiller. Fakat şimdi ben de baktım 1. kitaptaki harita ile 3. kitaptaki harita arasında cidden sorun var. Fırsat bulursam bunu bildireyim de yeni baskısında belki düzeltmeye giderler.

Hocam o benim yapımla alakalı biraz. Yarısını 1 hafta okuduktan sonra kalan kısım genelde 2 günde bitiyor. O yüzden bitti sayılır yazdım hahaha

Hocam ben 2. Kitapta poster olarak gelen haritaya bakıyorum ve çoğu yeri bulamıyorum mesela bazen, acaba bende mi sorun var yoksa oralar gerçekten haritada yok mu?

Ben haritayı geldiği gün biraz inceleyip kaldırdım. Kitaplardaki haritalara bakıyorum sadece. Detaylı bilgi için @isos81 ve @nefarrias_bredd 'e danışabilirsin.

Hocam ikinci kitap çok zirvede bitiyor onun yarattığı bir dezavantaj var bence. 600-700 arası olaylar çözülecek biraz o zaman bu vakte kadar ki okuduğunuz yerler daha değerli olabilir. Birde ikinci kitapta pov keyfi farkları oluyordu, bence bu kitapta her pov eşit seviyede keyifli, o yüzden kitabın promise ettiği şeyler yaşanmamış olsa da çok sıkılmadım.

850 kısmına sakın bakmayın, büyük spoiler ciddeen.

3 ciltliyi 455 TL’ye sattılar valla. Herkesin geliri kendine ama bu durumdan bağımsız konuşmak gerekirse, kısacası ülke şartlarında, cidden ucuz geldi bana. Tabii ki ana maliyetin 910 TL olduğunu unutmamak lazım. 0 indirim ile satılıyor olsa (o zaman maliyet 910 degil bence 680 falan olurdu) o zaman fiyatlamaya 4/10 verirdim.

Şu an 577 ye geldim. Gri kılıçlar gerçekten çok değerli çıktıklarını kanıtladılar, merakla bekliyorum o büyük spoyu açmayı muhtemelen bu gece oraya gelirim gibime geliyor :))

1 Beğeni

Üçüncü kitabı bitirdim. Karışık duygular içerisindeyim ama tatmin oldum. Biraz daha üzerine düşünüp taşındıktan sonra düşüncelerimi ana başlığa yazarım artık.

Geçen sefer anlık sohbetleri geç okuduğumdan kaçırmıştım, bu sefer de erken okudum :rofl::rofl: artık yeni başlayanların yorumlarını yanıtlarım ben de sanırım.