Okuma Etkinliği - Neuromancer

6:45’in çeviri zulmünden kurtulduğumuz şu günlerde bir başka etkinlikle merhaba. Neuromancer daha önce duyurulsa da geçtiğimiz günlerde satışa sunuldu ve eminim ki çoğunuz da kitabı hemen edindi. Bu vesileyle birkaç arkadaşın isteği sonucu görmüş olduğunuz etkinliği açmış oldum. Bilimkurgu seven herkesi etkinliğe bekleriz. Çokca beklendi umarım beklenildiği kadar memnun ayrılırız bu etkinlikten. :joy:

Kitabın Konusu

Özet

Yetenekli siberuzay kovboyu Case, işverenini soyarken yakalandığı için psikedelik bir ilaçla matrisle olan bağlantısını yitirir. Etten bir beden içinde sıkışan ve eskisi gibi matrise bağlanıp özgürce süzülmenin hayalini kuran Case, yaşadığı kanunsuz Çiba Şehri’nde hayatta kalmak için her türlü tehlikeli işle haşır neşir olur.

Ayna gözlüklü jiletkız Molly’nin onu Armitage isimli gizemli bir işadamı için kaçırmasıyla her şey değişir. Case’e matrise tekrar bağlanabilmeyi vadeden Armitage, ondan imkânsızı gerçekleştirmesini ister. Bu amaç uğruna Case, Molly’yle birlikte İstanbul’dan Dünya yörüngesine ve siberuzayın en derin köşelerine kadar uzanan, zorlu bir maceraya atılmak zorunda kalacaktır.

Kurallar

1. Etkinliğin süresi 1 ay.
  2. Spoiler niteliği taşıyan yorumlarınızı lütfen bölüm ya da sayfa belirterek gizleyiniz.
  3. Etkinlik başlangıcından önce kitabı okuyan arkadaşlar yorumlarını başlangıç tarihine kadar bekletirse daha iyi olur.
12 Beğeni

Etkinliği araya hafta sonu giriyor diye 1 hafta sonraya sarkıttım. Malum kidega kargosu biraz gecikiyor.

1 Beğeni

En geç haftaya temin ederim.

2 Beğeni

Benim kitap pazartesi falan elime ulaşır ama hemen girişemem çünkü Diablo 4’e giriş yapmaya çalışıyorum. :sweat_smile:

2 Beğeni

Ben de Malazan’ı bitirmeye çalışacağım. Kaldı 700 sayfa. :joy:

2 Beğeni

Ben Metro 2033’ü okuyorum şu an. O bitince Metro 2034’ü askıya alıp bu kitaba geçeceğim.

2 Beğeni

Sepette duruyor. En kısa zamanda. :slight_smile:

2 Beğeni

Bu akşam kargoya verildi durumuna geçti kidega siparişim. Önümüzdeki hafta içi elime ulaşır, katılırım.

2 Beğeni

Yeni bir kitaba başladım bende. Daha kidega siparişimde dağıtıma çıkmadı. Etkinliğin ortasında dahil olurum

2 Beğeni

Benim oyun hamuru da geldi bugün.

2 Beğeni

Sipariş verdim. Beklemedeyim. :slight_smile:

2 Beğeni

Konuyu görünce zehirli oku yedim Malazan nın ikinci kitabını okumayı planlıyordum yakın zamanda sipariş geçicem :smiley:

2 Beğeni

Benim kitap geleli oluyor baya. Ben de katılacağım.

3 Beğeni

Etkinlik bu gece başlıyor. Benim elimdeki Malazan hala bitmedi. 350 sayfa kadar bir şey kaldı. En kısa sürede bitirmeye çalışacağım. Baktım olmadı kısa bir ara vererek Neuromancer’ı aradan çıkartabilirim. Sahurda okumak serbest. :joy:

2 Beğeni

Benim kitap gelmedi gelmedi diyordum. Sepeti onaylamamışım. :joy: :man_dancing: Kitpalar gelince yakalarım sizi.

1 Beğeni

Hadi sizi bekliyoruz. Safları sız ve temiz tutalım.

Hayırlı ramazanlar. :blush:

Neuromancer okuyan benden “inciler” :slight_smile:

Kitap okumak bir et oyuncağıdır, kovboylar kitap dinler. :slight_smile:

2 Beğeni

Bu inci başka inci sanırım. Okuyunca mı anlayacağız? :joy:

2 Beğeni

Ne olduğunu yazmıştım ama sildim. Spoiler sayılmasa da yazmayayım.

İlk 40- 50 sayfa civarlarında “et” “Kovboy” anlaşılıyor. :slight_smile:

1 Beğeni

Ben kitabı yanıma aldım bu gece başlayacağım. Malazan 2 gün nefeslensin.

1 Beğeni