Özel Seri İstekleri

Alfa yayınları S. Lem’in 16 kitabının yayın haklarını almışlar, bu sene içerisinde yayınlamaya baslayacaklarmış. Onlardan bir seri yapılsa daha iyi olur. Ben de çıktıkça alıp okumak istiyorum, şimdiye kadar hiç bir kitabını okumadım.

Ben de dört gözle bekliyorum Alfa baskılarını. Onun da serisi yapılır ama İletişim baskılarının kapaklarını çok seven biri olarak ayrı bir başlıkta onlar hakkında konuşabiliriz. Açılmazsa zaten ben açacağım birkaç güne. Bu işler forumda @fortknoxt’tan sorulduğu için önce bir ona danışayım dedim.

Evet. Sadece 2’sinin baskıları yapılmaya devam ediliyor. Diğer 11’i piyasada yok, 1’ini ise İthaki bastı işte.

Yenilmez çok güzeldir tavsiye ederim. Ama Aden’le de başlayabilirsin. Karar senin.

Ben tamamlayana kadar neler çektim. Mesela şu an Nadir Kitap’ta 14 kitap takım fiyatı:

https://www.nadirkitap.com/stanislaw-lem-iletisim-yayinlari-turkce-kulliyat-14-kitap-takim-yildiz-guncesi-olumlu-makineler-yenilmez-yildizlardan-donus-fiyasko-solaris-a-stanislaw-lem-1921-2006-kitap8201996.html

1 Beğeni

Sırayla evet. Hatta fazlasını. Tıpkı PKD’de yaptıkları gibi.

1 Beğeni

Birisi konu mu açılsın dedi. :slight_smile: :slight_smile:

Stanislaw Lem Kitaplığı

2 Beğeni

@fortknoxt Yabancı yazarlarda henüz Türkçe’ye çevrilmemiş eserlerini de eklenmesi güzel olur. Çevrilmediği için orijinal isimleri kullanılabilir. Böylece çevrilenler haricinde hangi kitapların olduğu bilgisi de verilmiş olur. İsterseniz bu bilgilerin toplanması konusunda yardımcı da olabilirim.

Ben genelde Türkçe’ye çevrilmiş eserleri yayınlamayı tercih ediyorum. Ama sizde konu açıp yapabilirsiniz. Herzaman Türkçe’den yanayım. :slight_smile: :slight_smile:

Çok teşekkür ediyorum.

1 Beğeni

Yabancı yazarlard derken eserlerinin bir kısmı Türkçe’ye çevrilmiş yazarı kastetmiştim. Mesela R.A. Salvatore’un Drizzt serisi gibi. Arada kalan kaö tane daha kitap var ve daha kaç tanesi gelecek gibi.

Merhaba,
Ben eğer gözden kaçırmadıysam göremediğim Ötüken Neşriyat’ın ciltli ‘Dünya Klasikleri’ serisinin başlığını rica ederim sizden.
Kitaplar cilt ve kapak olarak çok güzel aynı şekilde baskı ve çevirileri de güzel.
https://www.otuken.com.tr/dunya-klasikleri-1

Hazır yayınevi de soru hesabı açmışken, Everest Modern Klasikler görmek çok iyi olurdu :slight_smile:

Konu zaten açılmıştı. İkinci linkten tüm açılan konulara erişebilirsin.

1 Beğeni

Merhabalar. Bir Freud kitaplığı görebilme ihtimalimiz var mı acaba? Çeşitli yayınevlerinden Freud serileri var. Güzel bir rehber olur diye düşünüyorum…

Ayrıntı Sanat ve Kuram Kitaplığı yapabilir misiniz? Gördüğüm en faydalı ve bilgi dolu kitaplık. Ayrıntı Yayınları’na teşekkürler. Ben en son kütüphaneden aldığım “Analitik Resim Çözümlemeleri”ni okudum.

3 Beğeni

61 kitaplı seri değil mi.

Evet, devam ediyorlar mı bilmiyorum ama.

1 Beğeni

İletişim Yayınları Dünya Edebiyatı Dizisi ile Ayrıntı Yayınları İnceleme Dizisini ekleyebilir misiniz?

1 Beğeni

İki diziyide inceledim. İletişim Dünya Edebiyatı 200 kitap, Ayrıntı İnceleme ise 300 kitaplık bir dizi. Bunları kapaklı olarak eklemem zor. Ancak liste olarak ekleyebilirim o da biraz zaman alır.

3 Beğeni

İstek Tamamdır.

Ayrıntı Yayınları Sanat ve Kuram Dizisi

1 Beğeni