Özel Seri İstekleri

Özellikle bilim serisini ben de uzun zamandır araştırıp toplamaya çalışıyorum, blog linki için teşekkürler derli toplu gibi görünüyor ama işin içinden çıkamadığım bir nokta var bu seride. Alfa bazı kitaplarında özellikle Alfa | Bilim diye belirtiyor. Bazıları ise herhangi bir seriye dahil olmayan alfa kitapları gibi klasik olarak Alfa diye etiketlendiriliyor ön sayfanın alt kısmında. Nasıl takip etmem gerektiğini bir türlü çözemedim.

En son çıkan Büyük sorulara kısa yanıtlar kitabı için “Alfa Bilim 153” diye belirtmiş Kerem hoca… Bu durumda bu seriden 153 kitap çıkmış olduğu anlamına geliyor.

Örneğin en son aldığım ve şu an okumakta olduğum Virüs Gezegeni kitabının kapağında Alfa Bilim yazmıyor. Kitap 2012 basımı benim anladığım kadarıyla eskiden kapakta Alfa Bilim yazmıyorlarmış, ama künyede 17. kitap olduğu belirtilmiş herhalde sonradan kapağa Bilim de eklemeye başlamışlar.

1 Beğeni

Ayrıntı yayınları edebiyat dizisini ekler misiniz?

Samuel Becket ve jean genet in olduğu güzel bir dizi.

Stanislaw Lem’in, İletişim Yayınları’ndan çıkmış olan 14 kitaplık serisi.

Biliyorum, baskısı olmayan kitaplar için seri başlığı açmıyorsun ama Lem ve eserleri hakkında sohbet edebileceğimiz bir başlık olsun istiyorum. Bu büyük (benim için en büyüğü) bilimkurgu dahisinin forumda biraz geri planda kaldığını hissediyorum. Eğer sen açmazsan ben açacağım çünkü. @fortknoxt

Not: Bu bir tehdit değildir. :smiley:

Alfa yayınları S. Lem’in 16 kitabının yayın haklarını almışlar, bu sene içerisinde yayınlamaya baslayacaklarmış. Onlardan bir seri yapılsa daha iyi olur. Ben de çıktıkça alıp okumak istiyorum, şimdiye kadar hiç bir kitabını okumadım.

Ben de dört gözle bekliyorum Alfa baskılarını. Onun da serisi yapılır ama İletişim baskılarının kapaklarını çok seven biri olarak ayrı bir başlıkta onlar hakkında konuşabiliriz. Açılmazsa zaten ben açacağım birkaç güne. Bu işler forumda @fortknoxt’tan sorulduğu için önce bir ona danışayım dedim.

Evet. Sadece 2’sinin baskıları yapılmaya devam ediliyor. Diğer 11’i piyasada yok, 1’ini ise İthaki bastı işte.

Yenilmez çok güzeldir tavsiye ederim. Ama Aden’le de başlayabilirsin. Karar senin.

Ben tamamlayana kadar neler çektim. Mesela şu an Nadir Kitap’ta 14 kitap takım fiyatı:

https://www.nadirkitap.com/stanislaw-lem-iletisim-yayinlari-turkce-kulliyat-14-kitap-takim-yildiz-guncesi-olumlu-makineler-yenilmez-yildizlardan-donus-fiyasko-solaris-a-stanislaw-lem-1921-2006-kitap8201996.html

1 Beğeni

Sırayla evet. Hatta fazlasını. Tıpkı PKD’de yaptıkları gibi.

1 Beğeni

Birisi konu mu açılsın dedi. :slight_smile: :slight_smile:

Stanislaw Lem Kitaplığı

2 Beğeni

@fortknoxt Yabancı yazarlarda henüz Türkçe’ye çevrilmemiş eserlerini de eklenmesi güzel olur. Çevrilmediği için orijinal isimleri kullanılabilir. Böylece çevrilenler haricinde hangi kitapların olduğu bilgisi de verilmiş olur. İsterseniz bu bilgilerin toplanması konusunda yardımcı da olabilirim.

Ben genelde Türkçe’ye çevrilmiş eserleri yayınlamayı tercih ediyorum. Ama sizde konu açıp yapabilirsiniz. Herzaman Türkçe’den yanayım. :slight_smile: :slight_smile:

Çok teşekkür ediyorum.

1 Beğeni

Yabancı yazarlard derken eserlerinin bir kısmı Türkçe’ye çevrilmiş yazarı kastetmiştim. Mesela R.A. Salvatore’un Drizzt serisi gibi. Arada kalan kaö tane daha kitap var ve daha kaç tanesi gelecek gibi.

Merhaba,
Ben eğer gözden kaçırmadıysam göremediğim Ötüken Neşriyat’ın ciltli ‘Dünya Klasikleri’ serisinin başlığını rica ederim sizden.
Kitaplar cilt ve kapak olarak çok güzel aynı şekilde baskı ve çevirileri de güzel.

Hazır yayınevi de soru hesabı açmışken, Everest Modern Klasikler görmek çok iyi olurdu :slight_smile:

Konu zaten açılmıştı. İkinci linkten tüm açılan konulara erişebilirsin.

1 Beğeni

Merhabalar. Bir Freud kitaplığı görebilme ihtimalimiz var mı acaba? Çeşitli yayınevlerinden Freud serileri var. Güzel bir rehber olur diye düşünüyorum…

Ayrıntı Sanat ve Kuram Kitaplığı yapabilir misiniz? Gördüğüm en faydalı ve bilgi dolu kitaplık. Ayrıntı Yayınları’na teşekkürler. Ben en son kütüphaneden aldığım “Analitik Resim Çözümlemeleri”ni okudum.

3 Beğeni

61 kitaplı seri değil mi.