Pegasus Yayınları Soru Hattı

Fyatı görünce bir inme indi. Neyse, taksitli alırım artık.

1 Beğeni

İnsanlar sahaflardan almıyordu bu kitabı çünkü en az 50 liraydı. Siz sahafları bile geçtiniz. Tebrik ederiz.

5 Beğeni

Çıksa da alsak diyordum. Bu fiyat ile almayacağım. Eksik kalsın.

Ve kitap ekstra indirime girmemiş. Şaşırmadım.

Bu kadar bekletilip böyle bir zamanda bu fiyata konulması gerçekten olmadı. Beklentilerin oldukça üstünde.

2 Beğeni

Böyle orta yolu bulamayan yayınevleri için kriz daha zor geçecek.

Merhabalar,
Aylardır beklenen Tüfek, Mikrop ve Çelik kitabını 60 lira gibi fahiş bir fiyata piyasaya sürmek sizce de kısmi bir fırsatçılığa girmiyor mu efendim? Hadi kağıtlara zam geldi her şeye zam geldi falan ama olsun olsun 40 olsun. Niteliği bir kenara bırakırsak bu kitaptan 200 sayfa daha fazla sayfası olan ve ciltli olan kitapları 38,5 liraya aldım. Bana göre gayet de nitelikli kitaptı göreceli olsa da…

1 Beğeni

Hepimiz ehledik pöhledik ama sonucta yinede alacagız :roll_eyes: bu fiyata olsada.

Piketty’nin Kapital (İş Kültür) kitabı bundan daha kalın 768 sayfa ama ciltlisi 55 lira. Yani herşey bahane ya hani Pegasus zaten pahalıydı şimdi daha da pahalılaştı.

1 Beğeni

Arkadaşlar :slight_smile: Kemal Bey, yayınevinin sahibi ya da pazarlama sorumlusu değil. Fantastik ve bilimkurgu departmanında çalışan editörlerinden biri. Tepkinizi anlıyorum, haklısınız bence de ama yanlış kişiye yöneltiyorsunuz tepkinizi. Pegasus’un sosyal medya hesaplarını kullanın derim.

14 Beğeni

N11’de Ciltli olan basımı 63TL.

https://urun.n11.com/bilim-ve-teknik/tufek-mikrop-ve-celik-ciltli-P285038622

T. M. Ç. uzun süredir bekleniyor ve ilk furyanın bu fiyattan satılması Yayınevi tarafında istenilen bir durum zannımca. İlerleyen zamanda daha düşük fiyatlara çekilmesi muhtemel ve belki idefix ,dr gibi sitelerde kullanılabilecek indirim kuponlarıyla maliyetin daha da aşağıya çekilebilmeside olası. Az beklemekte fayda olabilir.

Pegasus’un sosyal medya hesapları keşke cevaplasa :)) bir de bulabildiğimiz en yetkili kişi gene Kemal Bey sosyal medyayı patron yönetmiyordur diye düşünüyorum :slight_smile:

1 Beğeni

Merhaba arkadaşlar,

Tepkinizi anlıyorum ve ben de size kısmen hak veriyorum ancak daha önce de dediğim gibi fiyat politikası konusunda bir yetkim ve söz hakkım yok.

Sadece şunu söyleyebilirim : Tübitak veya İş Bankası gibi devlet ve banka destekli yayincilarla diğerlerini kıyaslamayın. Bizim arkamizda zararimizi karşılayabilecek bir devlet veya banka gücü yok.

Ha yine linç etmek isterseniz, burdayım. Canınız sağolsun. (Ameliyatli yerime vurmayin)

26 Beğeni

Kemal Bey çok teşekkürler sürekli yardımlarınız için. Pek tabii ki tepkimiz size değil, yanlış anlamayın lütfen. :slight_smile:

Kidega’da TMÇ’nin Ciltli Edisyonu 56TL Ciltsiz 44TL olarak gözüküyor.

Şimdilik en uygunu bu.

edit : Fiyatı düzelltiler. 63 TL’ye çıktı. Şimdilik en uygunu 60TL ile kitapyurdu.

3 Beğeni

Sanşa bak ben 56tl ye aldım :grin:

Benim iki sorum var Kemal Bey:
1-) TMÇ ciltli versiyonu tek baskılık mı? Yoksa yeniden basılır mı tükenince?
2-) Kitapların fiyatı ekonomi bozulunca artmıştı Ekonomi bir gün düzelirse makul yerlere gelirse aynı şekilde fiyatlarda bi düşüş görür müyüz acaba?

1 Beğeni

Tukenirse yenisi basilabilir, önünde bir engel yok.

Ekonomi düzelir ve dolar çok daha düşük bir seviyeye inerse fiyatlar da rekabetle aşağıya iner. Ancak doviz kurlarinin anlık dususuyle olmaz. Piyasanın düşük döviz kuruna guvenmesi gerekir.

7 Beğeni

Makul bir fiyattan satılana kadar almayacağım.

3 Beğeni