Özel Seri İstekleri

Listeyi hazırlıyorum. Yakın zamanda açacağım konuyu.

1 Beğeni

Tam olarak seri mi emin değilim aslında numaralandırma sistemini de asla çözemiyorum ama ayrıntı yayınlarının edebiyat dizisinin de sıralı listesi olsa ne güzel olur.

Dex korku klasiklerinin konusunu açar mısınız?

2 Beğeni

Orhan Pamuk Kitaplığı (Yapı Kredi Yayınları)

Konu Açılmıştır.

3 Beğeni

@CowardlyHero arkadaşın mesajıyla farkettim Dost Yayınlarının Kültür Kitaplığı adında bir serisi varmış, Bu seride forumda yer alsa iyi olmaz mı? @fortknoxt

Sonradan Ekleme
179 kitap çıkmış şu ana kadar

2 Beğeni

Konuya çalışmaya başladım. Bugün gün içerisinde açacağım. Gerçekten çok ilginç kitaplar mevcut. Konudan sonra bende detaylı bir inceleme yapayım bakalım.

2 Beğeni

Detay kendi sitelerinde var, 179 kitap çıkmış

2 Beğeni

Şuan kapakları hazırlıyorum. Muhtemelen 1 saate hazır olmuş olur.

3 Beğeni

179 kitap çıkmış bende dahil kimsenin haberi olmamış. Sanırım dizi artık devam etmiyor

179 kitap tanesi 10 liradan olsa :confused::confused::confused: çok fazla. Önümüzdeki ay ilk 10 tanesi sipariş edeceğim

2 Beğeni

Dizi devam ediyor. En son 179. kitap olan Siyaset Felsefesi mart ayında çıktı.

5 Beğeni

İlk kitap 2005 yılında çıkmış. Ve hâlâ devam ediyor 14 yıl olmuş helal olsun valla. :slight_smile:
Sizin konuyu açmanızı bekliyorum :slight_smile:

3 Beğeni

@alper , @CowardlyHero konu açılmıştır.

Dost Kitabevi Kültür Kitaplığı

7 Beğeni

Büyük iş yapıyorsun @fortknoxt , forumun arşiv ve katalog uzmanısınız @Strenergy arkadaşla birlikte. Teşekkürler.

8 Beğeni

Çok teşekkürler @alper :blush:

5 Beğeni

21 posts were merged into an existing topic: Rıhtım Kamarası

Alfa yayınları klasik dizisi açılırsa iyi olur! @fortknoxt

1 Beğeni

Alfa klasikler serisi üzerinde @Strenergy i beraber uzun süredir çalışıyoruz. Kitaplar çok karmaşık şekilde çıkmışlar. Çalışmamız tamamlanınca konuyu açacağız.

5 Beğeni

Fortknoxt un da yukarıda bahsettiği gibi Alfa Klasikler serisinde aşağıdaki durumlar var.

• Dizinin oluşturulmaya başladığı ilk yıllardan (2015) bugüne son beyaz-kırmızı (ciltli) kapaklar ile birlikte üç farklı kapak değişimi yapılmış.

• Daha önce Veritas ve Felsefe dizisinden çıkan kitaplardan bazıları beyaz kapaklı yeni baskılarda klasik dizisine dahil edildi.

• Veritas dizisinin bazı kitapları klasik dizisi öncesinde basılmış bazıları ise sonrasında. Bu kitaplardan bir kısmı şu an klasik listesinde beyaz kapaklı olarak basıldı. Kalan Veritas kitapları dahil edilecek mi edilecekse yeni numaralandırma nasıl olacak? Eksik kitap sayısı minimuma indirildiğinde sıralama eksikleri ve bu kitapların durumu yayınevine sorulup liste güncellemesi yapılacak.

• Eski kapakları hazırlayan grafiker ve editörün hazırlamış olduğu kitaplar tek tek kontrol edilip katalog kontrolü sonrası künye numarasına göre listeye dahil ediliyor ya da edilmiyor.

Biz @fortknoxt ile 126 kitaplık listenin tüm kitaplarını bu karmaşıklıklar içerisinde olabildiğince minimum eksikle tamamlamaya çalışıyoruz. Eksik sayısının minimum olduğunu düşündüğümüzde yayınevi ile iletişime geçip sıralamayı teyit etmeye çalışacağız. Sonrasında buraya konu olarak açmış oluruz. :slight_smile:

resim resim

Örneğin eski ve yeni baskı yukarıdaki gibi yapılmış. Alfa bu kitabın yeni baskısında numaralandırma olarak 47 dedi ve 2018 de bastı. 46. ve 48. in baskıları ise 2016-2017. Yani Alfa yeni baskıları yaparken bıraktıkları boşlukları doldurarak numaralandırma yapıyor. İlk kez bastıklarında ise bir sonraki numarayı veriyor.

İşte bizde bu boşlukları doldurmak için çaba harcıyoruz. Bir örnek daha vermek gerekirse;

resim resim

İlk baskı zamanında bu kitap “Dünya Klasikleri” dizisinde imiş ve baskı yılı 2003. Yeni baskı ile 2018 yılında 97 numara ile klasikler dizisine dahil olmuş oldu ve yine daha önce bırakılan boş numara dolduruldu.

Sadede gelirsek; bazı kitapları için 2003 baskı detayları, bazıları için ise 2015 baskı detaylarına ulaşmamız gerekiyor. Ancak vazgeçmiş değiliz listelemeyi tamamlayıp yayınevi ile kontrol sonrasında konuyu açacağız. :blush:

10 Beğeni

Vallahi harikasınız. Emeklerinize sağlık. Bu seriyi tamamlarsanız çok büyük iş olur. Şimdiden teşekkürler.

3 Beğeni

Yukarıdaki sorunları çözdüğümüzde konu burada olacak. Şu an bu seride olabileceğini düşündüğümüz çok az kitabı eklemek kaldı, sonrasında yayınevi ile karşılaştırmalar başlayacak. :slight_smile:

1 Beğeni