Pegasus Yayınları Soru Hattı

Kara Büyücü üçlemesi tamamı çıktı mi acaba ?Daha önce kitaplar bölünüp 6 kitap şeklinde basılmış. Seri ilgimi çekti. Şimdiden teşekkürler.

Bildiğim kadarıyla eski basımında kitaplar ikiye bölünüp basılıyordu. Pegasus kitapları normal olarak 3 cilt bastı.

2 Beğeni

Fuar da bitti ama “Demir altın” çıkmadı. :frowning:

1 Beğeni

Ateşle İmtihan internet üzerinden satışa ne zaman çıkacak? :confused:

1 Beğeni

Ben de bilmiyorum. (Eller iki yanda “what can I do sometimes” emojisi)

5 Beğeni

Alvin Maker serisinin size geçme ihtimali var mı?

Şu an için öyle bir planımız yok.

Keşke dune serisinin yan kitapları sizde olsa piyasada yakında tükenecek ve şimdiden fiyatları yükselmeye başladı

1 Beğeni

Dune serisi tekrar basılıyor zaten??

1 Beğeni

Ana kitapları kastetmedim kardeşim frank herbertin oğlunun yazdığı serileri kastediyorum

1 Beğeni

Aynen şu hanedan serisi falan adam akıllı basılsa ne güzel olurdu. Sadece o da değil Paul’un hükümdarlığını evrenin tarihini anlatan tonla kitap var çevrilmemiş.

3 Beğeni

Hakları aynı yayınevinde diye biliyorum da baya kötü kitaplar Dune’un yanına bile yaklaşamazlar. Basılmamalı bence

Dune serisiyle ilgili hiçbir planımız yok.

@Everfever Merhaba Kemal Bey, yayınevinizin son çıkan kitaplarındaki liste fiyatlarının yüksekliği hakkında yorumunuzu duymak istiyorum. Bu artışın sebeplerini paylaşmanız mümkün müdür? Bir yayınevinin işleyişine tamamen yabancı biri olarak anlamlandırmakta güçlük çekiyorum.
Saygılarımla

1 Beğeni

En önemli sebebi kur artışı. Buna bağlı olarak telif ücreti ve kağıt maliyetlerinin artması. “Fakat kur düşüyor, fiyatlar neden düşmüyor?” diye sorabilirsiniz. Kurdaki dalgalanmalar tüm piyasalarda panik yarattığı için, derim ben de. Özetle: istikrarsız ekonomik dönemlerde zarar etmek istemeyen kurumlar mecburi fiyat artışına gider. Kur düşmeye başlasa bile İlk andaki panik hissi soğuyup sakinlesmeden fiyatlar dengelenemez. Benim gibi birini amatör ekonomist :stuck_out_tongue: yapacak kadar korkuttuysa bu paniğin geçmesine de biraz vardır demektir. Elbette temennim panik ortamının çabucak geçmesi ve rekabetle fiyatların dusurulmesi.

Ayrıca bu panik havasında farklı kurumlar farklı tepkiler verir. Örneğin bazı yayınevlerinin depo boşaltmak için feci indirimler yaptığına şahit olmuş olabilirsiniz. Bu da bir panik stratejisidir ve bir yandan iyi ama stoğu biten kitapları tekrar basmayacaklarsa kötüdür.

Son olarak: Yayinevimizin fiyat politikasını belirleme veya etkileme şansım yok. Bu konu tamamen benim dışımda.

2 Beğeni

Cevabınız için teşekkür ederim. Selüloz fiyatlarının da 2017’ye göre yarı yarıya arttığını okumuştum bir yerlerde. Bunun da oldukça etkisi olduğunu düşünerek sormuştum biraz da. Yanıtınızdan anladığım kadarı ile kitap fiyatlarındaki artış ağırlıklı olarak kura bağlı. Demek ki dolar belli bir noktada sabitlenip piyasada istikrar sağlanana kadar başınıza ekşimeyeceğim :slight_smile:
edit: Fiyat politikası ile ilgili açıklamanıza saygı duyuyorum. Başınıza ekşime sözü biraz abartı diyelim.

1 Beğeni

Ah ah,kağıt fabrikalarını kapatmak nasıl büyük bir yanlış acı şekilde görülmüş oldu.

5 Beğeni

Olayın özeti budur aslında.

Benim kafamı karıştıran bir konu var. İnternetten satış yapan bir site, kalkıp % 50 indirim yapıp, üzerine birde kargo bedava deyip, kargo şirketine de para ödemesine rağmen kar edebiliyorsa, birde dağıtım şirketinin pay aldığını düşünürsek, ( ki bu payın yüksek olduğunu bir yerde okumuştum) kağıt masrafının toplam maliyetteki payı ne kadardır? Cehaletimi hoş görün, gerçekten merak ediyorum. Perakendeci 50 tl’lik kitabı 25 tl’ye Satabiliyorsa ve kargo şirketine de en kötü 3 tl verdiğini düşünürsek 5 tl’de kar etse, aşağı yukarı % 65 indirm ile alıyordur yayınevinden kitabı. % 10-15 de dağıtım şirketi alsa , yayınevine %20-25 kalır, hadi %40 kaldı desek , yayınevine 20 tl kalır. Bununla telif ödeyeceksin, matbaaya ödeyeceksin, çevirmen ve editöre pay vereceksin, işletme maliyetiniz olacak, allahaşkına bu yayınevleri nasıl para kazanıyorlar. Hesabımda mutlaka yanlışlarım vardır veya olmalı.Biri beni aydınlatırsa çok sevinirim.

6 Beğeni

@Everfever withcer serisinin tamamını ön siparişle almış biri olarak 5.kitabı da ön siparişle alacağım. Fakat kitapyurdundan önsipariş verdiğimde ki paket içeriğiyle n11de ki aynı olmuyordu. Bu sefer de kidega üzerinden sipariş vermeyi düşünüyorum. Acaba n11de ki gibi ayraca sahip olabilecek miyim?