Okuma Etkinliği - Ölühane Kapıları (Malazan #2) - Steven Erikson

Tamam tamam ben inandım kehanetin anlamını bilmiyorsun. :slight_smile:

1 Beğeni

Sen öyle yazınca dedim 2-3 kere kehanetle ilgili bir şeyler yazdım heralde. :sweat_smile:

1 Beğeni

Diğer maddelere spoiler oluyor korkusuyla espiri yapamadım, en uygunu kehanetti. :slight_smile:

Spoiler derken sana değil de yazdıkların başkasına spoiler olur diye mi çekiniyorsun? Aslında spoiler etkiketinde yazabilirsin, başına da tüm kitabı okumayan bakmasın diyebilirsin.

Ya da spoiler başlığına yazarsan kimseye spoiler olmaz. :slight_smile:

1 Beğeni

Kitabın hepsini okumamış için spoiler ya da beklenti olabilir diye yazmadım.

Örneğin.

Tüm kitabı okumadan açma.

Mappo adamdır diye yazsam onunla ilgili henüz kitabın ortalarında olan için bir beklenti oluşacak.

Kitabın ilerleyen sayfalarda cevaplarını bulacaklarımza dikkat çeken maddeler var. Kitabın tamamını okuyan birisi yorum yapınca ister istemez senin paylaştığın bölümlerden sonrasına spoiler yazmak durumda kalır. O nedenle onlar hakkında konuşmayı sonraya bırakayım herkes okuyunca spoiler etiketi olsa bile daha çok kişi konuşuruz diye düşündüm.

Evet, çok haklısın. Ben de dikkat etmeye çalışıyorum ama bazen ben de dayanamayıp yazıyorum bir şeyler. Örneğin:

İkinci kitabı bitirmeden açmayın.

Mesela başlarda Coltaine ve Mappo adamın dibidir, Rel de bu dünyanın gördüğü en büyük şerefsizlerdendir desem, daha başlardaki adamı yönlendirmiş veya etkilemiş oluyorum.

Etkinlik bitince spoiler filan olmadan artık Allah ne verdiyse konuşalım. :slight_smile:

1 Beğeni

Ben bugün okumaya başlıyorum. Etkinliğe geçte olsa katıldım. İnşallah etkinlik sonuna bitirebilirim kitabı iş güç derken aksayabiliyor.

İlk etkinliğim bu arada…

3 Beğeni

31 Ağustos’a kadar çok rahat bitirirsin.

1 Beğeni

Ben 320. Sayfadayım. Hasta oldum eve geçiyorum kendimi iyi hissedersem 100 sayfa kadar okumam istiyorum. Dün gece 50 sayfa okudum sabaha hastalandık. :pleading_face: Malazan hasta etti beni…

Not alıyorum şunu yazayım da konuşalım diye ancak bir bakıyorum benden önce yazılmış ve cevabı verilmiş oluyor. Harika!

2 Beğeni

Geçmiş olsun. Sen yine yaz, yine konuşalım. :slight_smile:

1 Beğeni

İlk 100 sayfaya kadar geldim erkende olsa küçük bir yorum yapayım. İlk kitaba göre çok daha hızlı beni içine çekti. İlk kitapta başlangıçtan neredeyse kitabın ortasına kadar biraz ağır okumuştum fakat bu sefer öyle değil, güzel bir başlangıçtı.

4 Beğeni

Etkinliğe katılacağım diyip, katılmayanlara aşağıdaki kitaptan şok spoilerlar vereceğim…

6 Beğeni

Dikkat et de sen kendin Spoiler yeme. :grinning:

2 Beğeni

Ayağını denk al. Bir de bakmışsın yere kapaklanmışsın…

2 Beğeni

Geçmiş olsun öncellikle… Kvothe ölüyormuş, teşekkürler…

2 Beğeni

Teşekkür ederim. Kvothe ölümsüzdür o kalbimizde yaşayacak sonsuza dek. :clinking_glasses:

1 Beğeni

Ben ilk kitabın o karanlık başlangıcını sevmiştim, bunda ise 150.sayfadan 500 e kadar soluksuz gittim.

Bitti mi ikinci kitap? 3 aydır bekliyorum. :slight_smile:

150 sayfa var. Sorma ya, en rahat haftama girdim, 3’ü de bitirirsem çok iyi olur. Cumartesi’ye :slight_smile: kadar review gelecek, gelmezse @Artorias ban…

En son bunu yazdığında 2 ay önceydi ve ikiyi bitirecektin. :slight_smile:

Salıyı bekleyelim bakalım, inceleme gelmezse kesin ban! @Artorias

1 Beğeni