Pegasus Yayınları Soru Hattı

Genç yetişkin sözünü duyunca tüylerim diken diken diken oluyor. Elbette iyi genç yetişkin kitapları var. Fakat kapaklarında kaslı yakışıklı erkek güzel çekici kızların bulunduğu, boş beleş kitaplardan oluşan bir skalada ağırlıkla. Dahası bu genç yetişkinler hayrandan ziyade fan oluyor. Biz de genç yetişkin olduk, biz de belli yazarlara hayran olduk. Mesela Stephen King hayranıydık ben ve birkaç yakın arkadaşım. Şimdi bakıyorumda hem bizim hayranlık duzeyimiz hem de okuduğumuz yazarlar çok çok düzeyli ve kaliteliymiş.

7 Beğeni

Öyle diyorsunuz ama Witcher’in yurt dışındaki baskılarında ciltli edisyonları da var zaten. Genç yetişkinler için öyle olabilir ama bence ciltli istemenin şekle şemale bakmakla ilgisi yok.

Belki satış rakamlarıyla da ilgili olabilir, sıradan genç-yetişkin fantastik kitapları witcher’ın misliyle satıyorsa ciltli versiyonların okuyucuya maliyeti daha ucuza gelebiliyordur. Witcher’ın ciltlisi olup da uçuk fiyata satılacağına karton kapak tercih edilmiş olabilir. Genç-yetişkin kitaplarında 20. baskı 21. baskı gördüğüm oluyor orada daha büyük bir fan kitlesi var sanki bize kıyasla.

2 Beğeni

:unamused: Şahsen Triss’in playboy görselleriyle ciltlemeyi planlıyorum…

Çıkma tarihi biliniyormu? Ne zaman? (heyecanlandım) )))

Tüfek, Mikrop ve Çelik (Ciltli) çok başarılı bir iş olmuş tebrik ederim. Yazarın bizlere özel önsözünü okudum o da ayrı bir güzellik olmuş.Kitabın içeriği zaten mükemmel eminim çeviride de aynı kaliteyi görürüm.Benim sorularım şunlar.

• TMÇ gibi başka popüler bilim kitapları çıkarmayı düşünüyor musunuz?
  • Çöküş ile ilgili bir gelişme var mı? (TMÇ bitti bu başladı)
1 Beğeni

Dur biraz da ayn rand çıksın :grin:

1 Beğeni

O da çıksın tabii bir itirazım yok. Ayn Rand’ın iki kitabını (Atlas Silkindi ve Hayatın Kaynağı) ben de bekliyorum ama onları e-kitap olarak okuduğum için bir acelem yok :slight_smile: çıktığında alır kütüphaneme koyarım.

1 Beğeni

Söz vermiş olmayayım ama Tüyap İstanbul Fuarı’na yetiştirmeye çalışıyoruz.

Evet. 2019 yılı içinde kozmolojiden yapay zekâya birçok farklı konuda nadide popüler bilim kitapları çıkaracağız.
Çöküş şu anda hazırlık aşamasında. Tahminim 2019 başlarına hazır olur.

7 Beğeni

Çöküş ciltli’mi olacak acaba?

O zaman belki bir gün şu kitabı da çıkarabilirsiniz diye ümitle bekleyeceğim.

Evrim ağacı okuma grubunda görmüş ama baskısını bulamadığım için okuyamamıştım. Nadir Kitap ve benzeri sitelerde de bulamadım.

Tabi ki çıkaracağınız diğer bilim kitaplarını da heyecanla bekleyeceğim.

Henüz kitap küresel olarak da dünyada çok yeni çıktı ama “Hasbro” kıskacından kurtulan Drizzt için bir girişiminiz olur mu acaba?

Rita Falk kitaplarının (Bir Taşra Polisiyesi) devamını yayımlayacak mısınız?

Drizzt, Hasbro kıskancından kurtuldu mu? :face_with_raised_eyebrow:

Bandrol alınmış :wink:

1 Beğeni

Drizzt başka bir yayınevinden çıkıyor zaten neden tekrar basılsın ki?

Timeless (Drizzt: Generations, book 1) by R A Salvatore Bu kitaptan bahsediyorum, Hasbro veya Wotc markasıyla çıkmadı yeni bir başlangıç olarak görebiliriz.

R.A Salvatore’un Drizzt külliyatının hakları İthaki Yayınlarında diye biliyorum

The Legend of Drizzt Series by R.A. Salvatore bu listedeki 30. kitaba kadar basacaklarını söylediler. Artemis Entreri kitapları da bulunmuyor bu listede. Kitabın konusu itibariyle farklı bir yayınevi basabilir gibi geliyor bana. Beklentim bu yönde, Hasbro anlaşmalı matbaayı öne sürerek kitapların çıkış tarihinin belirsizliğinden bahsediyorlar ama tamamlamadıkları bilimkurgu serileri için bir şey demiyorlar. İthaki gözümde bitmiştir.

1 Beğeni

Doğruluk Kılıcı’nın 4. Kitabi ne alemde acaba?