Pegasus Yayınları Soru Hattı

(emre) #420

https://www.fantasticfiction.com/s/r-a-salvatore/timeless.htm Bu kitaptan bahsediyorum, Hasbro veya Wotc markasıyla çıkmadı yeni bir başlangıç olarak görebiliriz.

(Hakan) #421

R.A Salvatore’un Drizzt külliyatının hakları İthaki Yayınlarında diye biliyorum

(emre) #422

https://www.goodreads.com/series/49134-the-legend-of-drizzt bu listedeki 30. kitaba kadar basacaklarını söylediler. Artemis Entreri kitapları da bulunmuyor bu listede. Kitabın konusu itibariyle farklı bir yayınevi basabilir gibi geliyor bana. Beklentim bu yönde, Hasbro anlaşmalı matbaayı öne sürerek kitapların çıkış tarihinin belirsizliğinden bahsediyorlar ama tamamlamadıkları bilimkurgu serileri için bir şey demiyorlar. İthaki gözümde bitmiştir.

(Batuhan Şimşek) #423

Doğruluk Kılıcı’nın 4. Kitabi ne alemde acaba?

(Kemal Küçükgedik) #424

Yorum yok :smiley:

Şu anda planlarımızda yok.

2019 başlarında çıkarmak istiyoruz.

Sanmıyorum.

(Mustafa Erdem) #425

Dilimize cevrilmeyen kitaplar yayimlanmadan Drizzt’in Timeless kitabını okumak hikayede kopukluğa neden olmaz mı? Pegasus yayin haklarini alsa bile İthaki’nin seriyi bitirmesini beklemek zorunda kalacağız, tabi biterse. Keşke orjinal dilinden okuyabilsem beklemek zorunda kalmasam.

(emre) #426

Yayınevi başlığını çok meşgul etmeyeyim, kitap Underdark’ta geçiyor, bana kalırsa ilk üç kitabı okuyan herkes okuyabilir çünkü Drizzt’in babası Zaknafein anlatılıyor, ki bu karakter ilk 3 kitap dışında 30 kitap boyunca çok az anlatılmıştır.

(Mustafa Erdem) #427

Konunun burayla alakasi yok ama affiniza sığınarak son kez yazayım. Timeless geçmişi anlattığı kadar 30. kitabın kaldığı yerden devam ediyor diye okumuştum. Kopukluk olabilir bu yuzden.

(Herhangibiri) #428

Geçen gün instagramdan bir hikaye de bookstagramın biri Mark Lawrence’ın diğer kitaplarından da yaınlanacağına dair yayınevinizden gelen bir onay mesajı paylaştı. Bunda bir doğruluk payı var mı? Devam kitapları gelecek mi?

Lütfen olsun çünkü öyle bir şey

(Ayşe Güven) #430

Selam. V.E. Schwab Vahşi kitabının 2. si ne zaman gelir acaba?

(✌🏼) #431

İleride (1-3 yıl içerisinde) witcher serisinin kapaklarının değişmesi veya ciltli baskısının yapılma ihtimali var mı?

(Yasin) #432

Merhabalar. 2019’da başlayacağınız genç yetişkin olmayan yeni bir fantastik ve bilimkurgu serisi var mı? :sweat_smile:

(Ahyed) #433

Witcher ve Frank Schatzing’in hacimli kitapları neden ciltli olarak basılmaz? Daha önce sordum sanırım arada kaynadı gitti.

((Eski Nick İBow) Emre) #434

Pegasus’tan çıkacaktı Hyperion Cantos serisi, gelecek seneye sarkabilir denmişti. O basılır herhalde, yani umarım.

(Kemal Küçükgedik) #435

Evet, devamı gelecek. Diğer kitapları da basılacak.

Net bir tarih veremiyorum ama 2019 başlarında diyeyim.

Şu anda (yakın dönemde) gündemimizde yok ama ileride farklı kapaklar, ciltli baskılar olabilir. Ancak seri tamamlanmadan önce farklı bir kapağa geçmeyiz.

Hyperion’a başlayabiliriz ama 2019 yılı için önceliğimiz halihazırda başladığımız serilere devam etmek ve mümkünse bitirmek.

Dikkatimden kaçmış, özür dilerim. Haklısınız Schatzing’in kitapları sırf hacminden ötürü ciltli baskıyı hak ediyor ama bu noktada da maliyet-etiket fiyatı-talebin azlığı bermuda şeytan üçgenine kapılıyoruz.

Mark Lawrence için çok sevindim. Teşekkür ederiz. Umarım hızlı hızlı çıkar hepsi.:blush:

(Alican Doğan) #437

Witcher serisini sırf kapağından dolayı almayacağım. Sanki oyundan bir sahne alınıp kapak yapılmış. Orjinal bir tasarım sanırım. Pegasus yaptıysa bu kapağı durum daha vahim. Başka tasarım yok muydu da bu kötü tasarımı aldınız? En sevmediğim şey film kapağı. Bu ondan da kötü. Kitabın adı da Witcher.:grin: Bu kelimenin Türkçe’si yok mu? Bana sanki daha çok satılsın diye çevrilmemiş gibi geldi. İsmi geçtim lütfen şu kapağı değiştirin. Ya da ek olarak adult versiyonu olsa iyi olur. Gerçekten ergenlere hitap ediyor bu haliyle. Pegasus’a yakışmıyor.

(Rocket quuen) #438

Kapağa bakarak bir kitabı yargılamak bence çok yanlış .Bir kapak için kendinizi merak etiginiz .hikayeden mahrum bırakmayın bence .

Witcher kelimesi Türkçeye çevrilmedi diye yakınırken ‘adult’ kullanmak , başarılı .:+1: