Pegasus Yayınları Soru Hattı

Oyunlara göre bakarsak seri yarım kalıyor. Eksik, devamı oyunlar kendi kurgularıyla dolduruyor diye biliyorum. Ama 8 kitabı da okumuş birine sormak lazım, hikayenin nasıl bittiğini öğrenmek için. Belki bilerek ucu açık bitiyordur seri (6’ya kadar okudum ben).

2 Beğeni

Ben basacaklarını düşünüyorum,5.kitapta ara verdim seri tamamlanınca bitireceğim sanırım.Arada zaman olunca Witcher serisine özel olayları unutabiliyorum :sweat_smile:
Acaba özel baskı Witcher kitapları var mı Pegasus’un gündeminde :four_leaf_clover:

Hayır, seri tamamlanıyor. Ucu açık bitmiyor. O yüzden sekizinci kitap Son Dilek ile Kader Kılıcı arasındaki bir dönemde geçiyor zaten. Yazar yazdığı sonu, Geralt ve Yennefer’a biçtiği “sonu” değiştirmemiş. Sapkowski’ye göre macera orada bitiyor. Oyunlardaki gibi devam etmiyor.

Season of Storms için yazdığım forum incelemesi şöyleydi:

10 Beğeni

Merhaba. Acaba Açlık Oyunları serisinin yeni çıkacak olan “the ballad of snakes and songbirds” kitabının telifi sizde mi? Siz mi çevireceksiniz?

Dex te olması lazım.

1 Beğeni

Kızıl isyan serisinin 5. kitabı ne zaman cıkacak.

3 Beğeni

Doğruluk kılıcı serisinden haber var mı?

Daha önce yazıldı ise atlamışım ama bir türlü bulamadım yeni Cormoran Strike kitabı hakkında bir bilgi varmı acaba? Sanki bugun yarın çıkacak gibi

1. kitap mı çıkacak?

Daha önce çıkacağını söylemişlerdi fakat bir türlü çıkmadı acaba bir bilgi varmıdır diye yazdım

1 Beğeni

Tam tarihini veremiyorum ama en kısa zamanda çıkacaktır.

Doğruluk Kılıcı serisiyle ilgili çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. 2020’nin ilk yarısında önce 4. sonra da 5. kitapları çıkarmayı umuyoruz.

Elimizde olmayan sebepler yüzünden 2020 bahar aylarına kaldı.

Çok teşekkür ederim. Fuara gelip gelemeyeceğim şu anda belirsiz ama gelecek olursam da cumartesi kesinlikle olmaz. Cumartesileri kızımla baba-kız günümüz. (Eşim cumartesileri de çalıştığı için kızımıza o gün ben bakıyorum.)

15 Beğeni

İlginize teşekkürler üzüldüm doğrusu neyse önce diziyi izler sonra kitabını okuruz artık​:joy::joy::joy:

1 Beğeni

Doğruluk kılıcı yine 2 kitaba mı ayrılacak? 4. kitap 400 sayfa civarıydı çünkü. Bir de seride kronolojik ve okuma sırası biraz farklı 4. ve 5. Kitap olarak hangi kitaplar yayınlanılacak? :hugs: şimdiden teşekkürler.

1 Beğeni

Büyük ihtimalle iki kitaba ayrılacak çünkü dördüncü kitap (Temple of the Winds) 400 değil 822 sayfa. Beşinci kitap da Soul of the Fire, o da 788 sayfa.

1 Beğeni

Orda bir yanlışlık var sanki. Yani farklı edisyon mu aceba. Good readsta da google da da yazanlar bunlar

Bu d 5

Tüyapda yeni bilimkurgu veya fantastik eserler görecek miyiz? :slight_smile:

1 Beğeni

Farklı bir edisyon olması lazım. Bizim elimizdeki kopya 822 sayfa, 1998 Tor baskısı. Ancak sanırım Orion baskısı dediğiniz gibi 528 sayfa. Farklı edisyon ve boyutlarda farklı sayfa sayısı çıkması normal. Bizim boyutlarımızda da 800 küsur sayfa olursa büyük ihtimalle ikiye ayırırız fakat 500 küsur sayfa olursa ayırmayız, tek cilt olarak basarız.

4 Beğeni

Witcher için özel baskı, ciltli baskı vs. düşünüyor musunuz? @Everfever

3 Beğeni

Aynen TOR versiyonu daha kalın ama ölçüleri 4.2 x 1.8 x 7 inc miş. Kabaca 10 x 3 x 18cm yapıyor. Sizin 13.5 x 4 x 21 500-600 arası olur muhtelen.
İkiye bölünüp bölünmemesi önemli değil aslında da, ikili olunca çok yer kaplıyor :sweat_smile: Her zaman diyorum keşke 50 lira ve 2 cilt yerine 70 lira ve ciltli bassanız.

3 Beğeni

Merhaba. Hyperion’un çıkmasına ne kadar kaldı acaba? Bir de bu orijinal kapağı mı kullanmayı düşünüyorsunuz?

Hyperion_cover

2 Beğeni