Pegasus Yayınları Soru Hattı

Yorum yok :smiley:

Şu anda planlarımızda yok.

2019 başlarında çıkarmak istiyoruz.

Sanmıyorum.

2 Beğeni

Dilimize cevrilmeyen kitaplar yayimlanmadan Drizzt’in Timeless kitabını okumak hikayede kopukluğa neden olmaz mı? Pegasus yayin haklarini alsa bile İthaki’nin seriyi bitirmesini beklemek zorunda kalacağız, tabi biterse. Keşke orjinal dilinden okuyabilsem beklemek zorunda kalmasam.

1 Beğeni

Yayınevi başlığını çok meşgul etmeyeyim, kitap Underdark’ta geçiyor, bana kalırsa ilk üç kitabı okuyan herkes okuyabilir çünkü Drizzt’in babası Zaknafein anlatılıyor, ki bu karakter ilk 3 kitap dışında 30 kitap boyunca çok az anlatılmıştır.

Konunun burayla alakasi yok ama affiniza sığınarak son kez yazayım. Timeless geçmişi anlattığı kadar 30. kitabın kaldığı yerden devam ediyor diye okumuştum. Kopukluk olabilir bu yuzden.

Geçen gün instagramdan bir hikaye de bookstagramın biri Mark Lawrence’ın diğer kitaplarından da yaınlanacağına dair yayınevinizden gelen bir onay mesajı paylaştı. Bunda bir doğruluk payı var mı? Devam kitapları gelecek mi?

2 Beğeni

Lütfen olsun çünkü öyle bir şey

1 Beğeni

Selam. V.E. Schwab Vahşi kitabının 2. si ne zaman gelir acaba?

1 Beğeni

İleride (1-3 yıl içerisinde) witcher serisinin kapaklarının değişmesi veya ciltli baskısının yapılma ihtimali var mı?

Merhabalar. 2019’da başlayacağınız genç yetişkin olmayan yeni bir fantastik ve bilimkurgu serisi var mı? :sweat_smile:

Witcher ve Frank Schatzing’in hacimli kitapları neden ciltli olarak basılmaz? Daha önce sordum sanırım arada kaynadı gitti.

Pegasus’tan çıkacaktı Hyperion Cantos serisi, gelecek seneye sarkabilir denmişti. O basılır herhalde, yani umarım.

Evet, devamı gelecek. Diğer kitapları da basılacak.

Net bir tarih veremiyorum ama 2019 başlarında diyeyim.

Şu anda (yakın dönemde) gündemimizde yok ama ileride farklı kapaklar, ciltli baskılar olabilir. Ancak seri tamamlanmadan önce farklı bir kapağa geçmeyiz.

Hyperion’a başlayabiliriz ama 2019 yılı için önceliğimiz halihazırda başladığımız serilere devam etmek ve mümkünse bitirmek.

Dikkatimden kaçmış, özür dilerim. Haklısınız Schatzing’in kitapları sırf hacminden ötürü ciltli baskıyı hak ediyor ama bu noktada da maliyet-etiket fiyatı-talebin azlığı bermuda şeytan üçgenine kapılıyoruz.

3 Beğeni

Mark Lawrence için çok sevindim. Teşekkür ederiz. Umarım hızlı hızlı çıkar hepsi.:blush:

1 Beğeni

Witcher serisini sırf kapağından dolayı almayacağım. Sanki oyundan bir sahne alınıp kapak yapılmış. Orjinal bir tasarım sanırım. Pegasus yaptıysa bu kapağı durum daha vahim. Başka tasarım yok muydu da bu kötü tasarımı aldınız? En sevmediğim şey film kapağı. Bu ondan da kötü. Kitabın adı da Witcher.:grin: Bu kelimenin Türkçe’si yok mu? Bana sanki daha çok satılsın diye çevrilmemiş gibi geldi. İsmi geçtim lütfen şu kapağı değiştirin. Ya da ek olarak adult versiyonu olsa iyi olur. Gerçekten ergenlere hitap ediyor bu haliyle. Pegasus’a yakışmıyor.

1 Beğeni

Kapağa bakarak bir kitabı yargılamak bence çok yanlış .Bir kapak için kendinizi merak etiginiz .hikayeden mahrum bırakmayın bence .

4 Beğeni

Forumda son zamanlarda kitapların neden alındığı çok tartışılıyor. Sizinki de ayrı bir konu, kapağı yüzünden kitabı yargılamak.(Wattpadler hariç) Kitabın kapağının neden öyle yapıldığı hakkında bir sürü bilgi var zaten ulaşabilirsiniz. Önceden kapak mı vardı ya. Atalarımız iki sayfa okumak için dağ bayır kütüphane ararlarmış da ona da girmeye izin verilirse felan. Ah ah ne günler!

Malesef bende ilk iki kitap çıkar çıkmaz büyük bir gazla satın aldım ve okudum ancak ikisini de elden çıkardım. kapakların o kadar da kötü olmadığına dair kendimi kandırmaya çok uğraştım ancak başaramadım ve seriyi toplamaktan vazgeçtim. söylendiği gibi ingilizce basımın tıpkısı şeklinde basılmış olabilir ama bu berbat ve oyun üzerinden pazarlanan imaj verme kısmını yok edemiyor. üzülerek bu seriyi almıyorum umarım farklı bir edisyonla basılır ve kitaplığımda yer edinir.

1 Beğeni

Witcher serisinin kapağını beğenmeyebilirsiniz. Kişisel zevkinizdir, hakkınızdır. Witcher kelimesinin kullanılması ise artık neredeyse 3 yıllık bir tartışma konusu olduğu için müsadenizle tekrar girmeyeceğim bu konuya.

Ancak bana üstü kapalı bir itham gibi gelen bir konuya değinmek istiyorum: “sanki daha çok satılsın diye” şeklinde bir ifade kullanmışsınız. Evet biz bir yayınevi olarak daha çok kitap satmak istiyoruz. Daha çok kitap satmaktan da sevinç duyarız. Siz bir okur olarak daha çok kitap satılmasını ve okunmasını istemiyor musunuz? Ülkemizdeki okuma oranının şu anki durumu sizce tatmin edici mi?

Siz böyle düşünmeyebilirsiniz ama pek çok kişide gözlemlediğim, “okuma oranı ülkemizde çok düşük, bunun gelişmesini istiyorum ama herkes de kitap okumasın istiyorum. İnsanlar daha çok kitap okusun istiyorum ama kitapların daha büyük bir kitleye hitap etmesinden rahatsız oluyorum,” şeklinde karikatürize edilebilecek şizofren bir düşünce var. Anlayamıyorum.

24 Beğeni

Okuma oranları tabii ki memnun etmiyor. Okuma oranını yükseltecek olan kitaplar wattpad veya kişisel kitapları olsa da buna olumlu bakmaya çalışıyorum. Witcher serisinin kapakları konusunda yayınevini asla suçlamıyorum. Yalnızca seriye ilgi duyan ve edebi yönünü daha ön plana çıkartabilecek kapak tercihleri olması konusunda kendimce yakınmak istedim. Elbette yayınevi daha çok kitap satmayı düşünecek ancak Pegasus yayınları öyle okuru çok düşünen bir yayınevi değil bana kalırsa. Türkiye ortalamasının fazlasıyla üstünde fiyatlarla satış yapılıyor ve bu da okuma oranını yükseltmeye yarayacak bir şey değil.

3 Beğeni

Ben de kapaklara dikkat eden biriyim ama bu huyumu hiç sevmiyorum. Kitabın kapağının güzel olması okuma isteğimi artırıyor evet ama her zaman en önemlisi içerik. Pegasus Yayınları’na teşekkür ediyorum emekleri ve bize okuma fırsatı sundukları için.

Benim bir sorum olacak @Everfever daha önce sorulduysa kusuruma bakmayın lütfen. Biliyorsunuz ki İthaki ve Ayrıntı yayınları bilimkurgu klasikleri serileri çıkartıyorlar ve oldukça ilgi görüyor kitaplar. Sizin de bu şekilde planlarınız var mı? Daha önce Türkçe’ye çevrilmemiş olan kitaplardan dilimize kazandırmayı düşünür müsünüz bu alanda?

1 Beğeni