Okuma Etkinliği - Hero (Homecoming #3)

Anladım hocam, daha doğrusu bu tip işlere hiç girmediğim için anlayamadım, ama risk bu aralar cazip değil benim için. :slight_smile: Teşekkür ederim açıklama için.

1 Beğeni

:joy: isos böyle parite, nft, bit coin falan gibi şeyler anlatınca kendimi Drizzt gibi bir hayal dünyasında buluyorum. Hiçbir şey bilmediğim ve anlamadığım için gerçekliğimi sorguluyorum.

Ek:

Ben ekstra gelir için çözümü yatırımlarda arıyorum. Bankadaki paramın 3/4’u çeşitli hisse senetleri, EFTler ve fundlara yatırılmış durumda. % 15 civarı bir ortalama kârım var. Son bir-iki senedir pek değişmedi bu oran. Bazı hisselerim çok kâr getirirken (Infineon, Daimler, Microchip, Nexus gibi teknoloji şirketleri), bazıları uzun zamandır düşüşlerde. Ama satmıyorum, bekliyorum. Uzun vadeli düşünmek gerektiğini kabullendim.

2 Beğeni

Aklınıza gelebilecek her soruya bilgim dahilinde yanıt veririm, benim için zevk. İsterseniz sıfırdan bile anlatırım. Ama risk farktörü çok yüksek ve bu kadar yüksek riski almak ister misiniz bilmem (risk yüksek ama getiri de yüksek haliyle).

2 Beğeni

Aynı durumdayız. :smiley:
@isos81 hocam kendi adıma beni aşar o risk, fiyatlara baktım da. Aklımda farklı bir şey canlanmıştı, belki riske atacak canlı geçerse elime danışırım sana detaylar için.

2 Beğeni

Holy shit. Çok sevindim bu pataklamaya. :crossed_swords: :bow_and_arrow:

“The fight is over.”

2 Beğeni

Gerekçe de güzeldi. :+1:

1 Beğeni

Part 3’e geldim.

• Malchantet’imiz, yeni bölüm sonu canavarımız hayırlı olsun, sonunda ipleri eline aldı. Bu hanımdan sağlam pislikler ve CotH’a karşı muhteşem bir final dövüşü bekliyorum. Demo gibi sönük bitmemesi ümidiyle.

• Sprigganları sevdim. İlginç bir ırk.

• Yvonnel, Bregan D’aerthe’ye katılabilir miyim, amca? diye soracaktı neredeyse. :slight_smile:
    Bakalım Drizzt’e yardım edebilecek mi. Açıkçası ben bundan artık bir kötülük beklemiyorum, ama drow sonuçta %100 kesin konuşamıyorum.

1 Beğeni

O dövüş sağlam olur umarım. Yvonnel çok ilginç düşünüyor. %75teyim ben,
Spriggan kelimesini deyim olarak kullandığını düşünüyordum ben Salvatore’nin. Ne biliyim böyle doğanın bir parçası gibi falan.

1 Beğeni

Yüzde 20’deyim. :cry:

CB’nin sevişme isteğine Drizzt’in başım ağrıyor tepkisi. :joy:

Drizzt’in acaba rüya mı bunlar muhabbeti şimdiden baydı. Lütfen yüzde 50-60 gibi bu muhabbetin bittiğini söyleyin. :frowning:

Vidrinath + Twinkle. Şimdi güzel oldu. Bruenor’un kalkan da süper, hele bira üretmeye devam etmesi tüm spell’lerden kıymetli. :smiley:

Zırh ile ilgili bir şey olmadı. Belki onu da giyer Drizzt.

2 Beğeni

Hocam sanırım birbirinden tamamen farklı 2 spriggan çeşidi var D&D’de. Senin attığın character sheet’i okumaya başlayınca anladım.

Bizimkiler bunlar:

image

Nope. % 66 ve devam. :slight_smile:

1 Beğeni

75 ve gidiyor biraz daha :sweat_smile: Zırh kullanımda değil henüz, sanırım kılıç ve kalkan ile sınırlı kalacak upgradeler.

Şimdi oldu. Spriggan deyince diğer evrenlerde de ağaçsı yaratıklar oluyor hep, öyle algılamışım ben de. Teşekkürler. :+1:

%82.

Yvonnel. :black_heart: Hakkında tahmin ettiğim her şey gerçekleşti.

2 Beğeni

Başlıyım ben de, merak ettirdin. :slight_smile:

1 Beğeni

Bitti. Siz de bitirince tartışırız enine boyuna. Hoşuma gitmeyen ve beğenmediğim yerler de oldu ama son sayfadaki ruh halim şu; :partying_face: :partying_face:

2 Beğeni

Ben yüzde 25’e anca geldim, maşallah siz twin-turbo takmış gibi okuyorsunuz. Siz beni beklemeden spoiler ile tartışın, ben arkanızdan yetişirim. :slight_smile:

2 Beğeni

Drizzt’in CB’yi kesme bölümünü okudum az önce. Yanlış anlamadıysam şöyle oluyor:

• Yvonnel bir enchantment büyüsü yapıyor Drizzt’e
  • Drizzt’in CB’yi öldürüp kırılacağını umuyor, sonra da kendisine plaything olarak almayı planlıyor
  • Ancak Drizzt bu enchantment’a rağmen CB’yi kesemiyor (tüh bee! :frowning:)
  • Bu sefer Yvonnel daha da gaza geliyor, kesseydi plaything olacaktı ama şimdi tutku haline getiriyor

Doğru mu anladıklarım? Bu yüzden mi @Abraxas sen Lolth bu işte yok, Yvonnel kendisi planlıyor diyordun?

1 Beğeni

:clap: Ben de bu gece bitiririm, tartışırız.

Evet; Drizzt’in aklı melekesi Faerz zayıfladığı için Abyssal Madness denen ve tüm Underdark’ı etkileyen büyü yüzünden zayıflıyor. Yvonnel de bundan yararlanıp Drizzt’e bir suggestion/curse büyüsü yapıyor.

Doğru.

Doğru. Hehe.

Burası karışık, % 80’lerde daha iyi anlayacaksın, spoiler vermemeyim.

Evet, ayrıca şunları da sebep göstermiştim bütün bu haltların Yvonnel’in başının altından çıktığını/Lolth’la alakası olmadığını göstermek için. :slight_smile:

2 Beğeni

Daha da sizle okuma etkinliği yapmam. :unamused:

Şaka bir yana, aslında ben çok sevdim bu etkinlik işini. Her ay birimiz bir kitap seçse, fantastik olur, hard sci-fi olur, bilim bile olur. Sonra okusak bir kitabı birlikte, ne dersiniz? Seri yerine standalone seçeriz özellikle. Neal Stephenson mesela, tek başıma gözümü korkutuyor ama toplu halde olursak dalarım valla. :Sweat_smile

(Biz böyle bir konuşmayı daha önce yapmadık mı ya? :thinking:)

Nefarrias_bredd katılabilir, HamdemitAbi pek görünmüyor ama o da katılabilir. Bir de M3rett0 olabilir. Hiçbiri katılmak istemese de olur da en azından davet ederiz. :slight_smile: Ne dersiniz?

2 Beğeni

Bu konuşmayı taa Archmage sırasında yaptık ve hepimiz hemfikir olduk. :slight_smile:

Kesinlikle yapalım, katılan katılır. Ben büyük zevk alıyorum kitapları kafadar bir grupla tartışmaktan.

Bir anket yaparız, oylama sonucu bir kitap buluruz. Stand-alone daha iyi olur, farklı farklı eserler denemiş oluruz.

1 Beğeni

Hafıza sıfır ama en azından tutarlıyım. :joy_cat:

Şu kitap bitince anket yapalım, aralıkta da başlarız. :+1:

2 Beğeni