Okuma Etkinliği - Ölühane Kapıları (Malazan #2) - Steven Erikson

Bir sürü yaptığı alet var. Creator of machines mi ne, öyle bir şey deniyor. Hatta ilk kitapta Darujhistan’da ayları yılları belirleyen bir alet vardı, yanlış hatırlamıyorsam o da Icarium’un.
.
Bu arada Icarium’un inanılmaz hüzünlü bir hikayesi var. İçi parçalanıyor insanın.

Edit: Maker of Machines imiş. Ama sanırım hepsi zamanla ilgili olabilir. Belki @nefarrias_bredd daha net hatırlıyordur.

2 Beğeni

Evet.
Kitabın son bölümlerinde babası ile de tanışıyoruz. Esas arayışının babası olduğunu bilmeden yönlendirildiği ve bir döngüye dönüşen arayışı bitmeyecek galiba

1 Beğeni

Rafo. :slight_smile: .

:slight_smile:

Evet en doğrusu bu “Oku ve bul.” :slight_smile:

1 Beğeni

Madem spoilerın dibine vuruyorsunuz. Açıklama da ekleyin. Misal şuraya kadar okumayanlar bakmasın şeklinde. :slight_smile: Şimdi meraklı birileri açar ve açıktan spoiler verir. Tadımız, tuzumuz kaçar. :smiling_face_with_tear:

3 Beğeni

Kitap bittiği için tüm kitapla ilgili olabilir spoiler. Çünkü çoğu şeyi parça parça topluyoruz zaten kitaptan.

Bu saatten sonra benim spoiler uyarılarına kitabın tamamı okunmadan bakılmasa iyi olur.

Konu veya sayfa yoksa tamamına yönelik diye düşünüp, kitap bitmeden bakmamakta fayda var. :slight_smile:

156-160 arasındaki sayfalar hakkında sorum var.

Kalam fırtına sırasında girdiği yerdeki çavuşa "pandantif"i gösteriyor. Ben bunun Sha’ik’e götürdüğü kitap olduğunu varsaydım ama pandantif dediği için pek de emin değilim. Anladığım kadarıyla Sha’ik destekçisi olan çavuş da buna karşılık Kalam’a “pençebaşı” diyor. Neden böyle dedi anlamadım hiç.

Bir de sonradan gelen Lostara Yil madem Kalam’ı arıyor neden aynı mekandayken ejderha destesinden kim olduğunu anladıktan sonra saldırmıyor da Kalam gittikten bir saat sonra geri kalan herkesi öldürüp öyle peşine düşüyorlar? Böyle sorunca bilerek fark ettirmeden takip ediyorlar galiba diye düşündüm ama madem yazdım, doğru anlamış mıyım diye sorayım. :slight_smile:

Okumaya devam, cevapları ilerleyen sayfalarda var. :slight_smile:

Arkada tanık olmaması için onları öldürüyor, diğer soruların cevapları kitap ilerledikçe ve bitmeye yakın veriliyor. O nedenle yazmasam daha iyi.

1 Beğeni

Tamamdır, şimdiye kadar kafamı karıştıran bir şey olmamıştı. Bunu anlamayınca bir şeyler mi kaçırdım diye panikledim herhalde. :slight_smile:

1 Beğeni
  1. sayfadayım az kalsın spoiler yiyorduk. Hemen düzeltmeye çalıştım ama epey hızlısın o arada sen düzelttin blurlamayı. :sweat_smile:
1 Beğeni

Telefondan yazınca sonuç Oponn’ a kalıyor. Bazen iyi talih bazen kör talih. :slight_smile:

2 Beğeni

Etkinlik başlamadan ilk kitabı bitirir sizi yakalarım diye umuyordum. Araya bir sürü iş girdi. Hepinize iyi etkinlikler :sweat_smile:

5 Beğeni

Oponn forumumuza çok yakıştı. Farklı bir şeyler daha kullanırsak daha da iyi olabilir.

6 Beğeni

Al Kılıçlar = Ejderyeminliler olmuş. Anılarım canlandı :slight_smile:

Fanatiklik anlamında mı diyorsunuz.

Aynısı bana da oldu, kimse fark etmeden düzelttim ben de. :sweat_smile:

Şimdilik az çok oturdu “pencebaşı” hitabı dışında. :slight_smile:

Bu arada İthaki’nin paylaşımı çok iyi olmuş.

1 Beğeni

O hitap kısmı Rafo. .

1 Beğeni

Ben Zaman Çarkı okurken oradaki deyimleri çok kullanıyordum.

Bir gün yolda yürürken random müslim guy’ın teki selam verdi bana. SELAMUN ALEYKÜM dedi.

Ben de Işık inayetiyle seni aydınlatsın dedim. :joy: :joy: :joy: Dondu kaldı. Acaba ne dedi bana diye bön bön baktı. Ben de kahkaha atıp yoluma devam etmiştim.

4 Beğeni

Sabredeyim o zaman. :slight_smile:

Sizi tarikat üyesi sanmış olabilir bence. :slight_smile:

1 Beğeni