Okuma Etkinliği - Hero (Homecoming #3)

Tutarlılık önemli :slight_smile: ben de çok keyif alıyorum birlikte okumaktan. Aralık güzel olur, o arada Orconomics de biter.

1 Beğeni

“In both cases, the sickness is contracted through an overblown sense of pride, the deadliest of faults.”
“Then Gromph should be dead,” Jarlaxle said.
“Then Jarlaxle should be dead,” Gromph said at the same time.
Kimmuriel just paused and tightened his face in disapproval. The brothers looked at each other and scoffed—mirror images, they seemed.

Ne güldüm aynı anda konuşmalarına. :joy:

2 Beğeni

Şimdi Kimmuriel’in teşhisini okudum.

Drizzt’in gerçek ve hayal arasındaki çizgisini yok eden Yvonnel mi yoksa Faerzres’in zayıflaması ile bu hastalığa yakalanıyor ve Yvonnel’in müdahalesi ile mi kötüleşiyor? Çünkü anladığım, Yvonnel sadece bir suggestion yerleştiriyor zihnine. Yine de emin olamadım.

Suggestion değil de curse diyor sonraları. Evet, hastalık yüzünden vulnerable ve Yvonnel beter ediyor, normalde etkilememesi lazım.

1 Beğeni

Part 1 bitti. Oha! Drizzt yükselecek mi? :astonished:

Bu dünyada gerçi yükselmek neye tekabül ediyor bilmiyorum ama heyecan yaptım. :sweat_smile:

Demi-God mi olacak yoksa bizim ranger?

Off, fena heyecanlandım. :smiley:

O yükselme farklı bir anlamda, göreceksin. Ama bir demi-goddan daha havalı da davranacak sonlarda. :+1:

1 Beğeni

Oh be, bitti. Güzel yolculuktu.

Beğendiğim kısımlar:

• Malcanthet’in içinde bulunduğu tüm sahneler şahaneydi. Artemis ve Drizzt’i perişan etti.
  • İçine ruhları hapseden ayna iyi fikirdi. En son beholder, hydra ve dragon çıkması güzeldi.
  • Yvonnel’in Drizzt’in yolundan gitmesi, iyi bir karaktere dönüşmesini beğendiğim. İyi drow kampına çok güçlü biri takviye geldi.
  • Kane’in Handmaiden’ı tokatlayıp Abyss’e yollaması güldürdü. Tam bir hayvan. En güçlü savaşçı unvanı büyük ihtimalle hak edilmiş. Level 30’larda olması makul.
  • Ve Lolth sahnesi, holy moly. Lezizdi. Yvonnel’in kendini feda etmeyi göze alması, Guen’in perişanlığı, Drizzt’in çelik iradesi, arkadan Artemis’in kopartan “That’s not what she wanted to hear.” espirisi…
  • Zaknafein! Bakalım bunun altından ne çıkacak.

Beğenmediğim kısımlar:

• Regis’in aşk meşk işleri, düğün hazırlıkları.
  • Tüm CB ve hosttower storyline’ı.
  • Zorlama Artemis - Drizzt kapışması

Spoiler in hiçbirisi kapalı değil, ağzıma ettin resmen. :joy:

Ne çabuk okudun yav :slight_smile:

Cep telefonundan yazınca spoiler’da zorlanıyorum. Saçma sapan şeyler oluyor. Umarım hepsini görmedin?

Sevmediğin kısımları okudum, ki onları ben de sevmiyordum zaten. Ama Drizzt vs. Entreri olduysa çok aşırı gereksiz olmuş.

Sevdiğin ilk cümleyi okudum ama anlamadım.

Sorun yok yani. :slight_smile:

41’e geldim. Drizzt ejder kızlarla Kane’e gidiyor. Bugün bitmez belki ama yarına biter diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Şunu da ekleyeyim, Pikel gibi kardeşim olsun, 1 trilyon borcum olsun.

Jarlaxle’ı, Yvonnel’i falan geçiniz. Adam gibi adam Pikel’dır asıl. Doğa ve hayvan sever, gurme aşçı, iyi kalpli, saflık ve masumiyet timsali.

Tüm Pikel’lı bölümleri sırıtarak okudum. Kendini “Sshh” leyen koca yürekli adam.

Ooo
Hee hee hee
Boom!

1 Beğeni

Tamamen katılıyorum, şu ana kadar en keyif aldığım karakter oldu.

Sadece bir yerde şeyi fark ettim. Hani kraliçe ile konuşurken kraliçe yalan söylüyor ya gebeyim diye, o sırada “clapped” yazmış Salvatore. Tek elli birisi için clap biraz zor olsa gerek. :slight_smile:

Hatta dur bakayım, bulup yazayım tam metni:

Pikel’s smile exploded across his face, and he hopped up and down, clapping excitedly and verily shouting, “Baby!”

Edit: Yüzde 56’ya geldim. Kane vs. Drizzt sonucu belli olsa da süperdi. Yalnız Drizzt hiç mi monk ile dövüşmedi de Kane’in def skilleri karşısında hayrete düştü anlamadım. Tamam Kane aşmış birisi ama yine de o kadar kolay lokma olmayacağını bilmesi gerekirdi diye düşünüyorum. :slight_smile:

Lolth’un Drizzt’i istediği düşüncemde fena sıçmışım. :joy: Örümcek Kraliçe Drizzt’i değil Drizzt’in kellesini istiyormuş meğer. Bakalım olaylar nasıl gelişecek…

1 Beğeni

Neredeyse tamamında hemfikirim. Malcanthet’i bu kadar kolaya kaçarak yollamalrına kıl oldum ama.
Beholder için Elminster çevirisindeki karşılığı yadetmek istiyorum, Munzar. Kökeni nedir bilmiyorum ama çok hoşuma gitmişti. Munzar Osmanlıca’da tehir edilmiş, sonraya bırakılmış demek ama munzur ve nazardan türetmiş midir acaba çevirmen diye şüphelenmiyor değilim.
Kane’i kitaplarda göremeyecek olmamızın sebebi de bu sanırım, bir efsane olarak iyi güzel, kanlı canlı olarak fazla güçlü herif. :smiley:
Bence de Lolth sahnesi çok güzel oldu, Lolth şimdi başka şekillerde uğraşacak Drizzt ile (Bkz. Zaknafein) ve sanırım Jarlaxle’ın bahsettiği gibi değişebilir de. Zaten eskiden de Lolth değildi. :smiley:
CB ve Hosttower olayını geçen kitapta bitirip bıraksa çok daha iyi olurmuş, bu kitaba bir türlü uymadı.

Oo oui! Pikel Ruhban serisinin ilk kitabında da çok şekerdi, onun bile karakter gelişimini -pek fazla olmasa da- gösterdi Salvatore bize.

Fanilere ait değil o beceriler, o yüzden şaşırıyor Drizzt. Kane insan becerisinin bayağı bir ötesinde. Acaba Kane vs. Errtu nasıl olur diye düşünüp bi sorıyım internete dedim, ve ilginç bilgilerle karşılaştım.
Salvatore abimiz şöyle demiş;
Quick note on a fun discussion: Kane, Olwen, Gareth, etc. ARE NOT my characters (except for Mariabronne).They were created by Doug Niles (I think from a game being run up at TSR before I started working there) for the Bloodstone Lands series of high-level modules, where you fight Zhengyi, the Witch King. I fell in love with the Bloodstone Lands when I wrote the sourcebook for the region (mostly using Doug’s work as source material) back in the early 90’s.

I’ve often thought that Kane came from the old David Carradine series - either from Doug or from whomever was playing the game and using the monk, since for people of my generation, that series was seminal in introducing us to the concept of a fighting monk. Never bothered to ask, though.

In any case, these are EPIC-LEVEL characters in any edition of D&D (they were created for first edition). Those modules were for something like levels 20-30 or up. Who would win the fights? That’s always up to the reader and makes for great internet arguments, but in my opinion, ANY of the group of heroes from the Bloodstone Lands would be a tough go for any other character in the Realms, other than the old super-powerful Chosen, or some ungodly godly being like Szass Tam!

Biraz daha ilginç şeyler okuyacaksın. :face_with_hand_over_mouth:

2 Beğeni

Evet, nazardan kelime yaratmış da, uğraşmasına gerek yoktu; var zaten Osmanlıca böyle bir kelime. Nezzare deseydi bence daha da hoş olurdu. :slight_smile:

image

Bunla ne kasttetiğini anlamadım?

1 Beğeni

Munzar daha badass geliyo bana. :sweat_smile:
Lolth eskiden Araushnee isimli bir elf tanrıçasıydı. Şimdi detayları araştırırken öğrendim ki Elaine ablanın Evermeet kitabında detayları da var. Diğer tanrılarla anlaşmazlık yaşıyor ve bir Tanar’riye dönüştürülüp Abyss’e sürgün ediliyor. Orada Lolth adını alıp 66. katı fethedip hüküm sürmeye başlıyor. Evermeet’i de okuma listemde daha yukarı çekmem lazım. :smiley: Bir yerde Lolth’un daha önce de dönüştüğü ve yine dönüşebileceği gözüme çarptı ama bulamadım şimdi. Meraklanıp baktıydım.

Lolth was formerly Araushnee, the lesser elven goddess of destiny and artisans. She was Corellon Larethian’s consort, and the main goddess of the dark elves.[59] They had twins together, the elder Vhaeraun, the younger Eilistraee.[68]
When the elven lord awakened, a trial was called in, Vhaeraun and Eilistraee became members in exile of the Seldarine—in the case of Eilistraee willingly, as she had foreseen that the dark elves would have needed her light and hope in the future[85]—while Araushnee was made into a tanar’ri and sentenced to banishment. Furious for her defeat, she attempted one last time at her lover’s life, by turning into a spider monster and attacking him. Despite all, the Protector still loved her and could not bring to finish her off, letting her escape.[86]

### Aftermath

After her exile, Araushnee took the name “Lolth”. She conquered the 66th layer of the Abyss, the Demonweb Pits, for herself.[59] Lolth was initially opposed by Kiaransalee, an elven goddess whom she swiftly subjugated, and Ghaunadaur, with whom she had a longer conflict. That Which Lurks tried to subsume her, but failed, and in his rage robbed his followers of their intellect. It also downsized his follower base and his power with it, thus allowing Lolth to emerge victorious.[87]

1 Beğeni

O değil de, öyle böyle değil, ağır nerd’üz. Yok o kaçıncı level’mış, yok onun büyüsü neden buna işlememiş, yok magical resistance’ı kaçmış, o neden banish edilmiş. :joy:

Forumun yüzde kaçı bu başlığı sessize aldı acaba.

1 Beğeni

%99 sessize almıştır. Ben olsam ben de alırdım. :joy:

1 Beğeni

O yüzde 1 de @Vordue. O da işte arada bir bakıyor, ne diyor lan bunlar gene deyip kaçıyor.

2 Beğeni

Aynen benim de aklıma o geldi. :smiley:

2 Beğeni

Nerd olmak candır arkadaşlar, sessize alanların kaybı zaten ölçülemez. :joy: @isos81 kaçlara geldin?

2 Beğeni