Pegasus Yayınları Soru Hattı

Hyperion çıkarsalar tek başına bilim kurgu serisi olacaktır :slight_smile:

İthaki içinde Culture serisi için aynı şeyi diyebilirim.

1 Beğeni

Üşenmedim, dokuz tane popüler yayınevinin bu sene içinde bastıkları yaklaşık 400 sayfalık telifli kitaplarının bir listesini çıkardım yan yana (Witcher serisi yaklaşık 400 sayfa olduğu için). Üstünkörü bir fiyat karşılaştırması diyebilirsiniz. İndirim oranlarıyla birlikte baktığınız zaman Pegasus’tan daha ucuz iki yayınevi olduğunu gördüm. Elbette siz de bir karşılaştırma yapsanız, başka yayınevleri veya başka kitaplarla farklı bir sonuç alabilirsiniz. Yine de, her halükârda, Türkiye ortalamasının fazlasıyla üstünde olduğumuzu düşünmüyorum.

Not: Hiçbir yayınevini veya kitabı itham etmek istemediğim için isimlerini söylemiyorum. Her yayınevi elinden geldiğince fiyatlarını makul seviyede tutmak ister ki daha çok kitap satabilsin.

1 Beğeni

Kimse kusura bakmasın ama kapak tasarımı iyi bence. Çünkü yabancıların kapak tasarımlarını baktım çogu wattpad kitaplar gibi olmuş, en iyisi pegasusun çıkardıgı… AC_SY400 örn bunlar

1 Beğeni

Ben daha çok bu resimlere bakıyorum ve hayran kalıyorum açıkçası ama pegasus napsın? Biz burada azınlığı oluşturuyoruz kapakları beğenmesek de bir çoğumuz eser için kitapları alacak zaten. Bunun yanında aaa wiçırın kitabı çıkmış diyen kitleyi kaçırmak istemiyor. Seri bittikten sonra değişikliğe gidebilirler ya da özel baskı yapabilirler ama tartışmaya değecek bir konu değil bana kalırsa.

4 Beğeni

Kapak meselesi daha önce onlarca kez tartışıldı arkadaşlar. Bunlar serinin orijinal kapakları. Pegasus da her zaman telifini aldığı serinin orijinal kapaklarını basan bir yayınevi.

Sizden ricam yayınevi soru hattını meşgul etmeyin bunun için daha fazla. Witcher’ın kendi konu başlığı var. Oradan devam edebilirsiniz görüşlerinizi belirtmeye.

Kemal Bey oradaki mesajlara da bakıyor, gerekirse cevap verip merakınızı giderecektir. Anlayışınız için teşekkürler.

7 Beğeni

Bu kapakların hiç biri witcher havasını vermiyor ki. :joy:

1 Beğeni

Yeni kitabın konusu
Salvatore’un yeni kitabı Timeless, Harper Voyager Publishing tarafından yayınlanacak. Bildiğim kadarı ile WotC’un sahibi olan Hasbro süresiz olarak yeni FR ve DL kitapları siparişlerini durdurmuştu.

Henüz kitapları okumadım açıkçası. Sırasını bekliyorlar ama evrenden witcherları, efsungerleri ya da adına ne diyorsanız onları çıkarınca düz orta çağ zaten. Ben o hissi aldım. Ama dediğim gibi kitapların içine girince bir ara fikrim değişebilir.

Dikenlikler İmparatoru İstanbul Tüyap’a çıkar diye düşünüyordum. Ama yeni yılda çıkacakmış. Neden böyle oldu acaba? :frowning: Bir de serinin ek kitabını da basmayı düşünüyor musunuz?

1 Beğeni

Çünkü günde 4-5 saat uykuyla aylarca çalıştıktan sonra yoruluyorum. Biraz dinlenmek, ailemle de vakit geçirmek istiyorum. :slight_smile: Seriyi tamamladıktan sonra Mark Lawrence’ın diğer kitaplarını da basmaya devam edeceğiz.

6 Beğeni

Hocam kolay gelsin, emekleriniz için her daim teşekkürler.
Her ne kadar hayat buna müsade etmiyor olsada aile birliği ve mutluluğu öncelik olmalı bence. Kendi adıma, çocuğumu günde sadece 45-50 dk görebildiğim ve gelişimine tam anlamıyla tanık olamadığım için çok üzgünüm. İmkanı elverenler fırsattan olabildiğince istifade etmeliler nacizane düşüncem.
Selam ile.

5 Beğeni

Ender serisinin basım tarihi belli mi?

1 Beğeni

Fablehaven’ın devam kitapları çıkmaya başladı yurtdışında (Dragonwatch serisi) onları da basmayı düşünüyor musunuz? Bu arada Mark Lawrence cevabı için teşekkürler :grinning:

Ender serisi mi basılacak?

Ender serisinin paralel serisinin ilk kitabı (Ender’in Gölgesi) Pegasus tarafından basıldı aslında ama yayınevi bu kitaptan sonra paralel seriye değil Ender serisine kitapların “hakkını vererek” sıfırdan başlayacağını rıhtımda açıkladı, bu söylemin üzerinden belki bir yıl geçti ama haber yok. Cevabı gelecektir.

1 Beğeni

Evet Ender serisi basılacak ama basım tarihi belli değil. 2019’da çıkacağını sanmıyorum.

1 Beğeni

Çıkacağını duyunca çok sevinmiştim. Sahaflarda fiyatı çok yüksek ama sizi söyledikleriniz kara haber gibi oldu🙂

Harap deniz serisinin 2. Kitabı ne zaman çıkacak acaba ?

1 Beğeni

Cormoran Strike’ın dördüncü kitabı (Lethal White) ne zaman çıkar acaba?

Bu soru gözden kaçmış olabilir mi acaba? :slight_smile: