Pegasus Yayınları Soru Hattı

Çolak Kral’ı bir süredir merak eder dururum acaba nasıl bir fantastik diye… Bir sevenini bulmuşken sormak isterim, türünü tam olarak nasıl adlandırırsınız, aksiyonu bol mudur, tavsiye eder misiniz?

2 Beğeni

Ben seri kitaplara daha sadece bir kitabı çıkmışken başlamıyorum maalesef. :frowning:

2 Beğeni

Anladım hocam, teşekkür ederim. Umarım okumuş olan arkadaşlarımız yorum yapar, biz de faydalanmış oluruz

2 Beğeni

Ne demek hocam, umarım

1 Beğeni

Aurora Rising kitabını çevirmeyi düşünüyor musunuz ?

2 Beğeni

Epsilion ya da pegasus çıkaracak diye biliyorum.

1 Beğeni

Ben de okumadım ama genç yetişkin niyetiyle yazmış diye duydum. Dili daha basit, aksiyonu daha bol, ana karakteri genç vs. Tabi Abercrombie’nin genç yetişkini bile normal fantastik seri tonunda diyen de var.

4 Beğeni

Tanıtımı yapıldı Instagram’da.

1 Beğeni

Bekliyoruz azizim. Umarım sihirli bahçelerimiz karanlığın lekesiyle yok olup gitmeden önce gelir. Biz ki ne yazarları içimizde yaşayan son ağaç kalana dek senelerce beklemişiz ama bu konuda biraz sabırsız olabiliriz. Fablehaven’ı özlüyoruz. Bilesiniz istedim. :smiling_face:

5 Beğeni

Merhaba sizin aracılığınız ile yayın evlerine bir soru sormak istiyorum sonuçta aynı meslektesiniz bilirsiniz :slight_smile: Kimi yayın evi çeviri yaptıktan sonra metini eksik olarak yayınlıyor belli bir süre sonra tekrar tam metin olarak basıyorlar ? Hangi hakla yazarın kitabını eksik çıkartıyorlar nedeni nedir acaba ? Teşekkürler

1 Beğeni

Not aldım. Yarın veya salı günü sorarım. :slight_smile:

Öyle bir hak yok. Çoğu sözleşme net olarak ancak ve ancak yazarın veya temsilcisinin izniyle herhangi bir müdahale yapılabileceğini belirtir.

80’lerde ve 90’larda (bittabii öncesinde) telif hakları, kanunlar ve sözleşmeler, ülkemizde “Ya ya ya! Koko cambo!” şarkısını söylerken bazı çevirmenler veya yayınevleri çevrilen metinlerde remiks yapmakta, coverlamakta, freestyle takılıp çılgın atmakta beis görmediler. Sonrasında kanunlarımız zaman içinde yavaş yavaş ayılıp daha bir kendine geldi; “Ben buradayım, siz hayırdır?” diye bir sordu. Okuyucular zamanla, “Bir dakika ya!” demeye başladı. Yayınevleri de DJ kabininde daha uslu davranmaları gerektiğini anladı.

34 Beğeni

Fablehaven devamı mi var ki? 5 son sanıyordum.

1 Beğeni

Dragonwatch serisi var. 3. kitap yeni çıktı diye biliyorum.

2 Beğeni

N11 altlimitsiz 80tl kuponum var muhtemelen Fablehaven alacağım. Umarım devamı da gelir diye baştan ekleyeyim talebimi :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Bir an evvel alıp okuyun da kitapları konuşalım. :heart_eyes: Gariptir, başkası alıp okuyacaksa ben sanki ilk defa okuyacakmışım gibi heyecan yapıyorum. @cankutpotter koş Fablehaven övüyoruz. :heart_eyes::sweat_smile:

4 Beğeni

Ooo tamamdır.
Şaka falan bir yana da harbiden güzel seri. Okurken tatmin ediyor, kurgusu da harika bence. Devam serisini merakla bekliyorum.

2 Beğeni

Korkumdan Ötedünya okuyamıyorum. Onu da okuyunca Brandon Mull defterim kapanacak ama Dragonwatch gelseydi daha rahat olurdum. Bir de devam kitaplarının konusu da güzelmiş ya. Ejderha imparatorluğunu yeniden kurmaya çalışan bir mendebur varmış. Sonra bu güzelim korunaklı bölgeleri ne hallere getirmiş sorma. Kitaplar gelesiye ben kafamda 750 çeşit hikaye yaşarım artık. :sweat_smile:

3 Beğeni

Zaten benim en beğendiğim kitap Ejderha Tapınağı’nın sırları’ydı diye hatırlıyorum. Yakın zamanda tekrar okuyup bir hafızamı tazelesem iyi olacak.
Ötedünya güzeldir ya, mutlaka oku bence. Ha, Fable Haven daha güzel o ayrı tabii. :joy:

2 Beğeni

Merhaba, Ayn Rand’ ın Atlas Silkindi kitabının 2019 yılı içi basım planından bahsedildiğini okudum. Son durum ne aşamada öğrenmek istiyorum. Teşekkürler.

1 Beğeni

Gelecekmiymiş peki? Bende baya uzun süre önce aldım bütün brandon mull kitaplarını ama hala başlayamadım.

1 Beğeni