Pegasus Yayınları Soru Hattı

Dikenlikler imparatoru için ilk çeyreğin son ayındayız. Bilmem bişeyler çağrıştırıyor mu? :slight_smile:

3 Beğeni

TFÇ nedir? Cahilliğimi mazur görün. :slight_smile:

Tüfek Fikrop Çelik :grinning: Harf hatası olmuş, muhtemelen TMÇ yazmış emre

4 Beğeni

@eleutheiros Dennis Lehane’in kitaplarının birçoğu programımızda var ama bu yıl içinde basılmayacak.

Tam bir zaman vermem mümkün değil. Dediğim gibi bu yıl içinde çıkarmak istiyoruz.

Size Douglas Adams’ın ünlü bir vecizesiyle cevap vermek istiyorum: “Son teslim tarihlerini çok severim. Yanımdan geçerken çıkardıkları ‘vuşş’ sesi çok keyiflidir.” (Not: Az kaldı az. Çok az.)

18 Beğeni

Michael Ende “Özgürlük Hapishanesi” kitabını basmayı düşünüyor musunuz?

Düşünmüyorsanız bir çaresine bakacağım. :sweat_smile:

4 Beğeni

Cevabınıza sevinsem mi sevinmesem mi uzun süre düşündüm.
Sonra okuma listemin kabarıklığını eritmem açısından uzun bir sürem olduğunu fark ettim.Basılacağını bilmek sevinç duygumu biraz daha ağır bastırdı.Seviniyorum.
Teşekkür ederim :slight_smile:

Bu soruyu ben de çok önceden instagramda sormuştum. Ama cevap alıp almadığımı hatırlamıyorum :smile: Kütüphaneden okuyup aşık olmuştum kitaba. Keşke hemen bassalar…

Michael Ende’nin en harika kitaplarından ikincisidir. :smiley: Birincisi elbette “Bitmeyecek Öykü” yana yakıla arıyorum. Elimde bir tane var ama çizik dolu. Onu da bir arkadaşım ben çok arıyorum, istiyorum diye ikinci el bulup almış. Bir dünya para vermiş çok kızmıştım ama sevinmiştim de. Çizen kişiyi her aklıma geldiğinde harika sözlerle anıyorum. :sweat_smile: Özellikle kapağı da çok hoşuma gidiyor. Çıksa da eve stoklayacağım yemin ediyorum. :smiley: Sevdiğim insanlara bir bir hediye edeceğim. Okuyun yoksa sizi parçalarım diye de not düşeceğim.:rofl:

7 Beğeni

Witcher serisinin 6. kitabı ile ilgili herhangi bir gelişme var mı ?

Ayrıca The World of the Witcher da var mı gelecek planlar içinde?

İyi günler, nisan ayında Dan Simmons’ın “Hyperion” Serisini görme şansımız var mı ?
Teşekkürler @Everfever

3 Beğeni

Evet ama Michael Ende’yle yayınevimizde başka bir bölüm ilgilendiği için tam tarihini bilemiyorum.

Şu anda yok.

Gelecek planlar içinde var lakin WoW için acele etmemenizi tavsiye ederim. İnşallah tüm ülke sathında fiyatların nispeten doğa ve insan dostu olduğu bir mevsimde çıkarırız.

Yok. Sonbaharda diye umuyoruz.

11 Beğeni

Merhaba, Godsgrave konusunda güncel bilgi alma şansımız olur mu? 2019’un ilk yarısına yetişir demişsiniz, merak ettim.

1 Beğeni

Doğruluk kılıcı 4.kısım çıkacak mı? Kitabı devam ettirecek misiniz?

1 Beğeni

Ayn Rand için yeni bir gelişme var mı?

3 Beğeni

İzmir kitap fuarında Çöküş ciltsiz olarak vardı, ciltlisi çıkacak mı? Ciltli için de bandrol alınmıştı diye hatırlıyorum.

Pegasus, fiyatlandırma politikan kuşların tünediği ağacın altındaki banka otursun. Çok sert konuşmak isterdim ama edep adap kıyafetim üzerimde.

Dikenlikler İmparatoru ve Ateşle imtihan sabrımı taşıran son damla oldu. Artık odanın köşesinde “Nasıl yani? Serinin son kitabını almayacak mısın? Orda maceraya sensiz devam edecekler. Pahalı mı? Hayır canım, sadece ilk kitaptan %50-60 daha tuzlu. Al sen al, yoksa kitaplığında hoş olmayan bir boşlukla karşılaşıp moralini bozarsın.” gibi konuşan at kafalı, takım elbiseli bir adamla ilgili kabuslar görüyorum.

Bir kitaba o parayı verecek kadar varlıklı değiliz. Bunu söylemek zorundayım, böyle giderse elimdekileri satıp okuyamadıklarımı arkadaşlardan ödünç alacağım. At kafalı haklı. Hakikaten kitaplıkta yarım yamalak seriler görmemek daha iyi olur.

27 Beğeni

Sonuna kadar katılıyorum görüşlerinize. Pegasus son çıkardığı kitaplara biçtiği fiyatlarla nereye varmak, ne yapmak istemektedir anlayan varsa beri gelsin.

12 Beğeni

Tam olarak “Zaten ilk kitapları aldılar,mecbur devamını da alacaklar,ne kadar pahalı satarsam o kadar iyi.” mantığı bence.
Pegasus un fiyat politikasını zaten beğenmiyorum,en azından son zamanlarda kendilerinden okuduğum pek bir seri yok.

6 Beğeni

Burası yeri değil, Kemal bey de bu eleştirinin muhatabı değil ancak sonuna kadar katılıyorum. Kızıl İsyan serisinden sonra Pegasus’tan hiç kitap almadım, serilere başlamadım ki yaklaşık 2 sene kadar oldu. İyi ki de almıyorum, kafam rahat. Ama siz fuarlarda bir Pegasus standını görün, izdiham oluyor resmen. O kadar çok kişi gelip kitap alıyor ve ondan sonra fiyatları eleştiriyor. Tepki konulmazsa olacak bu. :man_facepalming:

7 Beğeni