Okuma Etkinliği - Tanrının Gözündeki Zerre (Moties #1)

Merhaba arkadaşlar. Ağustos ayında İthaki’nin dilimize kazandırdığı Tanrının Gözündeki Zerre’yi okuyacağız. Tüm forumdaşlarımız davetlidir.

1 Ağustos itibariyle etkinliğimiz başlayacaktır. @isos81 , @Abraxas , @GKS , @periyodiknesriyat , @Haplo , @nefarrias_bredd

Kitapla ilgili spoiler içeren gönderilerimizde başa kaçıncı bölüm olduğunu yazıp kalanı blurlamayı unutmayalım.

PS: İngilizce ve Türkçe (teşekkürler @maymunlarguclubrlkte ) metne ulaşmakta zorlananlar bana pm atabilir. :pirate_flag:

Genel Harita

Yeni Kaledonya Sistemi

Mote Sistemi

11 Beğeni

Goodreads’deki şu an okuyorum listemden bahsediyorsan kitap sadece orada duruyor, okumaya başlamadım. Bir de açıklamanın ikinci paragrafını bence kaldır, ağır spoiler. Ben bu kitaba hakkında hiçbir şey bilmeden başlamak istiyor(d)um. :slight_smile:

3 Beğeni

İthaki’nin BKK için yaptığı ender iyi kapaklardan biri. Ama orijinal kapak efsaneymiş.

2 Beğeni

Goodreads’deki açıklamasıydı o, dikkat etmemişim pardon. :slight_smile: Wiki’ye göre kitapta ilginç referanslar -ve bizim tarafımızdan anlaşılması zor detay ve göndermeler- varmış. Onları keşfetmeye çalıştıkmak güzel olacak gibi duruyor.

@Blackheart Katılıyorum hocam, orjinal kapağı mı emin değilim asma benim en çok hoşuma giden bu oldu.

4 Beğeni

Benim en çok bu erotik kapak hoşuma gidiyor :slight_smile:

image

5 Beğeni

Harika. Umarım eskisi gibi canlı geçer etkinlik. :metal:

4 Beğeni

İçimi gıdıkladı. :rofl:

@isos81 Daha bile canlı olacak inşallah. :+1:

3 Beğeni

Ben de ben de :raising_hand_woman:t2: Kitapla ilgili hiçbir fikrim yok etkinlikleri kaçırmam :joy:… Üff şu aşağıdaki kapak aklımı aldı.

2 Beğeni

O.o
Okuma etkinliği yoktu epey zamandır. BK klasiklerine de baya ara vermiştim. Katılmayı düşünüyorum ama elimdeki kitabı bitirmem lazım bir an önce.

2 Beğeni

Kitap biraz hacimli hocam, her türlü yetişirsiniz. :+1:

@mtears Bir parmak bal çalmak adına şunu bırakayım :slight_smile:

6 Beğeni

Türkçe bir kitap seçmekle doğru yapmışız anlaşılan. :slight_smile:

3 Beğeni

Kesinlikle, daha da katılan olur sanırım ne okuyorsunuz başlığını da bombalayınca. :face_with_hand_over_mouth:

1 Beğeni

Bayılıyorum burdaki okuma etkinliklerine. En son burası sayesinde Sefiller’i okumuştum.

Forum kardeşlerim meşazınızı aldım, bu etkinlikte ben de varım. Hemen siparişi veriyorum.

2 Beğeni

Bu kitap bir serinin ilk kitabı mıydı?

2 Beğeni

Evet ama devamı basılmayacak ve görece başarısız kitaplar. Bitmeyen Savaş gibi diyebiliriz.

2 Beğeni

Evet biliyorum, kitap mevcut bende. Ama elimdeki kitabın ~300 sayfası kaldı. Ağustos ortasında da 10 gün tatilde olacağım, o dönemde okuma şansım olmaz. Sanırım tatil dönüşü yetişirim muhtemelen :confused: :slight_smile:

2 Beğeni

Her türlü hocam, katılanlar arttıkça okuma hızları da çeşitlenecek hem. :+1: Ben de elimdekini bitirip araya bir novella sıkıştırmaya çalışacağım.

1 Beğeni

Ben de muhtemelen ay ortası başlarım. O yüzden sorun yok, ne zaman vakit bulursan gelip yorumlarını yaz hocam.

2 Beğeni

Niye ay ortasında başlıyorsun? 25’i mi 1’i mi diye soruyordun.

1 Beğeni

Ben onu her zaman soruyorum, genele hangisi uygunsa onu seçelim diye. :slight_smile:

Daha erken de olabilir, hatta yüzde 90 erken başlarım ben de. 1 hafta 10 gün kadar yoğunluğum var da, fırsat bulabilir miyim ona emin olamadım.

1 Beğeni